DRUKUJ

 

Jak brzmi piosenka XXI wieku?

Publikacja:

 15-09-16

Autor:

 majja
Nietrudno jest zauważyć różnicę pomiędzy śpiewaniem dzisiejszym a wczorajszym. Muzyka, tekst, sposób wykonania, wkład emocjonalny, wszystko to ewoluuje z czasem. Pytanie brzmi, czy to muzyka zmienia się na potrzeby słuchacza, czy odwrotnie? Kto za kim nadąża i kto nadaje rytm, trend?

Minąwszy erę melodyjnych ballad miłosnych lat trzydziestych, pieśni wojennych i powojennych, wreszcie skocznego disco polo , dotarliśmy wieku XXI.

Zaglądając do dzisiejszej muzyki pop, łatwo zwrócić uwagę na dominującą tematykę miłosną. Miłość jednak, zdaje się, nabrała innego znaczenia i wymiaru. Popularyzacja na skalę masową i spłaszczanie uczuć, które niegdyś uchodziły za najgłębsze i najbardziej intymne jest dziś nagminne. Miłość przekazywana przez telewizję i radioodbiorniki straciła magię i wyjątkowość, każdy o niej pisze i każdy w ten sam sposób.

Przesłuchałam 100 piosenek, które stały się przebojami od roku 2000. Pozwoliło mi to sporządzić poniższe tabelki: (niestety nie udało mi się ich wkleić na stronę, zapraszam na bloga, tam jest wszystko opisane :) )

http://mianowicie.blogspot.com/2015/08/jak-brzmi-piosenka-xxi-wieku_26.html

Data:

 2014

Podpis:

 Majja Polak

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=78672

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl