https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W listopadzie nagrodą jest książka
Córka łowcy demonów
Jana Oliver
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1406
użytkowników.

Gości:
1405
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 78057

78057

Metemspychotyczne podróże van Yallit'iego

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
15-03-12

Typ
P
-powieść
Kategoria
Fantastyka/Akcja/Nauka
Rozmiar
3 kb
Czytane
3072
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
15-03-12

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: azrail Podpis: azrail
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Świat mógłby stanąć na krawędzi zagłady, ale Yallit wymyka się służalczym Kopistom. Poddany zasadzie temporalizacji staje się wiecznym tułaczem narażonym na ostateczną klaustrację. W jakim kierunku zmierza świat? Co planuje Yallit?

Opublikowany w:

internet

Metemspychotyczne podróże van Yallit'iego

I
Poczciwy malwersant don Diego de la Carpini posiadł umiejętność gry w szachy w wieku lat pięciu. Jego skoordynowany i pełen niebagatelnych posunięć atak Marshala stanowił śmiałe rozwiązania już w tak młodym wieku. Uwielbiał Cytrhyne. Poznawał ją od zawsze. Don Diego chętnie bywał z tajemniczym Jusufem w pubach. Jusuf al-Walid ujmował go niespotykaną prostotą tubylczej mimiki a jego przenikliwy wzrok rejestrował skrupulatnie odbiegające od norm społecznych zachowania otoczenia. Obaj pracowali jako Monterzy w IT. Ich aranżacje programów wprawiały w zdumienie kadrę kierowniczą. W tak sielskich warunkach rozwijali swoje umiejętności w stopniu, który wydawał się zupełnie wystarczający. Don Diego intensywny, nieposkromiony myśliciel i explorer potrafił długo i nużąco zatapiać się w sieci. System oferował mnóstwo rozwiązań a zarazem ujawniał szeregi pułapek, labiryntów bez wyjścia. Lekkość bytu wydawała się do zniesienia. To niebywałe połączenie dwóch szeregowych pracowników pozwoliło na przeszukiwanie sieci równolegle na wielu poziomach. W ten sposób udało im się natknąć wielokrotnie na ukrytą informację o kryptonimie B U R N. Ów kod potrafił tworzyć ciąg informacji, które zależnie od prób eksploracji przyjmowały określoną postać. Don Diego służalczo próbował demontować ten ciekawy układ, jednak stawał zawsze wobec kilku lub kilkunastu niewiadomych. Kolejne próby odkrywania kodu sprowadziły go do ultra przestrzeni, gdzie kod mógł przybierać różne formy. W ten sposób Don Diego poczuł ogrom tajemnicy za którą krył się B U R N. Kod stał się programem czerpiąc z wszelkich możliwych i dostępnych informacji na temat niestrudzenie eksplorującego de la Carpiniego. Stał się programem szachowym i Diego mógł wypróbować swoje umiejętności zdobywane przez szereg lat. Atak Marshala udowodnił, że przeciwnik zna go lepiej niż sądził. Kolejne bezowocne próby odniesienia zwycięstwa wyczerpały siły Carpiniego. Aby się zrelaksować myślał o Cytryhne.
- Ona nie istnieje – usłyszał w swoich myślach głos, który raczej wydawał się jego głosem. Kiedy to wszystko przebiegało w linearnym czasie, Jusuf próbował wytworzyć pole temporalne, aby spoza niego móc dostrzec właściwy i prawdziwy obraz struktury B U R Na. Czuł się jednak blokowany jakby z obu stron. Czuł, że obelga twierdzę Kodów a zarazem wszelką drogę odcina mu pierścień systemu Kontroli. – Mężczyźni wolą, aby kobiety o których marzą istniały – przerwał napierający ciąg nieuporządkowanych cudzych myśli w swojej głowie de la Carpini. – Owszem, ich istnienie ograniczone jest twórczą pracą szarych komórek popadającego w fantazje, iluzja, która uwalnia pozornie. – głos całkiem podobny do Diega błyskawicznie odpowiedział na jego poszukiwania. Zaskoczony Diego zerwał się na równe nogi i nieprzytomnie utkwił wzrok w Jusufie. – Podajcie mi kod – usłyszał jeszcze jakby na odchodnym i gdzieś w umyśle zatrzasnęły się głucho drzwi.

Podpis: 

azrail 11.03.2015
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.