DRUKUJ

 

Na krawędzi chwały---Rozdział2:Kwiaty na twój grób

Publikacja:

 13-01-21

Autor:

 AnneDeVill
15.września.2003r., Tokio

Światło poranka odbijało się w kroplach wody fontanny stojącej pośrodku placu. Ludzie pracujący w hotelu przemierzali plac nie wiedząc, że znajdują się pod czujną obserwacją jednego
z hotelowych gości. Patrzył on na pokojówki przewracające się pod ciężarem ręczników z logo hotelu i z wszechobecnym w budynku napisem "KEIO PLAZA HOTEL TOKYO", śledził wzrokiem bojów hotelowych, którzy gorąco witali przybyłych gości, uważając jednocześnie, aby żadnego nie urazić. Żadna z tych osób nie dostrzegła mężczyzny stojącego na jednym z balkonów na trzecim piętrze.
Stał tam sam. Pocierał jedną stopą drugą. Nie miał butów. Ubrany był w biały szlafrok
z logo hotelu. Przyglądając się bliżej jego twarzy można było zauważyć, że od kilku dni się nie golił.
Zapewne nawet jego największy fan nie rozpoznałby w tym mężczyźnie gwiazdy kinowej. Był to bowiem popularny zarówno w Ameryce, jak i w Wielkiej Brytanii aktor, James Bowen. Znajdował się w tym hotelu, ponieważ pracował nad swoim najnowszym filmem "Lustro życia", którego większa część toczyła się właśnie w Japonii. Zdjęcia do filmu prawie się już skończyły, więc James poprosił już swojego agenta, Douglasa Kohnera, aby znalazł dla niego nową rolę. Niestety z biegiem czasu James myślał o przerwie od grania w filmach. Chciał spędzić trochę czasu z rodziną, a szczególnie ze swoją żoną Emmą.
Miał czterdzieści cztery lata i był znudzony jedną z najdłuższych ról w jego życiu. Rolą idealnego męża i ojca. Na planie jednej z jego ostatnich produkcji partnerowała mu młodziutka aktorka, Susan Adler. Nie musiała ona robić dużo, aby uwieść Jamesa. Spędził z nią kilka upojnych nocy. Nie myślał on wtedy co stanie się, gdy jego żona dowie się o zdradzie. Zaczął analizować to w drodze powrotnej do domu. Uznał się za największego dupka, jaki kiedykolwiek istniał. Wyrzuty sumienia spowodowaly, że postanowił przyznać się przed żoną tego co zrobił.
Emma Bowen nie była urodziwą kobietą. Większość dziennikarzy zaskakiwał wygląd żony jednego z najprzystojniejszych aktorów na świecie. James coraz częściej znajdując podobne komentarze w internecie, zastanawiał się czy jest tak bardzo przystojny. Zastanawiał się też czy nie popełnił błędu biorąc ślub z Emmą. Kiedy zmieniał stan cywilny miał 24 lata, zaś jego narzeczona 27. Nie przeszkadzała mu ta różnica. Emma nie była wtedy żadną z tych pięknych kobiet, o figurach modelek. Już wtedy miała kilka kilogramów za dużo, a jej twarz była pokryta drobnymi pryszczami, takimi jakie mają nastolatki. To również nie przeszkadzało Jamesowi, ponieważ on sam nie był wtedy urodziwy. Jako początkujący aktor, który grywał tylko drugoplanowe role w komediach nie mógł przebierać wśród kobiet, więc zdecydował się właśnie na nią.
Przygotowywał ją na przyjęcie informacji o zdradzie, prawie miesiąc. Wakacje w Don Paco Castilla, miały być pierwszą próbą wywołania w niej dobrego humoru. Kolejnymi próbami były noce pełne seksu. Po czternastu dniach zabrał ją do ogrodu. Uśmiechnął się do niej i przyznał się do zdrady. Spodziewał się, że zacznie krzyczeć, zażąda rozwodu... A ona przytuliła się do niego i powiedziała:"Nigdy więcej...". Znaczyło to dla niego więcej niż cokolwiek innego.
A teraz stał na balkonie sam i śledził ruchy pracowników hotelu.

***
Jest już wieczór.
James leżał na łóżku w hotelowym pokoju. Jego wzrok śledził ekran telewizora, który przedstawiał jeden z programów japońskiej telewizji Fuji TV. Nie było w nim nic ciekawego, lecz lepsze to niż MTV, myślał.
Nagle usłyszał dźwięk dzwonka. Sięgnął po BlackBerry i odebrał.
- Mam dla ciebie pracę!- odezwał się, z entuzjazmem głos w telefonie.
- Wojenny? Komedia? Dramat? Czy Sensacja?
- Coś lepszego...- powiedział i zrobił przerwę, lecz po chwili dodał:- Mówiłeś, że chcesz przerwy, aby spędzić trochę czasu z rodziną, więc znalazłem dla ciebie robotę idealną- powiedział.
- Szczegóły?
- Serial....- powiedział.
-Brytyjski?- dopytywał się James.
- Nie- odparł Douglas Kohner.
-OK. Powiedziałem ci, że chcę trochę czasu spędzić z żoną i dziećmi, a ty wysyłasz mnie na inny kontynent?!- krzyknął James.
-Emma może pojechać z tobą- odparł.- A nawet nie musi, bo ten serial dostanie tylko jeden sezon. Ma dobry scenariusz i fajny temat, i właśnie dlatego ludzie go nie kupią...
-O czym on jest?- zapytał.
-W skrócie: skomplikowany facet, skomplikowane życie. Amerykanie lubią oglądać cukierkowe życie, a nie smutasa. Jeden sezon, proszę?- Douglas ściszył głos.
- Kto jest twórcą?
- John Carey- odpowiedział.
- Kiedy casting?
- Dzisiaj- odparł.
- Jesteś idiotą! Po jaką cholerę mówisz mi o tym skoro i tak nie mogę wziąć udziału?- zdenerwował się James.
- Spokojnie... Jesteś w hotelu?
- Tak.
- Przyjadę. Nakręcimy filmik i wyślemy...
- Kiedy będziesz?
- Zaraz...- odpowiedział i rozłączył się.

***
James i Douglas zjeździli razem prawie pół świata, lecz wciąż dowiadywali się czegoś więcej o sobie... James podczas nagrywania filmu dla producentów, dowiedział się, że jego przyjaciel nie potrafi przekazać najważniejszych informacji. Okazało się, że James nie będzie mógł się golić. Musi się zapoznać z grą w golfa. Musi nauczyć się języka niemieckiego i francuskiego.
Serial "Colin M." miał opowiadać historię mężczyzny, który żyje ze spadku odziedziczonego po rodzicach. Colin mieszka w olbrzymiej posiadłości i posiada trójkę służących. Nie ma on pracy. Jest cyniczny, denerwujący i chamski.
Podczas nagrywania Doug czytał kwestie innych bohaterów serialu, a James mówił z pamięci swoje kwestie. Krótką rozmowę nagrywali przez prawie trzy godziny.
Po nagraniu piętnastominutowego filmiku Doug poszedł do siebie, a James, nie rozbierając się, zasnął na łóżku w swoim pokoju.

Data:

 2013

Podpis:

 Anne DeVill

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=74121

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl