https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
20

Hagan - Ciało bez kości

Autor płaci:
20

  Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

We wrześniu nagrodą jest książka
Lata
Annie Ernaux
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

BLÓŹNIERSTFO

Wygłup metafizyczny... Historyjka o ostatniej szansie danej ludzkości. Uwaga, może urazać uczucia religijne, a nawet antyreligijne

Bliskie spotkania

Chodźmy...

TENEBRIS

Ciemność jest wokół nas. A jeśli jest także w Tobie?

Dzwonnik z Notre Dame

W gruzy się sypie...

INNI

Och, młodzi moi, okultyzm to Wasz wróg! (Z dorosłymi nie inaczej...) Całość w księgarniach.

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Krzyż

Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
679
użytkowników.

Gości:
679
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 51862

51862

Nowozrodzenie

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
09-03-06

Typ
K
-komentarz
Kategoria
Religia/Psychologia/Inne
Rozmiar
12 kb
Czytane
8754
Głosy
10
Ocena
4.50

Zmiany
22-11-01

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: remi Podpis: Remigiusz Koczy
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Czym jest zbawienie.

Opublikowany w:

KOMENTARZE

znalezionych: 14 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia

233303
14-04-09

23212

belladonna
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
W zasadzie chciałabym, żebyś wyjasnił mi jeden paradoks: Bóg Chrześcijan jest wszechwiedzący i wszechmocny. Do tego miłosierny, jest przyczyną i końcem wszechrzeczy. Podobno jego miłość i miłosierdzie nie znają granic i są nie do pojęcia ludzkim rozumem. Wyjaśnij mi zatem, jak taka istota może być tak małostkowa, aby swojemu dzięłu, które stworzyła i zna wszelkie jego słabości wskazać wyłącznie jedną drogę do siebie. Do tego tych, którzy tej drogi nie wybiorą skazać na wieczne potępienie (przypominam, tych, których nazywa dziećmi!)?

Odpowiedź autora (14-04-09)

Trochę od końca: Bóg nie jest Ojcem wszystkich ludzi. Stworzycielem, owszem, ale Ojcem tylko tych, którzy narodzili się z Niego. Jedyna droga: Jezus Chrystus. Tak i nie inaczej. To On poświęcił się dla Ciebie, pozwolił się zmaltretować i zabić.
Filipian 2:5  Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, 6  który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, 7  lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, 8  uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. 9  Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, 10  aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią 11  i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.
Biblia Warszawska
Jeśli poświęciłabyś coś cennego dla kogoś, patrzyłabyś, co z tym czymś robi...
Pozdrowienia

233302
14-04-09

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Chyba się nie dogadamy.
Pozdrawiam.

233285
14-04-07

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Czy inne prawo dotyczy tylko Abrachama? A może także powiedzmy Indian wierzących w Manitou (nie wiem czy dobrze napisane?) albo XV-wiecznych kanibali z Karaibów?

Odpowiedź autora (14-04-07)

Jeszcze raz zatem: przeczytaj (dla szerszego kontekstu) pierwszy i drugi rozdział Listu do Rzymian. Znajdziesz odpowiedź. Poza tym warto wiedzieć, jak się pisze to, co się chce przekazać, skoro masz zamiar poddawać krytyce innych, włączając w to ortografię i stylistykę (dotyczy wszystkich Twoich wypowiedzi - zero złośliwości, zapewniam)...
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, polecam mojego maila. Tu nie widzę miejsca na dłuższą wymianę zdań. Pozdro.

233264
14-04-04

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Fakt. Chylę czoło, jednak tak pisze.
Czy to znaczy że Abraham nie został zbawiony?

Odpowiedź autora (14-04-04)

Na ten temat wypowiedziałem się wcześniej.
Abraham miał udział w innym przymierzu. Dotyczyło go inne prawo. Poza tym był człowiekiem wiary, przez co jest nazwany ojcem tych, którzy wierzą, także chrześcijan.
Pzdr.

233248
14-04-03

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jeżeli chodzi o plagiat to może źle się wyraziłem, chodziło mi o to że wydawnictwo znajdujące swoje(ha!) teksty w cudzym dziele może Cię pociągnąć do sądu - tylko i aż tyle, nie ma to nic do Słowa Bożego.
Co do moralnego podejścia do cytowania Biblii - ujmę to tak np. Świadkowie Jehowy tez mają swoje wydanie może niekoniecznie zawsze zgodne z jednym z "naszych". Dlatego w momencie gdy każde słowo jest ważne uważam, że zawsze musi być podane jego źródło.
Co do sloganów chodziło mi powiedzmy o "1 Piotr. 1:3-4: 3 Błogosławiony (...) Jezusa Chrystusa" - co to znaczy i może co ważniejsze jakie to nam daje "wskazówki"?
"Jezus jest drogą światłem i życiem" - nie pisze tam jedyną drogą. Zresztą wniosek swój oparłem nie na Biblii ale na samej ideii Boga - nie można go podważyć nie podważając samej ideii.

Odpowiedź autora (14-04-03)

Jana 14:6  Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Biblia Tysiąclecia
Tylko tyle.

