https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W listopadzie nagrodą jest książka
Córka łowcy demonów
Jana Oliver
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1322
użytkowników.

Gości:
1322
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 10843

10843

Opowieści z...(czII)przychodni

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
04-11-25

Typ
F
-felieton
Kategoria
Komedia/Aktualności/Biografia
Rozmiar
4 kb
Czytane
3233
Głosy
7
Ocena
4.71

Zmiany
04-11-25

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Bunshi Podpis: Bunshi
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Kilka fajnych perełek o służbie zdrowia. Nudy tu nie zastaniesz.

Opublikowany w:

czwartek

Opowieści z...(czII)przychodni

Opowieści z przychodni, czyli coś o sympatycznych doktorkach i pigułach, oraz upierdliwych pacjentach.
Nie od dziś wiadomo, że żeby się leczyć trzeba mieć końskie zdrowie. Ta zasada dotyczy każdego rozwijającego się i rozwiniętego państwa.
Pewnego dnia postanowiłem przejść się do lekarza. Od dwóch miesięcy bolały mnie nadgarstki, do tego stopnia, że nie mogłem dźwigać większego ciężaru niż pięć kilo. Poszedłem z tym problemem do przychodni.
Jak już znalazłem się w budynku placówki NFZu podszedłem do recepcji. Bardzo miła pani zapytała mnie co ja tu w ogóle robię, przecież tryskam zdrowiem. Nie skomentowałem tego, powiedziałem, że chce się zobaczyć z lekarzem pierwszego kontaktu. Ta bardzo dociekliwa recepcjonistka zapytała, co mi jest. Przedstawiłem swój problem, ów kobieta wysłuchała mnie bardzo dokładnie. Jak już skończyłem, zapytała do jakiego lekarza chciałbym się udać. Do chirurga, a może do reumatologa, miałem do wyboru wszystkie specjalizacje. Zamurowało mnie. Wedle tej pani funkcja lekarza pierwszego kontaktu jest zbyteczna, wystarczy powiedzieć co mi jest i kto ma mnie leczyć, a dla niej załatwić to drobnostka.
Po długiej rozmowie trafiłem do lekarza pierwszego kontaktu, hurra. Dostałem skierowanie do RTG i na morfologie, OB i takie tam. Następnego dnia ruszyłem ochoczo na rentgen. Wszedłem do przychodni, pierwsze co zobaczyłem to stado ludzi, którzy czekali w kolejce do rejestracji RTG. Patrząc na to co się dzieję, postanowiłem przejść się do łazienki. Wyszedłem z WC i spotkała mnie miła niespodzianka, liczba oczekujących do rejestracji zmalała do dwóch osób. Cud, pomyślałem. Przede mną był starszy pan, kiedy była jego kolej wparował szybkim krokiem do gabinetu. Nagle usłyszałem krzyki,. ten pan nie miał skierowania. Jednak bardzo chciał prześwietlić płuca, bo go głowa bolała. Przynajmniej tak usłyszałem.
Po kilku minutach zaciekłego boju, staruszek został pokonany, ze złości wszedł do łazienki i po kilku chwilach wyszedł z niej zadowolony. Zapisałem się na RTG i zachciało mi się siusiu, więc znów poszedłem do WC. Otworzyłem drzwi i co zobaczyłem zatkało mnie. Zbulwersowany pacjent zasikał całą łazienkę. Jego mocz był wszędzie, o zgrozo, jakie to było obrzydliwe. Teraz rozumiem dlaczego wyszedł taki zadowolony. Zapytasz skąd wiem, że to on? Jak ja byłem w WC po raz pierwszy to było czysto, po mnie prócz niego nikt nie wchodził, a po nim łazienka płynęła. Ten obrzydliwy widok zmusił mnie to pójścia do damskiej łazienki.
To jeszcze nic w porównaniu co spotkało mnie później. Poszedłem na prześwietlenie. Zrobiono mi kilka zdjęć rentgenowskich. Wszystko na razie przebiegało zgodnie z planem. Usiadłem, przed rejestracją, czekając na wyniki prześwietlenia. Po chwili wyszła jakaś kobieta, babiszon jakich mało. Zaczęła się na mnie patrzeć.
Po dwudziestu minutach przyglądania się, zapytała się na co ja tu czekam. Odpowiedziałem, że na wyniki. Herod baba zapytała mnie o nazwisko. Podałem jej. Kazała mi udowodnić, że tak się nazywam. Wyjąłem dowód i pokazuje jej go. Tu spotkała mnie niespodzianka. Kobieta uważnie obejrzała, mój dowód tożsamości i stwierdziła, że jest podrobiony. Dodała, że wyciąłem go z brystolu. Zapytałem ją, czy widzi jak ładnie potrafię kolorować kredkami, bo podczas podrabiania tego dokumentu bawiłem się pastelami. To obudziło w niej lwicę. Zaczęła krzyczeć i robić aferę. Po długim tłumaczeniu jej, że jest to autentyczny dokument, zdenerwowałem się i zadzwoniłem na policję.
Panowie policjanci, mimo że mieli dwadzieścia metrów do przychodni, gdzie się znajdowałem, przyszli po prawie godzinie. Wyjaśnili całą sprawę i dzięki nim dostałem swoje wyniki badań. Po tym wszystkim odechciało mi się chodzić na jakiekolwiek badania. To był mój pierwszy i ostatni raz jak się leczę. Powiem wam pewną prawdę między brakiem lekarza, a dobrym lekarzem nie ma różnicy.
Mój kolega miał kiedyś ciekawą przygodę ze służbą zdrowia. Bolała go głowa, a że był właśnie po przebytym zapaleniu opon mózgowych, został skierowany do neurologa. Lekarz uważnie go opukał i zbadał, po czym napisał mu skierowanie do ortopedy. Fakt istnieje powiedzenie lecz się na nogi, bo na głowę już za późno, ale czy w tym przypadku to pasuje. W każdym bądź razie, ortopeda skierował go do kardiologa, a kardiolog do internisty. Do tego ostatniego już nie poszedł.
Podsumowując, służba zdrowia jest nam bardzo potrzebna, ale czasami trafiają się takie cukiereczki, którym brakuje kwalifikacji. Niestety to właśnie oni psują wizerunek wszystkich ludzi związanych z ich zawodem.

Podpis: 

Bunshi 25-11-2004
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.