https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Wielki Gatsby
Francis Scott Fitzgerard
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1245
użytkowników.

Gości:
1244
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 81494

81494

Wywód na temat katastrofy Smoleńskiej

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
21-05-28

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Zbrodnia/Polityka/Religia
Rozmiar
6 kb
Czytane
200
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
21-05-28

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: josef36 Podpis: josef36
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Przemyślenia dotyczące katastrofy Smoleńskiej z 10.04.2010r

Opublikowany w:

Wywód na temat katastrofy Smoleńskiej

Smoleńsk 10.04.2010r


Data ta spowodowała, że inaczej zacząłem pojmować jakie mamy społeczeństwo i jak się w kryzysowym czasie potrafi nikczemnie zachować.
Byłbym niesprawiedliwy gdybym nie dostrzegł ludzi szanujących tradycje, kulturę i to wszystko co się dobrem zwie.
Ale oni zostali wykluczeni i nic nie znaczą.
Zaniechałem oglądania wykresów i orzeczeń wielkich znawców katastrof lotniczych i skupiłem się na obserwacji decydentów i ich zachowaniu.
Wystąpienie Papieża Jana Pawła II w Sejmie dawało nadzieję na skorzystanie z Jego pouczeń i wcielenie w życie, a nastąpiła odwrotność, dążenie do dzierżenia władzy za wszelką cenę i pazerność nie licząca się z druga osobą, czy nawet z Prezydentem. Starano się pomniejszać jego działalność, ośmieszać i wszelkimi sposobami degradować. W kampanii wyborczej pan Sikorski powiedział „ dorżniemy watahę pisowską”, to takim językiem dyplomatycznym wyraża się Minister Spraw zagranicznych do ugrupowania z którego wywodził się Prezydent?
A gdzie był Pan Seremet? By przywołać do do przyzwoitości i tym samym zapobiec morderstwa niewinnego człowieka z PiS-u w Łodzi.
Prawo i zasady moralne stały się mało ważne, więcej dbano o afery i bogacenie się.
Premier Tusk miał całkiem odmienne zdanie o polityce zagranicznej od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zwłaszcza co do Rosji.
Wymownym zjawiskiem było działanie Naszego Prezydenta broniącego Gruzji z narażeniem swojego życia co Pan Komorowski uznał, że było to godne kpiny.
Można była na co dzień zauważyć jaka jednomyślność panuje pomiędzy polskim rządem a Moskwą izolując Prezydenta.
Dopełnieniem tej sielanki było spotkanie p. Tuska z i p. Putina w Sopocie, gdzie prawdopodobnie ustalono kiedy i jak będzie wyglądała uroczystość w Katynie.
Rozdzielenie na 7 i 10 kwietnia 2010r. wizyt naszej delegacji na uroczystości w Katyniu miało zasadnicze znaczenie. Sam widok tzw. „kurnika” gdzie miało być miejsce kierowania samolotami było w opłakanym stanie, a jak serdecznie była witana 10.04 nasza delegacja z Prezydentem Kaczyńskim na czele, zarejestrowały urządzenia techniczne „na chuj nam tu taka delegacja”, i te słowa wypowiedziane zostały przez ludzi, którzy za moment informowali naszych pilotów, że są na właściwej ścieżce. Była ona nieco mylna.
Tu aż prosiło się o zbadanie w pierwszej kolejności na zawartość alkoholu tych mało kulturalnych pracowników lotniska, a nie posądzać naszych pilotów czy generałów.
