https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
162

Od gołębia do Gołębiewskiego

Autor płaci:
202

  Jeśli uwierzysz, że odchody gołębia mogą Ci przynieść szczęście, jak mówią , to zobacz co się może zdarzyć.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

We wrześniu nagrodą jest książka
W kole stań dziewczyno
Nalo Hopkinson
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Od gołębia do Gołębiewskiego

Jeśli uwierzysz, że odchody gołębia mogą Ci przynieść szczęście, jak mówią , to zobacz co się może zdarzyć.

Sprawca (fragment IV)

Ciąg dalszy śledztwa prowadzonego przez detektywa Massa.

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Kraina Niekończącej się Bajki - cz.II. rozdział VI

Co za głupie psikusy? I to ma być element dobrej zabawy?!

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
913
użytkowników.

Gości:
913
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80481

80481

Guru - Prolog

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
17-03-30

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Religia/Psychologia/Kryminał
Rozmiar
6 kb
Czytane
3811
Głosy
2
Ocena
4.00

Zmiany
18-09-26

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
R12-powyżej 12 lat pod nadzorem i za zgodą rodziców lub dorosłych

Autor: Kemilk Podpis: Józef Kemilk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Wstęp do świata pełnego tajemnic. Religia staje się głównym motorem działań.

Opublikowany w:

https://wcaletak.blogspot.com/

Guru - Prolog

„Odkrywając siebie nigdy nie wiesz
czy jesteś na początku, czy na końcu drogi”
Księga objawienia.

Nie chciałbym być przez nikogo źle zrozumiany i nie namawiam, by mnie naśladowano. To, co poniżej ujawnię, będzie dla większości z was nie do przyjęcia. Prawda jest taka, że musiałem przejść naprawdę długą drogę, by ją poznać. Ci, co poznali mnie przez media, dowiedzieli się, iż jestem osobą niebezpieczną, przez którą moi bracia w wierze, tracą kontakt z rodziną, przyjaciółmi i całym waszym nowoczesnym światem.

Jeszcze parę lat temu byłem jak wy idealnie pracującą maszyną, która dokładała swoją cegiełkę do stałego wzrostu PKB i dobrobytu społeczeństwa. Pracowałem jak ta mróweczka dla dobra wspólnego. Jednak z każdym dniem stawałem się coraz słabszy i słabszy. Przemęczanie było dla mnie, jak i dla was wszystkich czymś zwyczajnym, normalnym. Jednak coś było nie tak, wyraźnie to czułem. W końcu zdecydowałem się na wizytę u lekarza. Jak się okazało, była ona spóźniona o dobre kilka miesięcy, a dwumiesięczne stawianie diagnozy zmniejszyło do minimum szanse na moje przeżycie. Tym samym jeden z trybików tej wielkiej maszyny popsuł się i jak się wydawało, nie nadawał się do naprawy. Na mojej ostatniej wizycie dowiedziałem się, iż zostało mi dwa, może trzy miesiące życia. Wtedy też poczułem się całkowicie zbędny, niepasujący do tego wymagającego, niewolniczego świata.

W ciągu trzydziestu trzech lat wszystko odkładałem na później. W imię czego? Najpierw miałem się dorobić, później założyć rodzinę, następnie dowiedzieć się jak to jest być ojcem, by w końcu przekazać swoje geny kolejnym rosnącym trybikom tej wielkiej machiny. Niestety moja perspektywa zdecydowanie się skróciła a siły, jakie miałem, nie wystarczały na zrobienie czegokolwiek sensownego. I wtedy zdobyłem się na krok, który przyniósł mi wyzwolenie.
Odrzuciłem wszystko, co było mi znane i wsłuchałem się w duszę, o której istnieniu jeszcze niedawno nie miałem pojęcia. Jej zalecenia wydawały się absurdalne, ale tak to jest z nami pozbawionymi wszelkich szans, rzucamy się na coś, co daje jakąkolwiek nadzieję. Zatem posłuchałem jej podszeptów, porzuciłem wszelkie ziemskie dobra i udałem się niczym trędowaty na wygnanie. Maszerowałem boso, w starych spodniach i lekkim podkoszulku. Mimo wciąż dającemu się we znaki zmęczeniu, szedłem dalej i dalej z trudem pokonując ograniczenia narzucone przez chorobę. W końcu dotarłem do kresu mojej podróży i ujrzałem wspaniałe drzewo, dąb symbolizujący piękno i potęgę przyrody.

