https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W listopadzie nagrodą jest książka
Córka łowcy demonów
Jana Oliver
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1168
użytkowników.

Gości:
1166
Zalogowanych:
2
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 354

354

"Zamek Viotra"

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
03-06-24

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Duchy/Fantastyka/Horror
Rozmiar
4 kb
Czytane
6252
Głosy
11
Ocena
2.73

Zmiany
03-06-24

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Rybcia Podpis: Rybcia
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Akcja rozgrywa się na kolonii. Kłócąc się z koleżankami uciekam do lasu i znajduje w nim dziwny przedmiot..........

Opublikowany w:

"Zamek Viotra"

. ''Zamek Viotra''
Gdy byłam z koleżankami na kolonii , pokłóciłam się z nimi o chłopaka . Chłopiec ten zaczął bić się z jedną dziewczyną z mojego pokoju o ciastko , które jej ukradł a aj go broniłam . Zasmucona poszłam do pobliskiego lasu odpocząć od całej kolonii. W zaroślach zauważyłam dziwny przedmiot , podeszłam tam i zobaczyłam szklaną kulę .Był w niej straszny zamek z dziwnymi postaciami . Obok niego stał wulkan z którego płynęła gęsta , gorąca lawa . W parę sekund po dotknięciu kuli poczułam lekki wietrzyk i zawroty w głowie . Kiedy ją podniosłam do góry stałam przed otwartymi drzwiami tego strasznego zamku .
Weszłam tam z ciekawości choć się bałam a na rękach wyszła mi gęsia skórka . Było strasznie . Pełno krwi , ludzkich szczątek , oraz wszędzie chodzących zombi .Miały one wielkie szpony z których ściekała krew , na skórze miały pełno blizn i strupów od gryzących je szczurów. Zaczęłam uciekać po schodach , ponieważ drzwi się zatrzasnęły a zombi zaczęły mnie gonić . Wpadłam do pewnego pokoju i zamknęłam drzwi na zasuwkę . Kiedy się odwróciłam zobaczyłam mężczyznę, który wbijał kły pięknej kobiecie , której zamiast łez płynęły krople krwi . Stanęłam i nie mogłam się ruszyć (nie pozwalał mi na to strach , którego nie mogłam opanować) . W pewnej chwili podszedł do mnie i zaczął oglądać , później złapał mnie za rękę ,wrzucił do ciemnego lochu i skuł w kajdany. Po kilku minutach zeszły się wszystkie szczury i zaczęły obgryzać mi palce do kości , z których zaczęła tryskać krew . Zaczęłam krzyczeć z bólu , próbowałam się wyrwać , szamotałam się w tych kajdanach ,lecz nikt mnie nie usłyszał . Po dłuższej chwili wszedł jeden z tych zombi z dołu . Łzy poleciały mi po policzkach z obawy przed okropną śmiercią w męczarniach ,które mógłby mi sprawić zombi , lecz nie miałam odwagi coś powiedzieć .W pewnej chwili podszedł do mnie , rozkuł z kajdany i pomógł mi wyjść .Prosił mnie , abym zniszczyła kulę po powrocie do normalnego świata żeby nikt więcej nie ucierpiał . Kula znajdowała się w wulkanie , ponieważ wrzucił ją tam Viotro (wampir , z którym spotkałam się w pokoju wraz z kobietą , z której wypijał krew ) . Weszłam do wulkanu , lecz nie mogłam jej odnaleźć . Szukałam , wypatrywałam , ale na nic . W pewnej chwili coś mi wpadło w oko świecącego . To była ta kula ! Zeszłam po nią , wzięłam do ręki i znowu poczułam zawroty w głowie . Po chwili znalazłam się w tym samym miejscu , w którym pierwszy raz dotknęłam dziwnej kuli . Rzuciłam nią o kamień tak jak prosił mnie o to zombi , lecz zamiast się rozbić , znowu się przeniosłam do jakiegoś dziwnego miejsca .
Gdy otworzyłam oczy znalazłam przestraszyłam się ogromnie, ponieważ znalazłam
się w środku dziwnego pomieszczenia zobaczyłam ogromne drzwi , które się zatrzasnęły i nie miałam jak wyjść . Spanikowałam , zaczęłam krzyczeć , płakać, walić w drzwi , ale nic to nie dało . Przede mną była ogromna dziura w ścianie do , której łatwo było wejść nawet dorosłej osobie . Po krótkim czasie namysłu weszłam do niej . To nie było zwykłe pomieszczenie . To było podziemne cmentarzysko . Nie mogłam nic powiedzieć ani się poruszyć , ponieważ wszędzie były groby . W pewnej chwili płyty z grobów zaczęły się odsuwać i wychodziły z nich kościotrupy . Wyglądały okropnie, włosy zwisające z czaszki , długie pazury . Nie było na nich ani krztyny skóry , same kości . Jeszcze w dodatku zaczęły wydawać straszne dźwięki . Naprzeciwko mnie były małe drzwi do których szybko pobiegłam . Jeden kościotrup złapał mnie i próbował wyssać moją dusze. Dorwał się do szyi i po chwili zaczął mnie przypominać z wyglądu , lecz się uwolniłam od niego od niego . Otworzyłam drzwi za którymi były trzy inne . W pierwszych były wampiry , z których ściekała krew . W drugich były zombi , które czekały na ofiarę . Natomiast weszłam do trzecich , z których było wyjście i tam znajdowała się kula , którą upuściłam gdy wchodziłam do dziury . Kiedy wzięłam do ręki kule pokazał mi się napis ("kto dotknął kuli po raz trzeci nie przeniesie się do zamku Viotra , lecz musi zatopić kule w Jeziorze Łez") . Tak się złożyło , że w mieście , w którym byłam na kolonii znajdowało się właśnie to jezioro , o którym było napisane w kuli . Pobiegłam tam szybko i zatopiłam .
Nigdy nie zapomnę tej kolonii , ale jestem pewna jednego na 100% .......nigdy nie pokłócę się z koleżankami .

Podpis: 

Rybcia 19.06.2003
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.