DRUKUJ

 

Dziękuję

Publikacja:

 08-09-08

Autor:

 Jane - Magda
Niektórzy z Was pewnie mnie pamiętają. Chciałam załogować się pod starym nickiem, ale podobno nazwa logowania została wykorzystana już przez innego użytkownika serwisu. Wprawdzie nie znalazłam takiego autora, ale może po prosu się nie pokazuje. Do nicka dodałam więc swoje prawdziwe imię.

Kiedy parę miesięcy temu usuwałam konto, robiłam to z czysto pragmatycznych pobudek. Jedno z moich opowiadań nie ukazało się w Magazynie Fantastycznym, bo wcześniej było opublikowane na tym serwisie. Parę osób, życzliwych mi, przekonywało, że jeśli myślę o poważnych publikacjach, nie powinnam mieć tekstów dostępnych w internecie. Znikłam więc, nie zastanawiając się nad niczym innym. Już Anna Boleyn uświadomiła mi, że przecież mogłam wykasować publikacje, a zostawić komentarze. Zdarzyło mi się później przeczytać wyjaśnienia Sempriniego i zrozumiałam przepaść pomiędzy swoim postępowaniem a jego. Przecież, jak już pisałam wcześniej, pobyt na tym portalu, był dla mnie bardzo istotny, nie tylko dlatego, że po raz pierwszy miałam okazję zaprezentować szerzej swoją twórczość, ale również dlatego, że spotkałam ludzi, którzy w sposób bardzo rzetelny komentowali moje teksty i którzy pisali tak, że można było się od nich uczyć. Bezpośrednią jednak przyczyną wskrzeszenia konta był tekst Angeli, który autentycznie mnie wzruszył.

Zaciągnęłam dług wdzięczności wobec wielu z Was. Sempriniemu, Loranie, Annie Boleyn i Timowi Borysowi podziękowałam już w swojej książce, którą wydawnictwo La Boheme zdecydowało się wydać. Na tym jednak nie kończy się lista osób, którym czuję się wdzięczna. Angela 72, Ołysz, Balianna, Travis to użytkownicy tego serwisu, którzy czytali i komentowali moją powieść od początku do końca, wspierali mnie, wskazywali niedociągnięcia i opisywali wrażenia. Bez takich czytelników ciężko byłoby mi skończyć „Szlak”. Oczywiście lemoor też, ale ona o tym dobrze wie.

Byli też czytelnicy, którzy nie zostawiali komentarza przy każdym moim tekście, ale których uwagi były bardzo cenne. Muszę tu wymienić imarbę, Ravvę, Kuki, vvv, Szwati, Exara, Radunię, Legendę Poranka.

Jestem pewna, że nie wymieniłam wszystkich, których powinnam.

Dziękuję!

Data:

 przed chwilą

Podpis:

 Jane

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=47447

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl