DRUKUJ

 

Pomidory

Publikacja:

 08-06-16

Autor:

 somebody_like_you
Pomidory... Nie kupujcie ich. Od listopada do końca kwietnia : nie kupujcie! Nie mają nic wspólnego z oryginałem. Dojrzewają na syntetycznej, poliamidowej wyściółce, spryskiwane co dwadzieścia sekund roztworem pestycydów i soli azotu. To nie są pomidory, do cholery! Równie karkołomnym byłoby podejrzenie że Cicciolina jest rodzoną siostrą Matki Teresy!
No tak… Nie wszystkich spośród was przekonam. Część nie słyszała nawet o Cicciolinie (pewien znajomy Kalabryjczyk złościł się okrutnie na swych karcianych kolegów, gdy podczas gry nazywali go „Ciccio”. Nie miałem pojęcia co do przyczyny tej złości do momentu, w którym nie zajrzałem do słownika by zaspokoić głód wiedzy. Ciccio to nic innego niż Cycek.) Tak więc wielu z was nie ma bladego pojęcia kim była i co, przywodząc ją teraz na myśl, chcę powiedzieć. Po głębszym namyśle odkrywam w sobie kiełkujące podejrzenie, że z Matką Teresą będzie nie inaczej… Kumacie Matkę Teresę? Kim była? No?
No właśnie. Nic wam to nie mówi. Otóż była swego czasu równie znana, choć robiła w zupełnie innej branży. W każdym razie siostrami nie były raczej. Chyba nawet na pewno nie łączyły ich obu więzy krwi… Zastanawiam się po jaką cholerę przywołuję tu akurat przykład tych, nie innych niewiast, skoro połowa czytających te słowa nie słyszała o nich nawet wzmianki, rodząc się zbyt późno. Może trafniej byłoby zaczepić o Jennifer Lopez?
Nie. To też o kant dupy rozbić można. Niechby i była siostrą Dody, choćby i przyrodnią. Cóż z tego? Nic. Chodziło mi o pomidory przecież. Żebyście nie kupowali tego badziewia. A do tego namówić mi się was nie uda. Dlaczego? Bo mamy problem. Zasadniczy.
Przyszliście na świat zbyt późno.
Nie znacie ich prawdziwego zapachu i smaku…

Data:

 jakiś czas temu...

Podpis:

 somebody_like_you

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=46097

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl