https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W grudniu nagrodą jest książka
4 pory mroku
Paweł Paliński
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Nikifor wrócił

To osobliwość Krynicy, o biografii niezgodnej ze schematem bajki, ani schematami życia, ciągle pełnej tajemnic.

Trudna miłość

Początkowo wszystkie myśli skupiają się na miłości. Później miłość skupia się na myślach.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
606
użytkowników.

Gości:
606
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 71530

71530

Rozdział piąty z Życia Kistune

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

Data
12-03-09

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Fantastyka/Wakacje/Pisarstwo
Rozmiar
4 kb
Czytane
1176
Głosy
1
Ocena
5.00

Zmiany
12-03-09

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: kustyk3515 Podpis: Kuśtyk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Kłopoty. Czym jest Bractwo krwi?

Opublikowany w:

Rozdział piąty z Życia Kistune

Gdy otworzyłam oczy znów ukazał mi się ten średniowieczny pokój. Pokój Demona. Było ciemno. Tylko księżyc rzucał blade światło na dywan. Przez chwilę uśmiechałam się błogo. Lubiłam ten pokój. Ale to tylko sekundy. Później przypomniałam sobie co stało się w zamku. Demon mówił chyba, że coś mi grozi, ale co? Wygrzebałam się spod satynowej pościeli, która chłodziła delikatnie moje ciało i podeszłam do okna wyglądając przez nie. Cały krajobraz pogrążony był w bladym świetle. Wszystko wydawało się takie... spokojne. Czułam czyjąś obecność obok mnie. Odwróciłam się i zobaczyłam kobietę. Miała twarz nastolatki. Ale czy ktoś w średniowiecznej sukni z powagą wymalowaną na twarzy w tym wieku może być nastolatką? Takie czasu odeszły już w niepamięć. Takiej nastolatki to ja nigdy nie widziałam.
- Zostałaś kolejnym członkiem Bractwa Krwi.
Wypowiedziała te słowa i wskazała mi drzwi. Eeee... Co? Bractwo Krwi? Poszaleli? Uszczypnęłam się. I wiecie co? To nie był sen. Na prawdę to poczułam. Machinalnie spojrzałam na siebie. Miałam ochotę się zaśmiać. Miałam na sobie kusą piżamkę w pieski i bose stopy, ale wcale nie było mi zimno. Zastanawiało mnie to co stało się po tym gdy straciłam przytomność. No i najważniejsze. Czemu? Wcześniej kiedy spotkałam Demona też zemdlałam, i gdy wracałam... Znaczy, chyba. Wcale nie pamiętam jak znalazłam się w lesie zbierając patyki. Czułam się wtedy taka zmęczona. Westchnęłam i postanowiłam wyjść z pokoju. Może się czegoś dowiem? Kobieta wyszła za mną ale po krótkiej chwili mnie wyminęła aby wskazywać mi drogę. Szliśmy krętymi korytarzami mijając pełno drzwi i obrazów. Po chwili weszliśmy w jeden, najdłuższy korytarz na końcu którego były wielkie, metalowe wrota. Nie, nie drzwi. Wrota. Kobieta z pełną gracją je wyciągnęła a ja miałam ochotę znowu zemdleć ( jakie to przewidujące, prawda? ). Do ściany, kajdankami ze złota, przypięty był Demon. Jego twarz była jakby zmęczona ale gdy mnie zobaczył zaczął się szarpać. Poruszyłam się aby do niego podbiec ale kobieta złapała mnie mocno za ramię. Miała metalowy uścisk. Gdzie te mięśnie? Przeleciało mi przez głowę ale potem rzuciłam jej mój pytający wzrok.
- To Demon. Niszczył nas przez tyle lat. Musisz go zabić. Jesteś jedną z nas.
Wręczyła mi brylantowy nóż. Ujęłam go w ręce i spojrzałam na chłopaka. Przestał się rzucać. Zrezygnowany patrzył w podłogę. Jakby uszła z niego nadzieja. Jakbym miała go zabijać. Ale czy ktoś pytał mnie czy chciałam?! Ech. Podeszłam do niego spokojnym krokiem i uniosłam jego podbródek palcem.
- Uciekać?
Zapytałam go ruchem ust a w jego oczach zobaczyłam tę samą determinację co kiedyś. Uśmiechnęłam się i odwróciłam do niego plecami.
- Niczym go zabiję, chce się o nim wszystkiego dowiedzieć.
Musiałam wiedzieć jak go uwolnić. Brylantowym nożem przecięła bym to złoto ale... Ale czy miała bym na tyle czasu? Z szyderczym uśmiechem znów się odwróciłam i przejechałam czubkiem noża po jego ramieniu a po tym miejscu pociekł pasek krwi. Byłam dobrym aktorem. Demon widać też. Nie zraniłam go bardzo a ten wyrywał się jak opętany. Po chwili zaczął wrzeszczeć a kobieta podeszła do nas uśmiechając się wymownie.
- To James Drake, Demon. Od lat wraz z łowcami wampirów wybija nas, wszystkich. Co do jednego. Została nas tylko garstka. Demony zabijają brylanty. Tak jak nas srebro. Zabij go, no już!
Wpatrywałam się w niego wielkimi oczami. James? Nie Demon? Diamenty zabijają? Zacisnęłam mocno ręce i z całej siły uderzyłam najpierw w pierwszy łańcuch łączący kajdanki a potem w drugi tak, że James był wolny. Czułam się taka... skołowana. Nie mogłam zrobić kroku. Demony? Wampiry? łowcy wampirów? Miałam ochotę płakać. 'Zostałaś kolejnym członkiem bractwa krwi' - to oznaczało dla mnie jedno - jestem wampirem. Dotknęłam mojej szyi. Poczułam dwie wypukłości, jak maleńkie ukłucia, które właśnie się zasklepiały. Zacisnęłam usta w wąską kreskę. Demon przerzucił mnie sobie przez ramię i po chwili biegł z szaleńczą szybkością w nieznanym mi kierunku. Wszystko rozmazywało mi się przed oczami. Nie mogłam już hamować łez.

Podpis: 

Kuśtyk 09.03.2012.
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.