Mnie bardzo zdziwiło, że zaraz po katastrofie, Pan Sikorski zawiadamia Pana Jarosława Kaczyńskiego i podaje przyczyny wypadku i są one niezmienne z raportem Pani Anodiny, skąd taka wiedza? Pośpiech był również przy niszczeniu pozostałości wraku samolotu, najlepiej pokazano to, jak popisywał się specjalista od wybijania łomem szyb, to przecież zazwyczaj jest nietykalne. Spieszono się z sekcją zwłok, aby polscy specjaliści nie przeszkadzali im. Pomniejsze części zwłok zmieszano kobiety z mężczyznami. Rodziny, które przyjechały rozpoznać, kto jest kto, niejednokrotnie traktowano jak intruzów i z pogardą. Dla Pani Kopacz wszystko wyglądało bez zarzutu, wspaniale układała się współpraca między lekarzami i wszelkiego rodzaju służbami. Lecz czas pokazał, że to wszystko było wielkim kłamstwem i osoba, która w tak perfidny sposób oszukiwała swoje społeczeństwo nigdy więcej nie powinna mieć dostępu do środków masowego przekazu.
Bardzo często ludzie pytają, czy to była zbrodnia czy przypadkowa katastrofa lotnicza?
Moim zdaniem, wszystko wskazuje na to, że wydarzenie w Smoleńsku było bardzo szczegółowo opracowane i przemyślane. Były nawet momenty, że podczas pozorowanego żalu przy spotkaniu p.Tuska z P. Putinem był przekaz; „ wszystko jest po naszej myśli,
nie martw się”. A ta uległość i oddanie tak ważnej sprawy całkowicie p.Putinowi i tłumaczenie: „ to co miałem wywołać wojnę z Rosją?”. To stwierdzenie wykluczało przypadkowe wydarzenia.
Ateiści mnie nie zrozumieją, ale ludzie mogą mi zaufać, że wiara czyni cuda i można poprzez modlitwę nawiązać kontakt duchowy w trudnych sytuacjach.
To zdarzyło się mnie by we śnie wprowadzano moją osobę do wnętrza wraku samolotu i pokazano mi cztery toczące się, bezkrwawe, nierozpoznawalne odcięte ludzkie głowy i usłyszałem głos- brat bratu i siostrom przygotował ten los. Zapamiętaj sobie to:, że 10.04.2010r popełniono niesamowite morderstwo dotyczące tak Sacrum jak i Profanum.
Osoby duchowne na pewno wniosły do samolotu znaczną ilość Hostii konsekrowanych na uroczystości w Katyniu i te świętości po wypadku zostały zmieszane z dużą ilością wody i ludzkiej krwi. O tych sprawach się nie wspomina. Pominięto również, że nie można nie manipulować przy liczbach ofiar, bo jakby ich nie odwrócił to będzie 96.
Często można było słyszeć komu potrzebny by był taki mord? Ja zapytam czego Moskwa tak dopytywała się kto jest na liście chętnych do przelotu samolotem do Katynia. Gdy zorientowano się, że wybiera się elita z Prezydentem na czele, uznano to za jedyną okazję do rozprawienia się z przeciwnikami. To, że p. Tusk nienawidził Prezydenta Kaczyńskiego nie było tajemnicą, bardziej bolesne było powiększanie grona zwolenników tej koncepcji.
To wszystko sprzyjało p.Putinowi, że tworzą jednolity front. Dużą rolę mogły odegrać rosyjskie służby specjalne, które mogły zachęcać p.Putina do niecnych czynów.
Po działaniach ich poznacie.
Stara bo jeszcze carska niedola, uczyła, że przeciwnika należy zabić, a po śmierci zbezcześcić, sponiewierać i odebrać człowieczą godność.
Wszystkie te czynności zostały zastosowane w katastrofie Smoleńskiej i czego tu jeszcze szukać.
Sprawcy tego zamachu mogą przypisać sobie nie bywały sukces, bo bywają długoletnie, oficjalne wojny i nie ginie dwóch Prezydentów, tyle generałów i wielkich osobistości, tu można nadmienić o Sacrum i o dziwo jakby za przyzwoleniem naszego niby rządu. Czyżby na tej bolesnej operacji obydwie strony miały korzyści? Wygląda na to, że pewne osoby w rządzie p.Tuska otrzymały solidne wyróżnienia, chociażby Pani Kopacz czy Pan Arabski za plombowanie trumien ze zwłokami ofiar, albo dowódca BOR za „piecze” nad bezpieczeństwem delegacji.
Wiele innych osób brało czynny udział w tym wielkim zdarzeniu i mogą mieć wyrzuty sumienia do końca swojego życia.

Podpis: 

josef36 2021
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.