DRUKUJ

 

Starym być.

Publikacja:

 05-05-23

Autor:

 Cynamonka
Nie to, żebym ja była.
Ale pamiętam te czasy, kiedy byłam młodsza a ludzie widząc mnie nigdy nie traktowali poważnie, wymijali w kolejce sklepowej, nie obsługiwali, albo oszukiwali wydając resztę.
Kiedy mówiłam na czacie ile mam lat wyłączali się, chłopcy poznani na wakacjach nie chcieli się ze mną już bawić, a pani w sklepie nie chciała mi sprzedać papierosów, czy piwa.
Mama mówiła, że kolczyk w brzuchu będę mogła sobie zrobić jak będę miała 16 lat, czy "jeszcze na to wszystko będziesz miała czas".
Rówieśnicy wydawali się infantylni i zacofani, bo w końcu mieli tak, jak i ja po 12, 13, 14, 15.... lat.
Ten wiek to straszliwa bzdura.
Nie to, żebym była stara - tak, jak już mówiłam.

Mam teraz 19 lat i ludzie udają, że traktują mnie poważnie, chociaż nie traktują poważnie nawet właśnej matki (zły przykład), nikogo poważnie nie traktują i wszystkich mają gdzieś. Ludzie, zanim wyminą mnie w kolejce pytają: "mogę?" nie czekając na odpowiedź. Pani obsługuje mnie jakby chciała, a nie mogła robiąc przy tym tak wielką łaskę, że oj. I nie wiem, czy mnie oszukują wydając resztę, bo nie sprawdzam nigdy. Sprawdzałam będąc mała.
Teraz na czacie mogłabym poszczycić się wiekiem. Wszyscy 13latkowie udający 20latków zabijaliby się o mnie. Szkoda, że już mnie to nie bawi. A od kiedy parę lat temu poznałam na wakacjach pewnego chłopca, to już nawet tego nie robię. Notabene ten nie zraził się mym młodym wiekiem i ośmioletnią różnicą.
Panie w sklepie nie pytają się mnie o dowód, kiedy kupuję Kubusia, czy wodę mineralną. A szkoda, chętnie bym im pokazała - fajnie wyszłam na zdjęciu.
Kolczyk w brzuchu to nic fajnego i zdecydowanie nie oryginalnego.
A mama do tej pory mówi mi: "Po co się przeprowadzasz? Będziesz miała jeszcze czas na chłopców!"
Chociaż ostatnio powiedziała: "Zamiast wynajmować mieszkanie, może sobie kupicie? Będziecie mieli na lata" I właśnie wtedy poczułam się stara.
Stara maleńka.
Oh, a rówieśnicy dalej są jacy byli, z tym tylko, że potrafią ładniej się wysławiać ("Skądinąd uważam, że aborcja powinna być legalna, darmowa i dostępna dla każdego, żeby 13latki mogły zażywać rozkoszy bez obawy o skutki.")

Ten wiek to straszna bzdura.

Data:

 dziś. tj. 23.maja '05

Podpis:

 Ula.

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=15703

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl