http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Autor płaci:
500

  Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Światła września
Carlos Ruiz Zafon
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Świt Nowej Ery

Pewien podróżnik w czasie przybył do roku 2010... Kogo szuka i czy uda mu się wykonać zadanie? Moja wprawka w SF - swego rodzaju.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
2061
użytkowników.

Gości:
2061
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 57565

57565

3.CHEATERZY

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
09-10-31

Typ
F
-felieton
Kategoria
Komputery/-/-
Rozmiar
4 kb
Czytane
1716
Głosy
2
Ocena
2.50

Zmiany
09-11-23

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: irask2 Podpis: Ireneusz Kołodziejczyk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Obiektywne spojrzenie na zjawisko używania kodów.

Opublikowany w:

3.CHEATERZY

Powszechnie wśród grona graczy, oszukiwanie podczas grania poprzez wpisywanie kodów jest uznawane za coś złego. Za upraszczanie sobie gry i bycie nieuczciwym wobec samego siebie. Lub też jest uważane za coś normalnego i coś co nie dośc że ułatwi grę, to jeszcze ją uatrakcyjni. W zależności w której grupie się znajdujesz taką stronę możesz popierać. Mówi się że każdy medal ma dwie strony. Awers i Rewers. Przyjmijmy, że Awers reprezentuje tych którzy nienawidzą cheaterów, a Rewers to ta grupa, która nie widzi nic złego w oszukiwaniu poprzez wpisywanie kodów. teoretycznie ,,oszukiwanie" gry poprzez wpisywanie kodów można uznać za pojęcie względne, gdyż oszukujemy tylko grę. Program, który nie zyskuje nic kiedy odniesie nad nami zwycięstwo ani też nie traci kiedy my wpiszemy kod. Każdy kto przeczytał regułkę wie jakie skutki ma oszustwo. Jednak nie nad tym miałem się wywodzić. Wracając do ,,cziterów" przedstawiłem już bardzo ogólnikowo dwie strony. Ale gdyby się chwilę nad tym zastanowić dojdziemy do wniosku, że kody mogą mieć inne znaczenie niż tylko oszukiwanie w grze, tym samym ułatwianie jej. Co prawda wpisanie kodu równa się z uproszczeniem gry. Ale w bardzo prosty sposób można dojść do wniosku, że w zależności kim jesteśmy (amatorem czy też zawodowcem) inaczej patrzymy na to zjawisko. My zajmijmy się amatorami i lekko zaawansowanymi. Bowiem w tej grupie występuje nasz ,,Awers" i ,,Rewers". Jednak jest też trzecia strona tego medalu (Kant). Spytacie jaka? Zanim odpowiem, zastanówmy się nad tym jakie występują gatunki gier. Kiedy już ustalimy, że mamy gry wyścigowe, przygodowe, RPG, cRPG, sportowe i tym podobne, możemy zacząć zastanawiać się nad tym czy kody w każdym gatunku mają takie same znaczenie? Jak wiadomo gry mają dawać przyjemność, ale nie które są skonstruowane w taki sposób, że są dla niektórych zbyt trudne albo używanie kodów, sprawia że gra od razu wskakuje na nowy poziom grywalności, i to mogła by być trzecia strona medalu, gdyby nie jeden bardzo istotny fakt. Do tej pory przedstawiłem dwie grupy, które są za lub przeciw używania kodów. Ale jest trzecia strona. Tą stroną są wszyscy ci, którzy potrafią obiektywnie spojrzeć na zjawisko cheatowania, które w pewnym sensie pokrywają się z jednym z powyższych zdań.
W każdym gatunku można znaleźć grę, w której kody ułatwiają tą że grę, ale jednak nie pozbawiają przyjemności z zabawy z nią. Jeżeli w tym momencie przyjrzymy się grze ,,GOTHIC", zobaczymy że kody mogą dać wiele dobrego. Co prawda gra zostanie ułatwiona. Ale w zależności od użytego kodu (god mode) przyjemność z gry może zostać popsuta, albo też po prostu może zostać nie zmieniona (kody na broń). Jednakże, by zrozumieć że kody mogą zwiększyć przyjemność z gry wystarczy zagrać w jakąś trudną grę zręcznościową albo inną. Za przykład niech posłuży ,,Jets'N'Guns". Na późniejszych poziomach, wrogów do zniszczenia jest na tyle dużo, że ci którzy są mniej zręczni mogą sobie nie poradzić z tym problem. Wtedy z pomocą przychodzą kody, które ułatwiają rozgrywkę. Co prawda używanie kodów w niektórych grach mija się z celem, a czasem nawet psuje frajdę, z gry. Co z tego, że zajmiesz pierwsze miejsce w grze wyścigowej, w takiej jak Midnight Club II, gdyż od samego jej początku dysponujesz najlepszym samochodem, który daję ci wielką przewagę nad oponentami. Tym samym pozbawiasz się przyjemności płynącej zwycięstwa i adrenaliny płynącej z rywalizacji. A chyba o to chodzi w grze wyścigowej. Frajda i adrenalina. Obiektywizm w tym wypadku jest bardzo indywidualnym pojęciem. Dla każdego użycie tego samego kodu w tej samej grze może mieć inne znaczenie. Co nie zmienia faktu, że jeśli spojrzeć na zjawisko ,,cheatowania" bardzo obiektywnie jasnym staje się, że kody czasem ułatwiają, czasem uprzyjemniają a czasem psują radość z gry.

Zdaje sobie sprawę, z tego że temat został potraktowany powierzchownie, dlatego też czekam na wasze uzupełnienie tego tekstu w komentarzach.P.S. Zapraszam do wyrażania swoich opinii na ten temat.

Podpis: 

Ireneusz Kołodziejczyk 20.10.09
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Miłość z internetu - czytaj kolejne części
nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.