https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

IRRACJONALNI

Autor płaci:
30

  Co jeśli twój irracjonalny napęd przestaje działać?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Przesyłka
Sebastian Fitzek
Powodzenia.

SPONSOROWANE

IRRACJONALNI

Co jeśli twój irracjonalny napęd przestaje działać?

Trzy tematy na spotkanie

Jednoaktowy dramat dotyczący zmyślonej (?) codzienności.

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Telefon, który nigdy nie dzwoni….

Jest to lekka przeróbka, moich pierwszych bazgrołów, opowiada o życiu nastolatka, zabawne perypetie i zdarzenia jakie, zdawałoby się nie mają prawa bytu w normalnym świecie. Jednakże bywa i tak, że takie zdarzenia, w porównaniu z życiem, to nic nadzw

Kraina Niekończącej się Bajki - cz.II. roz. VIII

— Pajacu! Duchy! Krążą wokół nas, szukają dziury, by się tu dostać. Popatrz, jestem biały jak prześcieradło — wyszeptał bez tchu.

Moc słów

- Wojna przyszła do nas niepostrzeżenie - budzisz się pewnego ranka i już jest. - Gdzie jest, mamo? - zapytała matkę moja sześcioletnia siostra, przecierając zaspane oczy. - Wszędzie, moje dziecko, wszędzie... - odpowiedziała

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

TENEBRIS

Ciemność jest wokół nas. A jeśli jest także w Tobie?

Dzwonnik z Notre Dame

W gruzy się sypie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1897
użytkowników.

Gości:
1895
Zalogowanych:
2
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 78862

78862

Polskie media

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
15-11-07

Typ
K
-komentarz
Kategoria
Aktualności/Polityka/Prawo
Rozmiar
8 kb
Czytane
5440
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
15-11-14

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: SzaryCzłowiek Podpis: Szary Człowiek
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
8 lat atakowaliśmy opozycję więc by nie zarzucono nam stronniczości od teraz będziemy atakować rząd!

Opublikowany w:

7 XI 2015

Polskie media

Czy polskie media są obiektywne? Czy są polskie? Jak powinny wyglądać obiektywne media?

Obiektywne media to takie, które traktują wszystkich w ten sam sposób (nie faworyzują jednych zwalczając drugich).
Czy są ludzie bez poglądów? Nie ma. Ratunkiem więc przed stronniczością jest zrównoważenie mediów prezenterami i dziennikarzami o różnych poglądach. Jeżeli media są prywatne lub w rękach korporacji jest to niewykonalne, gdyż wtedy myślą i mówią tak, jak życzy sobie ich właściciel.

Co jednak z mediami „publicznymi”, „polskimi”?
Polacy mają krótką pamięć, więc pewnie nie pamiętacie co zrobiła Platforma Obywatelska gdy przejęła władzę dwie kadencje temu. Otóż PO stwierdziła iż trzeba „odpolitycznić” media. Śmieszne było to odpolitycznienie, bo wszędzie gdzie tylko można było wsadzili swoich ludzi o swoich poglądach, a gdy tylko jakiś dziennikarz odważył się myśleć samodzielnie lub o zgrozo zadać PO trudne pytanie natychmiast tracił pracę.

Media zatem przez osiem lat podlizywały się Platformie, udawały że nie ma afer, nie zadawały trudnych pytań, wrzucały tematy zastępcze (nie mówmy o korupcji władzy, przez rok będziemy nadawać o „mamie Madzi”).
Jednocześnie media które powinny patrzeć władzy na ręce zajmowały się atakowaniem i zohydzaniem opozycji czyli PIS.

Ludzie wybrali, władza się zmieniła. PIS z opozycji staje się władzą. Co na to media?
„Przez osiem lat atakowaliśmy opozycję, więc by nie oskarżono nas o stronniczość – od teraz będziemy atakować rząd!”

I tak to wygląda. PIS jeszcze nie zdążył powołać rządu a już jest przez media atakowany. Media już rozliczają PIS (te same media które przez osiem lat nie rozliczały Platformy, nie wiedziały afer Platformy, nie zadawały trudnych pytań PO, podlizywały się wręcz bez wazeliny PO).
Gdyby media tylko rozliczały PIS to nie byłoby problemu, od tego w końcu są media by patrzeć władzy na ręce. Ale media przeszły razem z PO do opozycji i one nie zajmują się relacjonowaniem sytuacji, one dążą do obalenia rządu.
Stąd sztuczne stwarzanie atmosfery zagrożenia, ataki i histeria funkcjonariuszy (bo trudno ich nazwać dziennikarzami skoro są skrajnie stronniczy).

Włączam TV i co widzę? „Obiektywny” prowadzący rozmawia z dwoma gośćmi (jednym z PIS drugim z PO). „Obiektywny” prowadzący podlizuje się PO, atakuje PIS. Funkcjonariusz prowadzący program nie reaguje gdy POwiec przerywa wypowiedzi posła z PIS nie pozwalając mu dojść do słowa. Gdy wreszcie PISowcowi udaje się dojść do słowa natychmiast przerywa mu prowadzący.
Tak to niestety wygląda w mediach. Albo monologi PO i narracja PO, albo pozorowany dialog w którym dwu na jednego atakuje PIS i nie pozwala mu dojść do słowa.

Dlaczego Kopacz nie złoży dymisji na piśmie a sama poleci na nieformalne obrady w sprawie uchodźców? – Takiego pytania funkcjonariusz nie zada, prędzej by się udławił własnym językiem. W zamian funkcjonariusz prowadzący program nadaje jednym głosem z PO: wina PISu wina prezydenta!

No tak, wina Dudy i wina PIS bo wygrali wybory. A przecież powinni wybory przegrać wtedy POwcy w mediach mogliby dalej podlizywać się POwcom w rządzie atakując i oczerniając PIS. A teraz trochę trudniej jest.

Media to władza. Media mogą pokazać to samo zjawisko w ten sposób że wywołają w widzach współczucie i miłość lub niechęć i nienawiść. Przykład? Uchodźcy. Media pokazały trupka utopionego dziecka. Kto nie zlituje się nad utopionym dzieckiem? Tym biednym ludziom koniecznie trzeba pomóc! Jednocześnie media przemilczały inne obrazki – tłumy młodych, dobrze odżywionych ubranych w drogie ciuchy mężczyzn, którzy demolują wszystko po drodze, przy okazji zaczepiając i gwałcąc kobiety gdy tylko się da.

Media od lat kreują Platformę Obywatelską na niepokalaną czystą dziewicę a PIS przedstawiają jako hordę szalonych demonów z piekła.

Oto siła mediów. Media nie opisują rzeczywistości. Media stwarzają „rzeczywistość”. Jeśli media będą chciały wykreować diabła na świętego to zrobią to. Jeśli media będą chciały zgnoić świętego to zrobią to.

Jeżeli PIS nie zrobi porządku z mediami wyrzucając z nich POwskich funkcjonariuszy (przez swoją stronniczość nie zasługują na miano dziennikarzy) to te media PIS zniszczą, obalą rząd. Cokolwiek PIS nie zrobi to zawsze media skomentują że to źle.

Jednak, jeżeli PIS będzie chciał oczyścić media z POwskiej patologii natychmiast podniesie się histeryczny wrzask że PIS robi zamach na wolność słowa, zamach na demokrację, zamach na księżyc, Marsa i pół kosmosu.

Polskie media powinny być obiektywne i niezależne. Jednak takie nie są. W TV siedzą wyznawcy PO – partii proniemieckiej. Tusk i Kopacz wykonują polecenia Merkel dlatego tak Niemcy ich chwalą. PIS chce by Polska realizowała interesy Polski a nie Niemiec i dlatego niemieckie media atakują PIS choć ten jeszcze rządzić nie zaczął.

