DRUKUJ

 

Ważne zmiany w obchodach 14 października

Publikacja:

 16-10-14

Autor:

 mbrznk
Do ubiegłego roku zwyczajowo w dniu Edukacji Narodowej świętowano role nauczycieli, wychowawców, pedagogów. W tym roku do listy tej wprowadzono katechetów i duszpasterzy. Sejm i Senat w trybie nocnych obrad zdecydował się w szybkim czytaniu wprowadzić zmiany w ustawie i przegłosować je w trybie pilnym. Wprowadzone zmiany miały na celu dwa zadania.

Przymilić się
Po pierwsze przymilić się do zrzeszonej wokół kościelnych parafii rosnącej grupy niezadowolonych z wyników głosowania nad obywatelskim projektem dotyczącym aborcji. Nadal trudno jest w logiczny sposób wyjaśnić trudności posłów, którzy w trakcie głosowania mieli błąd protokołu komunikacji na linii ciało – rozum – sumienie. Prawdopodobnie był to wynik wrogiego przejęcia ze strony rosyjskim hakerów. Działania w tej sprawie prowadzi prokuratura, a badanie w tej sprawie ma charakter rozwojowy.

Wprowadzić rozłam
Po drugie rozwiązanie to umożliwi wprowadzenie rozłamu w szeregach nauczycieli planujących protest i strajk. Poszerzenie definicji słowa nauczyciel dla wykładowcy religii, duszpasterza czy katechety oznacza, że grupa ta w przeciwieństwie do rzeszy świeckich wychowawców będzie za likwidacją gimnazjum, co jest zgodne z planem partii rządzącej Uzasadnienia dla takiego stanowiska wśród kościelnych nauczycieli należy szukać w statystkach gimnazjum. Od wprowadzenia gimnazjum ilość udzielonych sakramentów bierzmowania radykalnie spada do najniżej notowanego poziomu.

Nowa tradycja
Jak się właśnie dowiedzieliśmy, w przyszłym roku do zwyczajów święta nauczyciela będzie należała wizyta w kościele uczęszczających na religie dzieci wraz z ich rodzicami. Dzięki niej spodziewany jest dodatkowy wpływ do budżetu kościoła w wysokości 4-6 %.

________________________

więcej podobnych wpisów na http://wyssanezpalca.pl/

Data:

 14 października 2016

Podpis:

 mbrznk

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=79978

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl