DRUKUJ

 

Zaczarowana Lalka (cz.1)

Publikacja:

 16-05-12

Autor:

 weronika987
Monika to 13 letnia dziewczyna, która właśnie dziś przeprowadzała się do swojego nowego domu wraz z siostrą 8-letnią Marysią i rodzicami.
-Monika! Zaraz wyjeżdżamy, zbieraj się!- mówiła matka dziewczyny.
-Okej!- odpowiedziała córka.
Po 15 minutach wszyscy wsiedli do auta i pojechali do nowego domu. Dom, do którego się wyprowadzali nie był jakiś najnowszy, lecz nie wyglądał źle, gdyż został pięknie odmalowany. Kiedy już weszli do domu rozpakowali się. Marysi i rodzicom bardzo podobało się mieszkanie, ale Monice nie bardzo przypadło do gustu. Po zwiedzeniu całego domu, ponieważ nie był on bardzo mały wszyscy zasiedli do stołu na pyszną kolację przygotowaną przez mamę.
-Jeszcze jutro zwiedzimy strych i zobaczymy co tam jest ciekawego- odezwała się matka.
Cała rodzina po zjedzeniu kolacji oglądała ciekawy film, a gdy nadeszła późna pora poszli spać. Monika w nocy obudziła się i poczuła jakby ktoś ją dotknął za nogę, bardzo się wystraszyła, więc poszła do mamy.
-Mamo, coś mnie dotknęło za nogę, kiedy spałam.
-Córuś nie budź mnie proszę, jestem zmęczona, jutro porozmawiamy- odparła mama.
Dziewczyna nadal się bała, dlatego też poszła do pokoju swojej siostry, otworzyła drzwi, ale jej tam nie było, dziewczynka jeszcze bardziej się wystraszyła i chciała ruszyć do swojego pokoju, ale gdy się obudziła Maria stała za nią. Na szczęście był to tylko sen. Monika zaczęła krzyczeć i była bardzo przerażona. Wszyscy do niej przybiegli.
-Co się stało Moniczka?- zapytała mama.
-Mamoo.. mamo.. miałam koszmarny sen, ja nie chcę tu mieszkać!- odpowiedziała.
-Monika.. nie wymyślaj to tylko sen- przytulając córkę mówiła mama.
Dziewczynka po chwili uspokoiła się i poszła na śniadanie. Matka dziewczynek była trochę smutna, że bardzo długo zbierała i dużo wydała na ten dom, a Monice się nie podoba. Mama chciała, aby jej dzieciom było dobrze w domu, a jedna z jej córek się boi przebywać we własnym domu. ...

Data:

 12.05.16r.

Podpis:

 Weronika987

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=79569

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl