https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
80

Sprawca (fragment III)

Autor płaci:
100

  Fragment III.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W listopadzie nagrodą jest książka
Córka łowcy demonów
Jana Oliver
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Dom Przemian

Nie pozostaje mi nic innego, jak żywić nadzieję, że wrócę, by czytać dalej. Dobranoc — wyszeptałam, wychodząc do innego życia.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1472
użytkowników.

Gości:
1472
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 75204

75204

Bogactwo? To nie dla mnie.

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
13-06-11

Typ
A
-poradnik
Kategoria
Finanse/Biznes/-
Rozmiar
14 kb
Czytane
5662
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
13-06-11

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: cavelady Podpis: cavelady
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Opowiadanie dla wszystkich, którzy interesują sie pieniędzmi i szukaja sposobu, aby je zarobić. Bogatym może być każdy z nas, także Ty , jeśli tylko pozwolisz, aby to pieniądze pracowały na Ciebie, a nie Ty na pieniądze (kwadrant CASHLOW).

Opublikowany w:

KOMENTARZE

znalezionych: 2 na 1 stronach

231253
13-06-13

22331

Smith12
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
"Pieniądze szczęścia nie dają" - uważam, że to najbardziej zakłamane powiedzenie, jakie słyszałem. Ładnie jest tak powiedzieć i wielu to mówi (szczególnie w pracach z języka polskiego - coby zaplusować u pani nauczycielki na zasadzie "jaki ja jestem dojrzały, że tak twierdzę"). Ale chyba tak naprawdę mało kto się z tym zgadza. Chociaż mogę się mylić, może są ludzie cudowni. Ja nie jestem najwyraźniej, bo uważam, że pieniądze, nawet jeśli nie dają pełni szczęścia (a nie dają z pewnością), znacznie ułatwiają jego osiągnięcie i pomagają w życiu, czyniąc je bardziej znośnym i ciekawszym. Możliwe, że mam próżne rozumowanie, ale nie chcę oszukiwać samego siebie - nazwałbym się raczej realistą.
Przy czym uważam, że powiedzenie "Biednemu zawsze wiatr w oczy" nie wzięło się z powierza, sporo w nim racji. Podobnie jak nie uważam, by każdy "bogacz" dorobił się legalnie i zgodnie z prawem, nie stosując nieludzkich czasem zagrywek. Nie, nie osądzam wszystkich, ale jednocześnie wiem, że czasami moralne zachowania i dorobienie się fortuny nie idą ze sobą w parze. Te pierwsze raczej zastępuje spryt, by nie rzec przebiegłość - choć i te cechy w wielu sytuacjach uznałbym za pozytywne. Wracając jeszcze do wiatru wiejącego biednym w oczy - to co piszesz mnie osobiście rusza, ale w negatywnym tego określenia znaczeniu. Zapominasz chyba, że gdy ktoś jest "biedny" (co można różnie rozumieć, ale zazwyczaj oznacza to, że nie ma pieniędzy) to trudniej mu rozwiązać wiele problemów (bo do rozwiązania wielu potrzeba właśnie pieniędzy, niestety), a gdy nie rozwiąże się jednego problemu, zazwyczaj pojawiają się następne i tak w koło Macieju. Poza tym warto zauważyć, że nie wszyscy mają w życiu równy start, nie wszystkim jest łatwo i czasem mimo najszczerszych chęci i podejmowania wielu działań im nie wychodzi. Tak uważam, ale pewnie się w tym "uważaniu" różnimy :)

Jedna uwaga, "samospełniające się proroctwo" - bo domyślam się, że to miałeś na myśli (chyba, że się mylę i pisałeś o innym zjawisku) niespecjalnie pasuje do podanego przez Ciebie przykładu pani psycholog. Według mnie przynajmniej:)

Ogólnie rzecz ujmując, niespecjalnie podobał mi się ten "poradnik". Nie zgadzam się z niektórymi argumentami, uważam, że nieco spłyciłeś problem, mimo że starałeś się bardzo rzetelnie go przedstawić. Na podstawie swojego sukcesu wysnułeś wniosek, że każdemu się uda, pomijając liczne różnice między ludźmi - każdy jest inny i każdemu w życiu przytrafiają się inne rzeczy (przygody?). Nie każdy trafia na firmę-wybawicielkę VIP G (wiem, to był tylko przykład, ale mnie nie przekonał, co nie zmienia faktu, że możesz mieć rację - tego nie przesądzam). Chociaż uważam, że sukcesu można Ci pogratulować:) Uff, ale się rozpisałem...

Jeszcze jedno - bardzo mi się nie podobało Twoje porównanie ludzi biednych do bogatych. Zrozumiałem je tak (oby błędnie): ludzie bogaci mają rozum, nie muszą nic udowadniać, okazują rozsądek w działaniu, a ludzie biedni niewiele rozumieją ze swoich działań, są absurdalni i niezrozumiali dla ludzi od nich "lepszych".
Otóż sądzę, że owa kobieta mogła sobie kupować tych butów ile chciała i nikomu nic do tego - jeśli sprawiało jej to przyjemność, w czym problem. Ludzie bogaci też kupują wiele niepotrzebnych rzeczy na pokaz i zamiast butów kolekcjonują, no nie wiem, wyspy, samochody, domy, statki kosmiczne?

Na koniec dodam - było kilka błędów, głównie literówek, ale w tego typu tekstach, niekoniecznie "fabularnych", ich nie wymieniam.

Podsumowując - reklama firmy VIP G bezbłędna, o to chodziło?

231218
13-06-12

-

Konto usunięte
jeśli chcesz wiedzieć co sądzę, na temat tego pseudo-poradnika,to zapraszam tutaj: http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=75208

nie ocenię tego, bo wartość merytoryczna tego tekstu nie mieści się w skali ocen, których zwykłam używać, ani nawet w dostępnej skali ocen...

poza tym, zanim Cię ocenię, chcę wpierw poznać inne Twoje teksty...

...pozdrawiam...

znalezionych: 2 na 1 stronach
Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment) Taedium vitae
Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2021 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.