https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
20

Hagan - Wyjście w mrok

Autor płaci:
20

  Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W czerwcu nagrodą jest książka
Cujo
Stephen King
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Krzyż

Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Brak

Wiersz filozoficzny

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
840
użytkowników.

Gości:
840
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 51862

51862

Nowozrodzenie

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
09-03-06

Typ
K
-komentarz
Kategoria
Religia/Psychologia/Inne
Rozmiar
12 kb
Czytane
9255
Głosy
10
Ocena
4.50

Zmiany
22-11-01

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: remi Podpis: Remigiusz Koczy
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Czym jest zbawienie.

Opublikowany w:

KOMENTARZE

znalezionych: 14 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia

233303
14-04-09

23212

belladonna
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
W zasadzie chciałabym, żebyś wyjasnił mi jeden paradoks: Bóg Chrześcijan jest wszechwiedzący i wszechmocny. Do tego miłosierny, jest przyczyną i końcem wszechrzeczy. Podobno jego miłość i miłosierdzie nie znają granic i są nie do pojęcia ludzkim rozumem. Wyjaśnij mi zatem, jak taka istota może być tak małostkowa, aby swojemu dzięłu, które stworzyła i zna wszelkie jego słabości wskazać wyłącznie jedną drogę do siebie. Do tego tych, którzy tej drogi nie wybiorą skazać na wieczne potępienie (przypominam, tych, których nazywa dziećmi!)?

Odpowiedź autora (14-04-09)

Trochę od końca: Bóg nie jest Ojcem wszystkich ludzi. Stworzycielem, owszem, ale Ojcem tylko tych, którzy narodzili się z Niego. Jedyna droga: Jezus Chrystus. Tak i nie inaczej. To On poświęcił się dla Ciebie, pozwolił się zmaltretować i zabić.
Filipian 2:5  Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, 6  który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, 7  lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, 8  uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. 9  Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, 10  aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią 11  i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.
Biblia Warszawska
Jeśli poświęciłabyś coś cennego dla kogoś, patrzyłabyś, co z tym czymś robi...
Pozdrowienia

233302
14-04-09

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Chyba się nie dogadamy.
Pozdrawiam.

233285
14-04-07

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Czy inne prawo dotyczy tylko Abrachama? A może także powiedzmy Indian wierzących w Manitou (nie wiem czy dobrze napisane?) albo XV-wiecznych kanibali z Karaibów?

Odpowiedź autora (14-04-07)

Jeszcze raz zatem: przeczytaj (dla szerszego kontekstu) pierwszy i drugi rozdział Listu do Rzymian. Znajdziesz odpowiedź. Poza tym warto wiedzieć, jak się pisze to, co się chce przekazać, skoro masz zamiar poddawać krytyce innych, włączając w to ortografię i stylistykę (dotyczy wszystkich Twoich wypowiedzi - zero złośliwości, zapewniam)...
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, polecam mojego maila. Tu nie widzę miejsca na dłuższą wymianę zdań. Pozdro.

233264
14-04-04

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Fakt. Chylę czoło, jednak tak pisze.
Czy to znaczy że Abraham nie został zbawiony?

Odpowiedź autora (14-04-04)

Na ten temat wypowiedziałem się wcześniej.
Abraham miał udział w innym przymierzu. Dotyczyło go inne prawo. Poza tym był człowiekiem wiary, przez co jest nazwany ojcem tych, którzy wierzą, także chrześcijan.
Pzdr.

233248
14-04-03

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jeżeli chodzi o plagiat to może źle się wyraziłem, chodziło mi o to że wydawnictwo znajdujące swoje(ha!) teksty w cudzym dziele może Cię pociągnąć do sądu - tylko i aż tyle, nie ma to nic do Słowa Bożego.
Co do moralnego podejścia do cytowania Biblii - ujmę to tak np. Świadkowie Jehowy tez mają swoje wydanie może niekoniecznie zawsze zgodne z jednym z "naszych". Dlatego w momencie gdy każde słowo jest ważne uważam, że zawsze musi być podane jego źródło.
Co do sloganów chodziło mi powiedzmy o "1 Piotr. 1:3-4: 3 Błogosławiony (...) Jezusa Chrystusa" - co to znaczy i może co ważniejsze jakie to nam daje "wskazówki"?
"Jezus jest drogą światłem i życiem" - nie pisze tam jedyną drogą. Zresztą wniosek swój oparłem nie na Biblii ale na samej ideii Boga - nie można go podważyć nie podważając samej ideii.

Odpowiedź autora (14-04-03)

Jana 14:6  Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Biblia Tysiąclecia
Tylko tyle.

233240
14-04-01

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Literacko całkiem ciekawe - (u)twór złożony w prawie w całości z cytatów. Może dałoby się pójść krok dalej i w ogóle wyeliminować autora do roli li tylko selekcji cytatów? Konieczne jest w takim wypadku podanie źródła (w tym przypadku konkretnego wydania), bez tego jest to trochę niezgodne z prawem (plagiat) i niemoralne (jauż nieraz bywało, że drobne różnice między tłumaczeniem pism świętych wywołały ca najmniej schizmę). Co do wartości, powiedzy moralno-edukacyjnych to niewiele z tego nie wynika. To niestety dość trudna teologia, z grupy tych których zrozumienie przekracza samych teologów. Jak wiele tektów religijnych bazuje na (nie)jasnych sloganach nasiąkniętych alegorią. Niemniej doceniam pracę włożoną w dość spójne zestawienie całości. Na zakończenie zaś mój mały autorski komentarz do tematu:

Jezus nie może być jedyną droga do zbawienia bo wiele osób żyjących przed lub po Nim nie miało możliwości zapoznać się z Jego naukami, a wychodząc z wszechmiłości i wszechsprawiedliwości Boga musieli mieć co najmniej taką samą szansę na zbewienie jak uczniowie Jezusa.
Sam "ruch" (nawet jeżeli zapoczątkowany przez samego Boga) ma na celu utrzymanie jedności religii - czego jednak nie udało mu się osiągnąć.

Odpowiedź autora (14-04-02)

Treść tego, co przedstawiłem, ma jeden cel: sprowokować, zachęcić do sięgnięcia po Boże Słowo. Mój komentarz jest minimalny, to prawda. Dlaczego? Właśnie dlatego, że istotą Ewangelii jest to, co ma do powiedzenia Bóg. I nie ma tu, wbrew pozorom, znaczenia, jakiego przekładu bym użył. Sam korzystam z kilkunastu.
Dla Twojego spokoju, dopisałem na dole, skąd zaczerpnąłem teksty. Proszę zatem bardzo wszystkich czytających, by sprawdzać przekłady, sprawdzać oryginał Koine i pytać Boga, jak się rzeczy mają - co znaczy dociekać, szukać, nie zostawiać Biblii odłogiem! To nie może być książka do odkurzania raz w roku (jeśli w ogóle się ją posiada). Co zatem znaczy "niemoralność" w moim wydaniu, nie pojmuję. Jaką normę przekroczyłem? Cytując Biblię w "nieokreślonym" przekładzie? Sprawdzać, sprawdzać, sprawdzać!
Co do tego, co wynika albo nie wynika z wartości "moralno-edukacyjnych", co jest "(nie)jasnym sloganem nasiąkniętym alegorią". Otóż sformułowania te same w sobie są tak mętne, że trudno się do nich odnieść. Wybacz. Za docenienie pracy dziękuję.
A teraz sprawa autorskiego komentarza. Jezus jest jedyną drogą. Sam tak o sobie mówił. O tym, czy ludzie nieznający nauk Jezusa będą zbawieni, czy też nie, mówi Paweł w Liście do Rzymian (dla ułatwienia podam, że na początku tegoż). Stare Przymierze zapowiadało przyjście Jezusa, było cieniem i obrazem, w tym ofiary, które praktykowano. Gdzie napisano? List do Hebrajczyków. Zresztą, miejsca tu mało... Autorytetem dla chrześcijan jest Boże Słowo. Jeśli nim nie jesteś, nie będzie to autorytet, proste.
I jeszcze jedno: prawdziwe chrześcijaństwo nie jest religią. Dlaczego? To życie Chrystusem, a Chrystus nie jest religią.

Plagiat to kradzież własności intelektualnej, nazywana też często piractwem literackim, naukowym lub artystycznym. Plagiat to nie tylko przepisanie cudzej pracy dyplomowej i przedstawienie jej pod własnym nazwiskiem. Jest nim każdorazowe skopiowanie cudzego dzieła lub jego części i przypisanie sobie jego autorstwa.(Gazeta Prawna).
Trudno powiedzieć, czy ukradłem Boże Słowo i przypisałem sobie jego autorstwo...
Pozdro.

190970
10-01-31

16112

Paula127
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Zupełnie nic! Wielu ludzi mylnie sądzi, że swą uczynkowością są w stanie przypodobać się Bogu. Niemożliwe jest oddawanie czci Bogu bez nowozrodzenia. Niemożliwe! Słowo mówi jednoznacznie: tylko w duchu! Bóg nie oczekuje religijności ludzkiej natury. - Jeżeli ktoś dobry, po prostu dobry, pomaga(daje jałmużny, przyjmuje pod dach biednych, itp) szanuje ludzi, dąży do udoskonaleniu swej dobroci, a nie zna Boga i nie jest narodzony, nie modli się, uważa że to nie dla niego, czy zasługuje na zbawienie? Ja uważam że tak (wspominając że to przeczytałam, gdzieś w Biblii)

183151
09-11-20

17634

Erwin78
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Brakuje mi tu jeszcze podania z jakiej Biblii są to cytaty!!! Pozdrawiam E.

Odpowiedź autora (10-02-15)

Warto zajrzeć do każdej :)

181291
09-11-04

16806

yoozio94
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Dobre, podobało mi się!

180839
09-10-31

16806

yoozio94
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Ciekawe, daję 5, pzdr. xD

znalezionych: 14 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia
Hagan - Ciało bez kości Sen o Ważnym Dniu Bliskie spotkania
Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok) Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny). Chodźmy...
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 15
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 15

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2024 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.