TV obsadzone proniemieckimi POwcami to jedno. Druga strona medalu to gazety. Około 80% „polskich” gazet należy do Niemców. Nie wierzycie? To sprawdźcie kto jest właścicielem danych tytułów a potem zobaczcie kto jest właścicielem danego koncernu.

Nie ma obiektywnych mediów w Polsce!

Polskie są TV TRWAM i TV Republika – i dlatego tak są atakowane i wyśmiewane przez pozostałe media. Jednak TRWAM i Republika też nie są obiektywne, prezentują określony punkt widzenia. Ale muszą takie być, bo to jedyne TV które nie mówią głosem Platformy i mają odwagę ją krytykować.


Marzy mi się by polskie media należały do Polaków a nie Niemców.
Marzy mi się by prezenterzy byli obiektywni – to znaczy nie forsowali swojego punktu widzenia, tylko pozwalali wypowiedzieć się zaproszonym. Żeby reagowali, gdy jeden z gości nie dopuszcza do głosu drugiego.
Marzą mi się media które będą pokazywać rzeczywistość taką, jaka ona jest, a nie wymyślać „Matrix”. Media powinny pokazywać całość a nie tylko wybrany pod siebie wycinek. Uchodźcy to nie tylko utopione dziecko, to również setki tysięcy agresywnych mężczyzn.
PO to nie anioły a PIS to nie demony.

Marzy mi się by polskie media przestały być dezinformacyjne a stały się informacyjne.
***
dopisane 13 XI 2015
***

Oglądam dzisiaj serwisy "informacyjne" i pękam ze śmiechu.

JAK TO PUNKT SIEDZENIA ZMIENIA PUNKT WIDZENIA!

Kiedy PO miała władzę
-nie pytała nikogo o zdanie, nie słuchała nikogo tylko robiła co chciała
-ustawy pisała na kolanie i błyskawicznie bez procedowania, często nocą, przepychała je w Sejmie, nieraz te ustawy były niezgodne z prawem
-wiedząc że przegrają wybory po raz kolejny na szybko napisali ustawę pod siebie żeby znowu wsadzić swoich ludzi do Trybunału Konstytucyjnego (aby zablokować nowy rząd)
-Komorowski -człowiek PO bezwzględnie zwalczający opozycyjny PIS udawał bezpartyjnego prezydenta wszystkich Polaków
-PIS nie miał żadnych (istotnych) stanowisk w państwie, co więcej opozycji odmawiano nawet prawa do wypowiedzi w mediach
...i według PO to wszystko było OK to była "demokracja"

Kiedy PIS zdobył władzę a PO stała się opozycją PO zaczęła lamentować że:
-PIS nie słucha PO tylko robi co chce
-PIS przeprowadza swoje ustawy
-PIS nie chce zatwierdzić do Trybunału Konstytucyjnego ludzi wciskanych tam przez PO niezgodnie z dotychczasowym prawem
-prezydent Duda przyznał że wywodzi się z PIS (lepiej żeby udawał że urwał się z choinki i nie ma z PIS nic wspólnego?)
-PO lamentuje że opozycja powinna mieć stanowiska i stołki

JAK TO PUNKT SIEDZENIA ZMIENIA PUNKT WIDZENIA

Jak coś robiła PO to była "demokracja". Kiedy to samo (w sposób bardziej uczciwy) zaczyna robić PIS jest to "zamach na demokrację" :)

Jak potwornie załganymi hipokrytami są PO-wcy...
I jak "obiektywne" są media...

Podpis: 

Szary Człowiek 7 XI 2015
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

AUTOR WYŁĄCZYŁ OCENIANIE

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Trzy tematy na spotkanie Hagan - Wyjście w mrok Hagan - Ciało bez kości
Jednoaktowy dramat dotyczący zmyślonej (?) codzienności. Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)
Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2023 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.