http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Autor płaci:
500

  Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Światła września
Carlos Ruiz Zafon
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Świt Nowej Ery

Pewien podróżnik w czasie przybył do roku 2010... Kogo szuka i czy uda mu się wykonać zadanie? Moja wprawka w SF - swego rodzaju.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1968
użytkowników.

Gości:
1968
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 75889

75889

Chwila Nieuwagi i zjadłem kolację

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

Data
13-11-02

Typ
F
-felieton
Kategoria
Muzyka/Komedia/Aktualności
Rozmiar
7 kb
Czytane
2517
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
13-11-02

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Alberto Podpis: Alberto
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
"Pomijając nawet same pozytywne uwagi na nasz temat, tekst jest po prostu świetnie napisany i czyta się go z zapartym tchem, chichrając się przy tym:)” - Chwila Nieuwagi

Opublikowany w:

http://deotramanera.fotonet.net.pl

Chwila Nieuwagi i zjadłem kolację

Tak naprawdę nie lubię koncertów. Od zawsze kojarzyły mi się z bagnem, tłokiem i złym nagłośnieniem. Zwłaszcza z tym ostatnim, bo często było tak okrutne, że tego co słuchałem łatwiej było mi się dowiedzieć z napisów na bilecie niż ze sceny. Odkryłem tym samym, że posada „typka od nagłośnienia”, jest prawie zawsze kluczowa, bo wystarczy jego jeden błąd aby dwadzieścia lat nauki gry na gitarze poszło w cholerę. To naprawdę niesamowite jak łatwo można sprowadzić Metallicę do poziomu zespołu Zeżryj Glinę Spod Paznokcia z Gęsiej Wólki. Sądzę, że można to także zrobić na odwrót, lecz wymaga to pewnie skończenia jakichś studiów.
Parę tygodni temu stało się jednak coś, dzięki czemu zapomniałem o swej niechęci i stałem się prawdziwym oraz wiernym fanem koncertowania. Nie trwało to jednak zbyt długo, bo szybko wytrzeźwiałem, ale zacznę od początku.
Pewnego dnia w celu dostarczenia sobie urozmaiconych powodów do uśmiechu moi koledzy postanowili odbyć przejażdżkę po Śląskich obrzeżach w poszukiwaniu dobrej muzyki. Zaproponowali mi nawet dołączenie do kompanii. Być może był to tylko przejaw kurtuazji obszyty nadzieją, że się nie zgodzę, ale teraz mało mnie to ciekawi. Zgodziłem się bez wahania, lecz przyznaję, że przez długi czas czułem pewne wątpliwości co do jakości czekających mnie atrakcji.
Znalezienie wspomnianych wyżej obrzeży akurat było bardzo proste, ponieważ wystarczyło że wyszedłem na ulicę. Szukanie samej muzyki zajęło trochę więcej czasu, gdyż została ukryta w bardzo małej wsi. Bardzo. Bardzo. Bardzo małej wsi. Aczkolwiek mimo swojego skromnego rozmiaru wieś ta posiada kod pocztowy. I niewiele więcej. Była pięknym przykładem prostoty, współżycia z naturą i sielankowego spokoju. Gdybyśmy zostali tam trochę dłużej, jestem pewien, że oberwałbym w twarz sztachetą z pobliskiego płotu. Dlaczego bym oberwał? Bo tak! Bom miastowy! Łatwo to było poznać, bo dosyć znacznie wyróżniałem się z tłumu. Nie miałem pucołowatej, rumianej twarzy z wypisaną na niej chęcią ciągnięcia pługu. Swoją drogą, większość tamtejszych obywateli mogła spokojnie zastąpić traktor, zarówno swoją siłą jak i rozmiarami.
Samo otoczenie było również swojskie. Zapachy grilla świadczyły, że na pobliskich pastwiskach pasie się o jedną krowę mniej, a stoiska pełne plastikowych ozdóbek o tym, że Chińczycy i tu dotarli.
Pośrodku tego wszystkiego stała sobie mała estrada. Na tej małej estradzie działo się coś, co sprawiło że ostatecznie opuściło mnie wrażenie, że za chwilę zostanę przejechany furmanką tak by wyglądało to na wypadek. Była tam magia. Tak gęsta i porywająca, że drewniana ława pod moją kością ogonową zaczęła dymić. I to nie przez wypity przeze mnie bimber, pędzony przez tamtejszego wójta. Wystarczyło mi parę nut, bym całkowicie zapomniał gdzie jestem. Atmosfera przenosiła w świat powstały ze słów piosenek, z których nie chciało się wracać. Pod koniec koncertu musiałem odklejać język z ziemi i zupełnie zapomniałem jak się mruga.
