https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

IRRACJONALNI

Autor płaci:
30

  Co jeśli twój irracjonalny napęd przestaje działać?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Przesyłka
Sebastian Fitzek
Powodzenia.

SPONSOROWANE

IRRACJONALNI

Co jeśli twój irracjonalny napęd przestaje działać?

Trzy tematy na spotkanie

Jednoaktowy dramat dotyczący zmyślonej (?) codzienności.

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Telefon, który nigdy nie dzwoni….

Jest to lekka przeróbka, moich pierwszych bazgrołów, opowiada o życiu nastolatka, zabawne perypetie i zdarzenia jakie, zdawałoby się nie mają prawa bytu w normalnym świecie. Jednakże bywa i tak, że takie zdarzenia, w porównaniu z życiem, to nic nadzw

Kraina Niekończącej się Bajki - cz.II. roz. VIII

— Pajacu! Duchy! Krążą wokół nas, szukają dziury, by się tu dostać. Popatrz, jestem biały jak prześcieradło — wyszeptał bez tchu.

Moc słów

- Wojna przyszła do nas niepostrzeżenie - budzisz się pewnego ranka i już jest. - Gdzie jest, mamo? - zapytała matkę moja sześcioletnia siostra, przecierając zaspane oczy. - Wszędzie, moje dziecko, wszędzie... - odpowiedziała

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

TENEBRIS

Ciemność jest wokół nas. A jeśli jest także w Tobie?

Dzwonnik z Notre Dame

W gruzy się sypie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
3148
użytkowników.

Gości:
3148
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 68482

68482

Piesek musi się wyspać...

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

Data
11-05-21

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Psychologia/Inne/-
Rozmiar
5 kb
Czytane
2102
Głosy
1
Ocena
5.00

Zmiany
11-05-21

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: anulina Podpis: taka-sobie
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
czyli o tym, jak trudno wytłumaczyć dziecku że śmierć jest obok

Opublikowany w:

www.opowiadania.pl

Piesek musi się wyspać...

Kocica Bamberka kuleje. Dzieci przychodzą i opowiadają, że łapę ciągle w powietrzu nosi. Łapiemy ją w końcu, oglądam łapsko. Zero kolca, niespuchnięte czyli osa odpada. Dzwonię do weterynarza. Jedziemy. Facet ma około 45 lat. Wysoki. Postawny. Komunikatywny. Opowiada o swoim kocie. Przygarnął, kiedy jeden z jego znajomych chciał go zastrzelić, bo 'dzieci kupiły yorka i kot przestał je interesować'. Wymieniamy opinie o kotach. Jego przygarnięty jest łazęgą, zwiedza okolice, pałęta się tam i tu. Jest śliczny, puchaty, rasowy. Mówię o naszej Bamberce. Że jest jak pies. Od domu nie odejdzie. Na odpowiednio zaintonowane 'kiszikiszi' przybiega natychmiast. Miła rozmowa. Córka cały czas głaszcze kocicę, pociesza, że 'jeszcze chwila' i że 'zaraz jedziemy do domu'. Łapa nie jest złamana. Trzy zastrzyki. Za pierwszą serię zastrzyków nie płacę. Weterynarz oznajmia, że 'rozliczymy się' po wszystkich zastrzykach. Pojutrze poprawka. Godzinę po zastrzyku kocica przestaje kuleć. Zastanawiam się na sensem podania kolejnych zastrzyków. W umówionym terminie dzwonię do weterynarza. Mówię jak jest i pytam czy mam po prostu podjechać i zapłacić za pierwszą wizytę czy mimo wszystko trzeba podać zastrzyki. Ostatecznie lekarz decyduje, by jeszcze zastrzyk podać.

Jedziemy samochodem do weterynarza. Bamberka głośno mruczy w klatce. Córka siedzi obok niej, w foteliku. Wkłada palce przez kraty klatki, głaszcze kocicę po pysku. 'Wszystko będzie dobrze' - pociesza.