233240
14-04-01

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Literacko całkiem ciekawe - (u)twór złożony w prawie w całości z cytatów. Może dałoby się pójść krok dalej i w ogóle wyeliminować autora do roli li tylko selekcji cytatów? Konieczne jest w takim wypadku podanie źródła (w tym przypadku konkretnego wydania), bez tego jest to trochę niezgodne z prawem (plagiat) i niemoralne (jauż nieraz bywało, że drobne różnice między tłumaczeniem pism świętych wywołały ca najmniej schizmę). Co do wartości, powiedzy moralno-edukacyjnych to niewiele z tego nie wynika. To niestety dość trudna teologia, z grupy tych których zrozumienie przekracza samych teologów. Jak wiele tektów religijnych bazuje na (nie)jasnych sloganach nasiąkniętych alegorią. Niemniej doceniam pracę włożoną w dość spójne zestawienie całości. Na zakończenie zaś mój mały autorski komentarz do tematu:

Jezus nie może być jedyną droga do zbawienia bo wiele osób żyjących przed lub po Nim nie miało możliwości zapoznać się z Jego naukami, a wychodząc z wszechmiłości i wszechsprawiedliwości Boga musieli mieć co najmniej taką samą szansę na zbewienie jak uczniowie Jezusa.
Sam "ruch" (nawet jeżeli zapoczątkowany przez samego Boga) ma na celu utrzymanie jedności religii - czego jednak nie udało mu się osiągnąć.

Odpowiedź autora (14-04-02)

Treść tego, co przedstawiłem, ma jeden cel: sprowokować, zachęcić do sięgnięcia po Boże Słowo. Mój komentarz jest minimalny, to prawda. Dlaczego? Właśnie dlatego, że istotą Ewangelii jest to, co ma do powiedzenia Bóg. I nie ma tu, wbrew pozorom, znaczenia, jakiego przekładu bym użył. Sam korzystam z kilkunastu.
Dla Twojego spokoju, dopisałem na dole, skąd zaczerpnąłem teksty. Proszę zatem bardzo wszystkich czytających, by sprawdzać przekłady, sprawdzać oryginał Koine i pytać Boga, jak się rzeczy mają - co znaczy dociekać, szukać, nie zostawiać Biblii odłogiem! To nie może być książka do odkurzania raz w roku (jeśli w ogóle się ją posiada). Co zatem znaczy "niemoralność" w moim wydaniu, nie pojmuję. Jaką normę przekroczyłem? Cytując Biblię w "nieokreślonym" przekładzie? Sprawdzać, sprawdzać, sprawdzać!
Co do tego, co wynika albo nie wynika z wartości "moralno-edukacyjnych", co jest "(nie)jasnym sloganem nasiąkniętym alegorią". Otóż sformułowania te same w sobie są tak mętne, że trudno się do nich odnieść. Wybacz. Za docenienie pracy dziękuję.
A teraz sprawa autorskiego komentarza. Jezus jest jedyną drogą. Sam tak o sobie mówił. O tym, czy ludzie nieznający nauk Jezusa będą zbawieni, czy też nie, mówi Paweł w Liście do Rzymian (dla ułatwienia podam, że na początku tegoż). Stare Przymierze zapowiadało przyjście Jezusa, było cieniem i obrazem, w tym ofiary, które praktykowano. Gdzie napisano? List do Hebrajczyków. Zresztą, miejsca tu mało... Autorytetem dla chrześcijan jest Boże Słowo. Jeśli nim nie jesteś, nie będzie to autorytet, proste.
I jeszcze jedno: prawdziwe chrześcijaństwo nie jest religią. Dlaczego? To życie Chrystusem, a Chrystus nie jest religią.

Plagiat to kradzież własności intelektualnej, nazywana też często piractwem literackim, naukowym lub artystycznym. Plagiat to nie tylko przepisanie cudzej pracy dyplomowej i przedstawienie jej pod własnym nazwiskiem. Jest nim każdorazowe skopiowanie cudzego dzieła lub jego części i przypisanie sobie jego autorstwa.(Gazeta Prawna).
Trudno powiedzieć, czy ukradłem Boże Słowo i przypisałem sobie jego autorstwo...
Pozdro.

190970
10-01-31

16112

Paula127
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Zupełnie nic! Wielu ludzi mylnie sądzi, że swą uczynkowością są w stanie przypodobać się Bogu. Niemożliwe jest oddawanie czci Bogu bez nowozrodzenia. Niemożliwe! Słowo mówi jednoznacznie: tylko w duchu! Bóg nie oczekuje religijności ludzkiej natury. - Jeżeli ktoś dobry, po prostu dobry, pomaga(daje jałmużny, przyjmuje pod dach biednych, itp) szanuje ludzi, dąży do udoskonaleniu swej dobroci, a nie zna Boga i nie jest narodzony, nie modli się, uważa że to nie dla niego, czy zasługuje na zbawienie? Ja uważam że tak (wspominając że to przeczytałam, gdzieś w Biblii)

183151
09-11-20

17634

Erwin78
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Brakuje mi tu jeszcze podania z jakiej Biblii są to cytaty!!! Pozdrawiam E.

Odpowiedź autora (10-02-15)

Warto zajrzeć do każdej :)

181291
09-11-04

16806

yoozio94
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Dobre, podobało mi się!

180839
09-10-31

16806

yoozio94
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Ciekawe, daję 5, pzdr. xD

znalezionych: 14 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia
Hagan - Wyjście w mrok BLÓŹNIERSTFO Bliskie spotkania
Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Wygłup metafizyczny... Historyjka o ostatniej szansie danej ludzkości. Uwaga, może urazać uczucia religijne, a nawet antyreligijne Chodźmy...
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 15
Auto płaci: 50
Sponsorowane: 15

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2023 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.