Znaczy się, fajnie grali.
Problem polega na tym, że nie jestem pewien gatunku, który reprezentowali. Gdy zapytałem o to kolegów, będących bardziej w temacie, odpowiedzieli, że mogła to być poezja śpiewana. Lecz szybko dodali, że to musiało to być coś innego, bo poezja śpiewana to zazwyczaj kicz.
Powiedzmy w sposób inteligentny, że grali muzykę alternatywną z pogranicza folk i muzyki ludowej z dodatkiem klasycznej poezji wetkniętą w doskonałą muzyczną oprawę. Parę utworów było po śląsku, jeden czy dwa opowiadały o górach. I tylko te rozumiałem, bo reszta była bardzo głęboka i poetyczna.
Dominowała jednak regionalistyczna oprawa, która sprawiła, że nigdy wcześniej nie bawiłem się lepiej na koncercie. Poczułem się także dumny z bycia Hanysem, bardzo polecam te uczucie.
Podobało mi się zwłaszcza, że mogłem bez skrępowania gapić się na prześliczną liderkę zespołu. Miała ona wyćwiczony, nie za wysoki ton głosu, a ubrana była w pasującą do przekazu „szumną fest kieckę”. Dodatkowo uatrakcyjniała występ wesołą rozmową z publiką i jeszcze weselszymi tanecznymi ruchami. Uciekając się do lirycznego bełkotu była „prześliczna”. Nie przesadzam, na oko jedyną jej wadą był mąż siedzący obok, który akompaniował jej na gitarze i to całkiem nieźle.
Sam zespół nazywał się „Chwila Nieuwagi” i składał się z pięciu osób, z których jedną chciałem zabić przy pomocy wykałaczki, zakopać w lesie i zająć jej miejsce. Nie spełniłem jednak swoich planów, bo później okazał się bardzo ujmującą osobą, ale nie uprzedzajmy wypadków.
Po trwającym godzinę wchłanianiu niszowej rytmiki, zespół stwierdził, że nam wystarczy i zaczął się pakować. A moi koledzy wpadli na dwa odmienne pomysły, jeden chciał im poprzeszkadzać prosząc o autografy, a drugi wręcz przeciwnie, postanowił być miły i im pomóc. Dołączyłem do tego drugiego, co dało mi możliwość zaszpanowaniem muskulaturą, pomagając perkusiście złożyć wyjątkowo wredny stojak. W tym samym czasie mój pomocny kolega tarmosił keyboard, a drugi prawie posikał się z podniecenia, bo właśnie został zauważony przez liderkę. Ja zrobiłem to samo zaraz potem, kiedy dotarło do mnie jak blisko niej się znalazłem.
Wiecie, mam w sobie pewien element dziecięcy, który wtenczas postrzegał ten zespół jako międzyświatowe sławy. Przez to, kiedy dzięki dobremu wrażeniu, mogliśmy spędzić z nimi parę chwil, nie potrafiłem ze swego gardła wydobyć ani jednego słowa. Udało mi się tylko ukłonić. I to pod koniec.
Miałem jednak okazję do odkrycia, że mąż liderki jest bardzo otwartą, wesołą i kontaktową osobą (z taką żoną to akurat nie jest trudne, panie „farciarz”). Od razu zagadał do nas, żywo rozprawiając o (niespodzianka) muzycznych tematach i nawet podziękował za przyjście. Kolejny z muzyków zapytany o autograf, zdziwił się niesamowicie i dopytał czy aby na pewno ma być to być jego autograf. Jeszcze inny w podzięce za pomoc ze sprzętem podarował nam talony na tamtejsze mięsiwa i trunki. Teraz już nie pamiętam dokładnie czy powiedział: „weźcie je, i tak nie mamy co z tym zrobić” czy „dziękuję za pomoc drodzy, uśmiechnięci przyjaciele, zasłużyliście na nagrodę. Proszę, oddaję wam swoją kolację!”.
Teraz to chyba nie ma znaczenia, bo zaraz potem urocza piosenkarka dała nam jeszcze jeden talon na piwo co sprawiło, że teraz mogę oficjalnie powiedzieć: Co? Pan Muzyk dał Ci autograf? Słodko, ale jeśli nie postawił Ci kolacji i paru piw to możesz mi naskoczyć.
Na pewno zrobili to, aby nie wyrzucać tych talonów do kosza, lecz mimo wszystko, tamte wrażenia i podkoloryzowana wersja wydarzeń będzie lśnić w moich wspomnieniach do śmierci.
Tak więc, drogi czytelniku, kiedy następnym razem jakiś twój kolega powie: „Choć! Posłuchamy Syberyjskiej orkiestry symfonicznej!”. Pojedź z nim dając szansę czemuś nowemu. A nuż odkryjesz coś wartego uwagi? Zwłaszcza jeśli ta wspomniana rosyjska orkiestra pochodzi z Krasnojewska. Wtedy na dobrze spędzony czas masz moją 100% gwarancję. Byłem na ich koncercie.

Podpis: 

Alberto 5 Września 2013
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Miłość z internetu - czytaj kolejne części
nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.