Schodzimy wąskimi schodami do gabinetu. W poczekalni na krześle leży mała, niebieska torebka i czarny lekki sweter. Z gabinetu słychać głosy. Nie ma drzwi, gabinet kryje przedłużona ściana. Operacja była koniecznością - głos weterynarza. Córka ciekawie zagląda do gabinetu. Mamo, tam leży pies, na stole, ma chyba operację... Biedny piesek... - mówi. Zabiłam go! - słychać nagle głos kobiety! To ja go zabiłam! Kobieta szlocha. Zrobiła pani wszystko, by go uratować - mówi weterynarz. Chwila ciszy. Spokojnie zaśnie - głos weterynarza. Nie! Nie mogę na to patrzeć! - kobieta krzyczy i mijając nas wybiega na zewnątrz. Obcy pies. Obca kobieta, a ja czuję, że cała dygoczę. Mamo, dlaczego ta pani płacze...? - pyta córka, wystraszona. Spokojnie, pies miał operację, musi teraz wypocząć, pospać. Jego pani bardzo się martwi - mówię, starając się zachować spokój. Weterynarz rozmawia z mężczyzną, który został wewnątrz. Znowu nie można rozszyfrować słów. Mija około dziesięć minut. Córka ogląda w poczekalni ulotki, zadaje pytania i głaszcze Bamberkę przez druty klatki. Kobieta wraca. Płacze. Tutaj, do tego kartonu go włożymy - mówi weterynarz. Zakopiemy go zaraz - głos mężczyzny. Nie!! - wrzeszy kobieta. On jeszcze żyje! Niech umiera z nami w domu!! Spokojnie - odzywa się weterynarz. Już nie żyje. Proszę dać córce czas na pożegnanie z psem - mówi do mężczyzny. Wychodzą. Kobieta nadal szlocha. Starszy mężczyzna niesie duży karton. Dlaczego piesek jest w kartonie, mamusiu? - pyta córka. Musi pospać, odpocząć po operacji...- słyszę swój głos.

Wchodzimy do gabinetu z kocicą. Eh... - odzywa sie weterynarz. Zaawansowane ropomacicze... Za późno zdiagnozowane... Spoglądam na stół zabiegowy, na którym mam zaraz postawic Bamberkę. Weterynarz rozmazuje palcem jedną z krwawych plam na stole i pokazuje mi. Wodnista ciecz z kawałkiem bezbarwnej galarety. Proszę spojrzeć... ta suka już nie miała nawet krwi... woda nie krew... Robi mi się niedobrze. Weterynarz wyciera zakrwawiony palec w zielony fartuch, który ma na sobie. W koszu obok sierść i szmaty, całe we krwi. Proszę tutaj kotkę postawić i przytrzymać. Stawiam i przytrzymuję. Bamberka jest cała spięta. Nie chce przykucnąć. Stoi na sztywnych nogach. Boję się o tę krew obok, że się czymś zarazi, nie wiem, po prostu nagle boję się o nią. Weterynarz prosi, abym puściła kotkę i wprawnie chwyta ją za kark, wbja igłę w fałd skóry i zaczyna wstrzykiwac gęstą, białą ciecz. Bamberka syczy groźnie. Proszę córkę, aby się odsunęła. Weterynarz, cały czas trzymając kotkę sięga po kolejny, przygotowany już wcześniej zastrzyk. Wbija igłę, Bamberka nagłym ruchem próbuje mu się wyrwać. Igła wbija się w dłoń weterynarza. Patrzę z przerażeniem. No, nie bój się tak, spokojnie - odzwya się pogodnie lekarz. Zobacz, przez ciebie się skaleczyłem... - też łagodnie. Jeszcze raz podaje zastrzyk i delikatnie wkłada kocicę do klatki. Bamberka cały czas syczy. Zakłuł się pan... - mówię słabo. Weterynarz podnosi dłoń i łapie ustami mocna krwawiącą skórę na kciuku... Jezu, może sie pan czymś zarazić... - znowu ja, słabym głosem. Spokojnie - odpowiada wręcz wesoło. Nie ma chorób odzwierzęcych z krwi, którymi może zarazic się człowiek. Płacę, dziękuję i wychodzimy. Wsiadamy do samochodu. Jedziemy do domu. Cały czas widzę śmietnik pełen sierści, krople krwi na stole, wodnistą ciecz z bezbarwną grudką na opuszce weterynarza i jego zakrwawionego kciuka, którego bierze do ust. Słyszę krzyk kobiety. Nie mogę na to patrzeć! Zabiłam go! Musi umrzeć w domu!

Podjeżdżamy pod dom. Córka wypuszcza kotkę z klatki. Ta natychmiast znika w garażu. Idę do toalety. Wymiotuję.

Podpis: 

taka-sobie 20.05.2011
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Trzy tematy na spotkanie Hagan - Wyjście w mrok Hagan - Ciało bez kości
Jednoaktowy dramat dotyczący zmyślonej (?) codzienności. Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)
Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2023 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.