Siadłem pod nim niczym malutka mrówka, strudzona codzienną pracą. Czekałem. Po dziesięciu minutach siedzenia czułem się niekomfortowo, dusza nieustępliwie kazała mi tam zostać. Siedziałem godzinę, dwie, pięć i chciało mi się coraz to bardziej pić, niestety nie miałem nawet kropli wody, a ostatki sił odpływały wraz z lekkimi podmuchami wiatru. Nie mogłem wstać i wrócić do domu, musiałem zostać w miejscu, które wydawało się coraz to bardziej nierealne. Powoli z ciała zaczęły wydobywać się toksyny, ja natomiast byłem coraz to bardziej spragniony i głodny. Rak, który kilka godzin wcześniej miał idealne warunki rozwoju, teraz powolutku był zżerany przez wygłodniałe i spragnione ciało.

Po trwających niczym wieczność dwóch dniach czułem, jak umieram z pragnienia. Cienka linia odgradzająca mnie od wieczności, nie pozwalała na przekroczenie granicy życia i śmierci. Stałem się kukiełką, zabawką eksploatowaną do granic możliwości. Gdy czułem, jak umieram z odwodnienia, przyszła ulewa, gasząc pragnienie, równocześnie całkowicie mnie przemaczając. Po chwilowym wytchnieniu ponownie musiałem walczyć. Tym razem z niską temperaturą, która w połączeniu z moim mokrym ubraniem nie mogła się skończyć niczym innym niż gorączką. Tak właśnie się stało. Targały mną dreszcze, pot lał się strumieniami, a ja trwałem i trwałem, nie wiedząc gdzie jestem, co czuję, co widzę.

Jeżeli wcześniej wyczuwałem linię odgradzającą mnie od śmierci, to teraz nie miałem takiego komfortu. W całym swoim dotychczasowym życiu nie przeżyłem tak wiele, jak w te kilka dni. W końcu siódmego dnia wszystko ustało i zobaczyłem całkiem nowy świat. Kurtyna odgradzająca mnie od prawdy opadła, ja zaś zachwycony, chłonąłem ukazaną mi rzeczywistość, jakże odmienną od szarego, znanego mi świata. Dosłownie wszędzie widziałem dusze zwierząt, gdzieniegdzie błądziły zaś ludzkie. Patrzyłem oniemiały, nie mogąc zrozumieć, co się wokół mnie dzieje. Pancerz, który z wszystkich stron otaczał duszę, rozpadł się i stałem się z nią jednością. Nie potrzebowałem już fizycznego jedzenia ani picia, a mój organizm pobierał energię znajdującą się wszędzie wokół. Brutalność, z jaką potraktowałem moje ciało, pozwoliła na ponowne odrodzenie. Dusza, która już nieraz chodziła po świecie, wręcz promieniała moim szczęściem. Byliśmy jednością i mogliśmy wspólnie uzdrawiać świat.

To, co miało być końcem, stało się początkiem nowego. Zacząłem chodzić po szpitalach onkologicznych, namawiając przebywających tam ludzi na wybranie mojej drogi. Była to dla nich jedyna szansa na ocalenie. Część z nich podejmowała ryzyko i szła wyznaczoną przeze mnie drogą. Niestety większość z nich nie przeżyła zmiany, jaką im oferowałem. Natomiast ci, co przeżyli, stawali się innymi ludźmi. Ludźmi pełnymi miłości i poświęcenia, wpatrzonym we mnie niczym w Boga. Niestety ci, co umarli zostali okrzyknięci moimi ofiarami. Stałem się osobą niebezpieczną dla ich świata. Zatrzymywali mnie kilkakrotnie, wsadzając do różnych więzień. Nie mogli zrozumieć mojej mocy, dla mnie ich ściany nie były moimi, ich świat nie był moim. Mogłem być tam, gdzie moje myśli. Nie mogli pojąć, że znikam z celi, nie ginę od ich kul. Byłem dla nich czymś znacznie gorszym niż gwałciciel, zabójca, terrorysta. Stałem się Bogiem nieakceptowanym przez władzę, a moją grupę obwołano sektą i w środkach masowego przekazu ostrzegano tak zwane społeczeństwo przed moją działalnością. Mimo wszystko wciąż znajduję kolejnych ludzi chcących uwolnić siebie i swoją duszę. Nie wiem, czy jestem śmiertelny, nie wiem ile mam czasu, wiem jednak, iż tylko podążając wyznaczoną ścieżką, poznaję prawdę, która jest jedyną drogą do zbawienia.

Podpis: 

Józef Kemilk 01.2017
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

Autor płaci 100 poscredy(ów) za komentarz (tylko pierwszy) powyżej 300 znaków.

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment IV) Sprawca (fragment III) Sprawca (fragment II)
Ciąg dalszy śledztwa prowadzonego przez detektywa Massa. Fragment III. Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e
Sponsorowane: 85Sponsorowane: 80
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 75

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2022 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.