https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W listopadzie nagrodą jest książka
Córka łowcy demonów
Jana Oliver
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Każda z nas ma coś z czarownicy

Walka kształtuje charakter, a każda z nas ma coś z czarownicy...- pomyślałam.

Tatuś cię kocha

Na balkonie, tym pod mieszkaniem Olgi, dostrzegłam jakąś parę, ale nie byłam w stanie ich rozpoznać. Kłócili się. Nagle usłyszałam PLASK.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
926
użytkowników.

Gości:
925
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 79974

79974

Nowe leki na cierpienie

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

Data
16-10-13

Typ
F
-felieton
Kategoria
Komedia/Aktualności/Nauka
Rozmiar
3 kb
Czytane
3542
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
16-11-09

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: mbrznk Podpis: mbrznk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Pracownia badawcza PoLek otrzymała raport, który dostarcza druzgocących informacji z branży farmaceutycznej. Zgodnie z danymi, ilość środków przeciwbólowych, które konsumuje polskie społeczeństwo wzrosła trzykrotnie względem roku 2010. Autorzy raport

Opublikowany w:

Nowe leki na cierpienie

Ból jest przekaźnikiem, który mówi nam, że ciało wymaga uwagi. Taka opinia stanowi obiegową już wiedzę pochodzącą z licznych badań neuropsychologicznych z końca ubiegłego wieku. Problem w tym, że komunikacja ta zdaje się nam w Polsce coraz rzadziej potrzebna.

Pracownia badawcza PoLek otrzymała raport, który dostarcza druzgocących informacji z branży farmaceutycznej. Zgodnie z danymi, ilość środków przeciwbólowych, które konsumuje polskie społeczeństwo wzrosła trzykrotnie względem roku 2010. Autorzy raportu donoszą, że społeczeństwo nie chce komunikować się ze swoim ciałem i dystansuje się od jego problemów.

Równocześnie do opisywanych wyżej wyników w analogicznym okresie (od 2010 roku do 2015 roku) wzrosła ilość zabiegów w ośrodkach Wellnes i Spa. To zdaje się potwierdzać naszą redakcyjną hipotezę, że społeczeństwo na potocznego „czuja” wie lub woli zgadywać co komu potrzebne sugerując się reklamami.

W omawianym okresie olbrzymi wzrost zainteresowania zanotowano w salonach masaży (co zaskakuje) z wyłączeniem erotycznych. Wykonujący raport zakradli się do tej dobrze naoliwionej branży, by zbadać powód zainteresowania tą aktywnością wśród Polek i Polaków. Okazuje się, że większość osób przychodzi na masaż wyłącznie w celu polepszenia działania leków przeciwbólowych. Te relaksują ich skuteczniej z użyciem leczniczych lubrykantów zmniejszających tarcie na linii psyche - soma.

W jednym z salonów spotkaliśmy przedstawiciela branży sejmowej. Sprawa według słów byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza ma wymiar, aż nazbyt wyraźnie, polityczny. Taki wzrost spożycia leków świadczy o długotrwałym i mocnym bólu głowy, które dotyka społeczeństwo na skutek aktywności i rządów partii Prawo i Sprawiedliwość.

Zapytano również innych respondentów o podanie powodów, dla których nie chcą słuchać własnego ciała. Otrzymano szereg odpowiedzi, które zasadniczo sprowadzały się do opinii, że w dzisiejszych czasach za dużo się do nich mówi i za dużo oczekuje, co staje się nie do zniesienia. Kiedy człowiek nie chce kogoś słuchać czy oglądać zmienia kanał lub go banuje, podobnie musi być z ciałem - twierdzą.

Ernest Ernst uznany ekonomista i psycholog Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przyznaje - żyjemy w trudnych czasach generacji instant, która oczekuje rozwiązania tu i teraz. To najlepiej tłumaczy metodę dystansowania się od niechcianego.

W analogicznym czasie do notowanego wzrostu zapotrzebowania na leki tłumiące monolog ciała zadziwia masowy wykwit profesji odwiedzanych dotychczas sporadycznie. Zgodnie z danymi Google Trends ilość wyszukań zawodu rumpolog, który czyta ból z pośladków jak mechanik stan auta z gaźnika przerasta wyobrażenie twardogłowych z Silicon Valley.

W związku z szeregiem powyższych obserwacji Polski Instytut Bólu rozpoczął badania i prace nad pigułką, która w przyszłym roku ma zrewolucjonizować rynek leków uśmierzających ból. Jak donosi główny koordynator do spraw mediów instytutu (tu cytat) „Lek ma być tak mocny, że powali konia z kopytami”. Niestety nie udało nam się rozszyfrować tej nieprzystającej i lakonicznej odpowiedzi. Natychmiast po jej udzieleniu, nasz rozmówca uciekł do instytutu i zamknął za sobą z hukiem drzwi na skobel .

________________________

więcej podobnych wpisów na http://wyssanezpalca.pl/

Podpis: 

mbrznk 13 października 2016
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.