https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W grudniu nagrodą jest książka
4 pory mroku
Paweł Paliński
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1002
użytkowników.

Gości:
1002
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 36219

36219

Strażnik cz.1

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
07-08-30

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Fantastyka/Filozofia/-
Rozmiar
6 kb
Czytane
2344
Głosy
5
Ocena
4.60

Zmiany
11-06-24

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Dark Master Podpis: ...
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
O innym spojrzeniu na otaczający nas świat.

Opublikowany w:

Strażnik cz.1

--Część 1 ---

Jestem tym, kim jestem.
Mogę być kimś innym, kimkolwiek tylko zechcę, ale jaki miałby być tego powód, skoro nikim doskonalszym się nie stanę.
Jestem Strażnikiem, a wszystko co jest mną, jest zjednoczone, prawdziwe, i wieczne.
Od momentu, kiedy narodziłem się powtórnie, po samą wieczność jaka jest nam dana, z mojego własnego wyboru, wybierając cel który ma doprowadzić nas do poznania.

Każdy rodząc się, nie ważne w jakim czasie i w jakim miejscu znanej nam przestrzeni, podąża drogą, która jest mu przeznaczona. I choćby robił wszystko na co ma tylko ochotę i na co mu pozwalają jego zdolności nie zmieni tego – oprócz jednej rzeczy która zmieni wszystko.
Jako strażnik jest mi dane znać każdego z was, jednak sposób poznania jest inny od tego który wam jest najbliższy. Znam wasze sekrety, tajemnice, lęki i marzenia. Potrafię poznać wszystko to czym jesteście a czego nie możecie dobrać w słowa.
Po tej stronie nie jestem sam, nieliczni z was są w stanie dotrzeć do mnie, starać się mnie poznać, jednak tylko część spośród was jest w stanie zrozumieć i przyjąć to co jest im ofiarowane i wyrzec się tego co zbędne i niepotrzebne.
Bowiem tylko ci którzy są w stanie uwierzyć w sens absurdu, którzy nie boją się stać szaleńcami dla rzeczywistości z której pochodzą, dostrzegą drogę którą właśnie kroczą, a którą dane im będzie przemierzyć by stanąć przed Novum.
Wszyscy istnieją podwójnie. Podczas symbiozy istnienia narodzin i śmierci, od początku do samego końca, podróżujemy dwoma odmiennym od siebie ścieżkami. Jedną jest nasze życie, a drugą? Drugą jest to czego nie możemy dotknąć, spostrzec, zbadać i ocenić.

Każdego dnia świadomie lub nie przekraczacie granicę między owymi ścieżkami, i znajdując się między istnieniami ich bytów, błądzicie w poszukiwaniu czegoś, czego sami nie rozumiecie. Jednak ci spośród was którzy nie są w stanie pogodzić się tylko z materialnym istnieniem świata poszukują czegoś więcej.
A z momentem w którym rodzi się w nich bunt przeciwko materialnemu i namacalnemu życiu zaczynają podążać w stronę Bramy.
Aby przejść jej progi muszą przejść siedem prób. Są to trzy próby zapomnienia, jedna wyboru, i trzy ostatnie poznania.

A potem....

Brama jest w jednej z licznych swoich części pewnym stanem świadomości, po osiągnięciu którego zmienia się wszystko. Dodatkowo łączy ona każdy stan świadomości poszczególnych istniej jednostek w coś co można wyobrazić sobie jako „przestrzeń” . Jednak opis ten to tylko namiastka tego czym jest Brama.
Do niej samej prowadzi wiele dróg, jest ich bowiem tyle ile możliwości tego co może się stać, od danego momentu w teraźniejszości.
Ci którym dane będzie złamać siedem pieczęci, strzegących próg Bramy, godni będą noszenia tytułu Wybrańca. Otworzą się przed nimi możliwości jakich nie byli sobie nawet w stanie wyobrazić. Tworzyć będą coś co w ogóle nie będzie istnieć, w rozumieniu istot nie będących Wybrańcami, ale będzie to jedyne w sowim rodzaju, a to co było niemożliwe stanie się możliwe i swoim istnieniem zapewniać będzie jestestwo wszystkiemu.
Za Bramą istnieje tylko jedna prawda i jedno prawo i chociaż jest martwa, swoim istnieniem zmienia siebie i wszystkich.
„Martwa Przepowiednia”, której nikt nie stworzył i która według sensu powstawania takich rzeczy po prostu nie istnieje. Jej treść staje się częścią każdego kto staje się Wybrańcem, oraz każdy z nich staję się nierozerwalną już częścią Jej..
Nie jest ona stała w swej treści.

To czym jest wynika z tego kto ją poznał.

Jej cel jest nieuchwytny tak jak rzecz której nie ma.


Stworzona zapomnianym pismem, przez rękę która nigdy nie istniała. Mimo iż sama nie istnieje w rzeczywistości poza Bramą, stanowi ona jej sens i fundament.

Każdy z Wybrańców przebywając po tej stronie, posiada nowe umiejętności, które rozwija. Ponadto jest przewodnikiem i opiekunem wszystkich tych, którzy próbują dotrzeć do progów Bramy. Swoim, teraz świadomym podwójnym istnieniem, buduje i zmienia rzeczywistość z której się wywodzi, zmieniając jedynie jej sens bez naruszania faktów.
Jeśli jakieś zdarzenie ma się wydarzyć w jego rzeczywistości nie jest mu dane je zmienić, może jedynie zmienić jego sens, to co ma się wydarzyć musi się wydarzyć, jednak to co ma nastąpić po tym, jak ma się zmienić świadomość tego co dane zdarzenie otacza, jest miejscem i celem nadzoru każdego z Wybrańców.
Mimo iż brama łączy wiele rzeczywistości, a raczej te jej części które są wspólne dla wszystkiego, jest podzielona na to co możemy nazwać dobrem i to co jest złem, chociaż nikt stąd tak tego nie rozumie. Zatem i w Bramie istnieją tacy którzy poznawszy treść „Martwej Przepowiedni” zwrócili się przeciwko niej, stając się Odwróconymi. Zarówno oni jak i sama przepowiednia, czegoś się nauczyli, zmienili się w takim stopniu w którym każde z nich na to pozwoliło. Bowiem aby poznać przepowiednie, w całości ,lub zrozumieć tylko część jej sensu, musieli oni pozwolić poznać siebie w takim samym stopniu.
Gdy po raz pierwszy wybraniec przeciwstawił się treści „Martwej Przepowiedni”, ta pozostawiła go samemu sobie w nieznanej zarówno jej a tym bardziej mu rzeczywistości, skąd nie mógł już powrócić swoją jaźnią do swojego istnienia. Jednak z każdym kolejnym odwróconym, siła, moc, owej rzeczywistości rozwijały się w coraz większym tempie, a ona sama zaczęła przejawiać własną wspólną jaźnie.
W raz z jednym z ostatnich odwróconych, rozwinęła się ona w takim stopniu, iż posiedli zdolność wnikania w nie swoje istnienia, bowiem ich własne gdy tylko zostały im odebrane, przestały istnieć. Odwróceni przez cały czas swojego nowego istnienia, starali się dokonać czegoś co doprowadziło by do zgładzenia bramy, oraz wymazania treści przepowiedni. Pragnęli oni zrozumieć istnienie wszystkiego bez kontroli Bramy i „Martwej Przepowiedni”
Od zaistnienia pierwszego odwróconego, losy Bramy nie są już tak znane, jak to miało miejsce kiedyś, gdy jej sens istnienia były jasno określone. Jedyna nadzieja w tym, że to co głosi przepowiednia wypełni się.

Czym tak naprawdę jest rzeczywistość Bramy?
Nikt nigdy nie wytłumaczył w pełni zrozumiale istotom z poza niej czym ona jest, i nikt nigdy nie był w stanie udowodnić jej istnienia, tym którzy będąc poza nią chcieli w nią uwierzyć.
Jest niczym chwila, która znika, gdy tylko o niej pomyślimy. Jak wieczność której nie potrafimy sobie wyobrazić, a mimo to wydaję się idealna w swojej prostocie i nie skomplikowaniu. Jest niczym zaprzeczenie samej siebie, gdyż w swojej rzeczywistości nie istnieje.

Podpis: 

... 2005
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.