http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Autor płaci:
500

  Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Światła września
Carlos Ruiz Zafon
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Świt Nowej Ery

Pewien podróżnik w czasie przybył do roku 2010... Kogo szuka i czy uda mu się wykonać zadanie? Moja wprawka w SF - swego rodzaju.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1096
użytkowników.

Gości:
1095
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 57568

57568

6.Z DRUGIEJ STRONY

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
09-10-31

Typ
F
-felieton
Kategoria
Inne/-/-
Rozmiar
3 kb
Czytane
1530
Głosy
2
Ocena
4.25

Zmiany
09-10-31

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: irask2 Podpis: Ireneusz Kołodziejczyk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
O tym jak wygląda zjawisko sprzedaży, oczyma praktykanta.

Opublikowany w:

6.Z DRUGIEJ STRONY

Jako praktykant sklepu RTV/AGD miałem okazje zobaczyć jak to jest ujrzeć życie sprzedawcy od kuchni. Przychodząc do sklepu mówisz co chcesz dostać i zazwyczaj to dostajesz. Czasem korzystasz z fachowej rady sprzedawcy i dokonujesz zakupu. Gdy sprzęt jest wadliwy oddajesz go na gwarancji i problem z głowy. Przynajmniej dla ciebie. Oglądając przychodzących ludzi do sklepu widać, że niektórzy z nich tak naprawdę nie wiedzą czego chcą. Tzn. mniej więcej wiedzą. Ale nie znają konkretnej specyfikacji sprzętu, przez co sprzedawca musi ustalać konkretną część, której klient potrzebuje. Niektórzy ze starszych klientów przysłanych przez swoich wnuczków, albo kogoś innego po sprzęt elektryczny o skomplikowanej nazwie, przynajmniej dla nich, potrafią tworzyć rożnego rodzaju neologizmy, przez co sprzedawca musi nie tylko udzielić fachowej obsługi ale ustalić o co tak naprawdę kupującemu chodzi. Jednak te powyższe problemy bledną w porównaniu z tym co sprzedawca czasami dostaje w zamian za swoją uprzejmość i czasami kilkakrotne powtarzanie tego samego, by klient zrozumiał. Niektórzy pewnie teraz powiedzą, że taką sobie pracę ten sprzedający wybrał, więc w czym problem? To fakt. Sprzedawca sam ten fach wybrał, ale niektórzy z klientów przychodząc do sklepu nie dość że swoją uprzejmość zostawiają za drzwiami to jeszcze traktują sprzedawców jak oszustów. Nie tak dawno miałem okazje zobaczyć sytuację w której miła starsza pani przyszła do sklepu kupić telefon domowy. Sprzedawca obsłużył ją jak się należy. Pokazał wszystkie modele. Podał ich wady i zalety. Polecił jeden model i kiedy kupująca upatrzyła swój model, telefon został podpięty do sieci i sprawdzony. Działał bez zarzutów. Kupująca wyszła. A za dwa dni jest z powrotem i składa reklamacje u sprzedawcy u którego kupowała. Najpierw spokojne stwierdzenie, że telefon nie działa. Wywiązuje się rozmowa na linii klient-sprzedawca, w której to klientka nie przyjmuje do wiadomości, że problemy natury technicznej nie leżą w samym telefonie tylko prawdopodobnie w sieci, która nie działa należycie w miejscu w którym owa pani mieszka. Rozmowa trwa w której napięcie rośnie. Klientka żąda albo zwrotu gotówki albo innego modelu. O naprawie gwarancyjnej nie chce słyszeć. W końcu godzi się na sprawdzenie telefonu w sklepie. I co się okazuje? Telefon działa, a klientka nadal swoje. Sprzedawca próbuje najdelikatniej zasugerować, że ani zwrot gotówki, ani zamiana telefonu ani naprawa gwarancyjna nie wchodzi w grę bo aparat działa. Szanowna klientka nie chce o niczym słyszeć tylko żąda albo kasę albo inny telefon. W końcu dochodzi do kompromisu i sprzedawca obiecuje oddać telefon do naprawy gwarancyjnej, ale klientka nie chce oddać paragonu, który w tym wypadku jest kartą gwarancyjną bo boi się że sklep nie odda telefonu... Ręce opadają. I weź tu nie powiedz co myślisz o tej szanownej Pani. . .
Ludzie litości. Zanim zaczniecie wrzeszczeć na sprzedawców i powoływać się na swoje prawa lub żądać zwrotu gotówki zastanówcie się chwile. Nikt nie chce was przecież oszukać. Sprzedawcy zależy na tym by klient wyszedł zadowolony. Zależy mu też na tym, by sklep miał jak najlepszą opinię. Nikt z personelu sklepu nie zostawi klienta samego ze swoim problemem choć nie którzy proszą się o to. Czasami też sprawdźmy sprzęt u kogoś innego, albo też poprośmy o pomoc kogoś kto zna się trochę lepiej od nas. Wina nie zawsze leży po stronie produktu lub sprzedającego, lecz z naszej niewiedzy lub winny innych czynników, usług lub towarów komplementarnych.


P.s. Komentarze jak najbardziej na miejscu.

Podpis: 

Ireneusz Kołodziejczyk 24.10.09
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Miłość z internetu - czytaj kolejne części
nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.