http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
401

Tarot i koronkowe serwetki - Maj - 7

Autor płaci:
300

  W życiu Mirandy i Krystyny następują kolejne zmiany. Na razie pozornie niewielkie jednak wszystko zaczyna się od zmiany myśli.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W listopadzie nagrodą jest książka
Władca Pierścienia
J.R.R. Tolkien
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Tarot i koronkowe serwetki - Maj - 7

W życiu Mirandy i Krystyny następują kolejne zmiany. Na razie pozornie niewielkie jednak wszystko zaczyna się od zmiany myśli.

Tarot i koronkowe serwetki - Maj - 6

W opowieści o życiu nie może zabraknąć miłości. Co Krystyna i Kalina wiedzą o romantycznej miłości i czy w ogóle potrafią kochać?

Tarot i koronkowe serwetki - Początek - 1

Historia dwóch kobiet, którym los pozwala się spotkać. Pozornie różni je wszystko. Czy coś je łączy? Tęsknota, strach, miłość, samotność, marzenia...

Syrena

Zrozumiał, że był teraz na łasce tych, którzy go ścigali. W związku z tym, kiedy poczuł na barku czyjąś dłoń, podskoczył jak oparzony.

Miłość z internetu - czytaj wszystko do XIV cz.

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw

Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania

Miłość z internetu cz. XIII - czy tak może być?

na pobliski stoliczek na którym to znajduje się także wazonik z pięknym bukietem, który Nika otrzymała od swojego ukochanego. Znajdują się też tam różne gadżety potrzebne do ich zabawy. Ania przytula mocno do swojego ciała postać Niki, jej buzię trzy

Róża cz. 1

Detektyw Hank Made otrzymuje od członka podupadającego rodu zlecenie odnalezienia pewnego niezwykle cennego przedmiotu.

Tarot i koronkowe serwetki - Kwiecień - 5

Po świętach Krystyna i Miranda spotykają się ponownie. Czy Miranda odzyska swoją kartę i dlaczego tak bardzo jej na niej zależy.

Historia sztuki

Jestem obrazem Impresjonisty

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
611
użytkowników.

Gości:
611
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 74513

74513

Awatar

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
13-03-05

Typ
F
-felieton
Kategoria
Polityka/-/-
Rozmiar
3 kb
Czytane
1101
Głosy
3
Ocena
4.00

Zmiany
13-03-08

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: balbinka Podpis: balbina
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Obejrzałam kawałek filmu.

Opublikowany w:

Awatar

TV pokazało dzieło, zresztą „oskarowe”. Nosiło tytuł Avatar. Film długi, niebieski, nudny, łopatologiczny, aż do torsji i bez całego tego 3D nie do obejrzenia. Ale za to jakie wzbudził skojarzenia…
No więc…
PiS złożył wniosek o votum nieufności dla rządu. No i gitara. Wolno im. Co innego mnie zastanawia. Co się za tym przedziwnym pomysłem kryje? Przy aktualnym układzie parlamentarnym skazany jest na porażkę. Żeby okazać aktywność? Po co? Przecież wiadomo, że PiS jest w opozycji, nie podoba mu się żaden projekt rządowy, chociażby słuszny.
Potem pomyślałam o moim ulubionym Prezesie właśnie przez pryzmat filmu. Można powiedzieć, że przefiltrowałam jego świetlistą postać. Oczywiście w spektrum światła niebieskiego (nie wiem dlaczego wyszło mi tak czerwonawo?). Wcale nie chodzi o to, że jest równie nudny jak bohaterowie filmu. Chodzi o awatara.
Awatar Prezesa nazywa się Gliński. Niedawno został zaktywowany. Łazi jeszcze trochę nieudacznie, ale może się dostosuje do warunków. Nic w tym fakcie nowego. Prezes już uruchomił kiedyś awatara. Nazywał się Marcinkiewicz. Awatar okazał się krnąbrny, seksualnie nieodpowiedzialny i z okrzykiem: yes, yes, yes, zerwał połączenie z kontrolerem. Powiedzmy szczerze: zbuntował się przeciwko twórcy.
Mamy nowego. Może to ulepszony model. Pytanie jakie się nasuwa na usta brzmi: dlaczego Prezes musi się posługiwać takimi zdalnie kierowanymi modułami?
Strach, czy co? Pewnie nie, ale taktyka już ograna.
Kto to jest pan profesor Gliński? Kto o nim słyszał? No śmiało. Nikt. Mało tego. Ostatnio ujawniony został specyficzny „gabinet cieni”, rząd „ekspertów”. Czytam, czytam, żadnego eksperta nie znam, chociażby z rubryk towarzyskich.
Konia z rzędem temu kto pół roku temu słyszał o profesorze Glińskim. Ja nie słyszałam. Głupia gęś. Balbina. Nawet drób jednak potrafi klikać w klawisze. Mamy sieć. Znalazłam awatara.
Teraz już wiem, że to wybitny ekolog. Oto i rekomendacja. Jak wiadomo ekologia ma strategiczne znaczenie. No co? Może ocali jakąś żabkę podczas budowy kolejnej „niepotrzebnej” obwodnicy. Pewnie będzie ruchawka. No i dobrze. Zawsze potem Prezes może awatara odłączyć i wystąpić w roli zbawcy narodu. To już było grane, choć słabo wyszło.
Fanatycy powiedzą, że awatar nie jest ważny, grunt to kontroler. Mają rację.
Pracuję od lat na systemach automatyki przemysłowej Fanuc. Marka bliska doskonałości. Niestety w pewnym, momencie ktoś wpadł na pomysł, żeby z tego kontrolera zrobić nakładkę na Windowsa. Jaki Windows jest każdy widzi. Co z tego, że nakładka znakomita, jeśli system operacyjny do dupy?
Myślę, że każdy wie o co mi chodzi w tym porównaniu. Jeśli nie, to przynajmniej oczekuję odpowiedzi na pytanie: po jaką cholerę Prezes zgłosił to votum nieufności?

Podpis: 

balbina 2013
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Tarot i koronkowe serwetki - Maj - 6 Tarot i koronkowe serwetki - Początek - 1 Syrena
W opowieści o życiu nie może zabraknąć miłości. Co Krystyna i Kalina wiedzą o romantycznej miłości i czy w ogóle potrafią kochać? Historia dwóch kobiet, którym los pozwala się spotkać. Pozornie różni je wszystko. Czy coś je łączy? Tęsknota, strach, miłość, samotność, marzenia... Zrozumiał, że był teraz na łasce tych, którzy go ścigali. W związku z tym, kiedy poczuł na barku czyjąś dłoń, podskoczył jak oparzony.
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 300
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 300
Sponsorowane: 200

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2018 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.