http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Autor płaci:
500

  Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Światła września
Carlos Ruiz Zafon
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Świt Nowej Ery

Pewien podróżnik w czasie przybył do roku 2010... Kogo szuka i czy uda mu się wykonać zadanie? Moja wprawka w SF - swego rodzaju.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
2205
użytkowników.

Gości:
2205
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 30223

30223

Samba de... i co tu wkleić?

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
07-01-16

Typ
F
-felieton
Kategoria
Kultura/Inne/Hobby
Rozmiar
4 kb
Czytane
2001
Głosy
2
Ocena
4.75

Zmiany
07-01-16

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Constantine11 Podpis: Constantine11
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Humorystyczny felieton na temat postrzegania przez młodzież, pojęcia karnawału

Opublikowany w:

Internet

Samba de... i co tu wkleić?

Spędzenie karnawału w Rio – kilkadziesiąt tysięcy złotych ( liczymy oczywiście na maximum wrażeń – I klasa, śniadanie mistrzów itp. ). Wrażenia wywiezione z Brazylii – bezcenne ( za wszystko inne możesz zapłacić kartą Visa bla bla bla…).
Dorosły człowiek z pewnością byłby bardzo zadowolony, gdyby dane mu było przeżyć taką przygodę. Codzienne kontakty z szefem/płacenie rachunków/robienie zakupów ( niepotrzebne skreślić ), mogą doprowadzić do szału. Sylwester w najbardziej rozrywkowym mieście świata byłby idealną od tego odskocznią.
Młodzież, choć rachunków jeszcze płacić nie musi ( chyba, że za komórkę, ale to się nie liczy ), również dałaby wszystko za taki wyjazd. Jednak czy wszyscy?
Podczas tygodniowego wywiadu na temat „Jak młodzież rozumie pojęcie karnawału?”, wyodrębniły się trzy ( 3 ) grupy i to właśnie na nich skupię swoją analizę.

GRUPA I, KUJONKI
Krótka charakterystyka: są to osoby, dla których pojęcie „pała w dzienniku” jest równie obce, jak przedostanie się do jądra Ziemi dla Jurija Gagarina. Za nic nie da się ich wyciągnąć na „waksy” ( tzw. przymusowy, najczęściej jednodniowy, urlop od zajęć lekcyjnych ), mimo iż idzie połowa klasy.
Najczęstsza odpowiedź na pytanie „Jak rozumiesz pojęcie karnawału?” brzmiała: „Karnawał wywodzi się z łacińskich słów carrus navalis i oznacza wóz w kształcie okrętu” ( pragnę zaznaczyć, że w szkole uczymy się tylko jednego języka i zapewniam was, że nie jest nim łacina, co najwyżej „łacina kuchenna”, ale to już w trakcie zajęć pozalekcyjnych ). Odpowiedź poprawna, trzeba uszanować, bo jak wiemy państwo mamy demokratyczne ( przynajmniej z nazwy ).

GRUPA II, ŚREDNI(A)KI
Zdecydowanie lwia część dzisiejszej młodzieży. Uczą się tzw. metodą na „trzi”, bo to je dobre, więc po co wyciągać na „5”? Na pytanie „Idziemy dzisiaj na waksy?”, najczęściej odpowiadają „ze mną jak z dzieckiem – za rączkę i na waksy!” Sprawiają wrażenie leniów, ale leniami nie są. I choć między nimi, a „kujonkami” jest Rów Mariacki różnicy, są fajną grupą, którą podobnie jak Europę, da się lubić.
Dla nich karnawał, to przede wszystkim okazja na organizację imprez, które w „zwykłym” roku rzadko dochodzą do skutku z braku przyczyny ( jak wiemy żeby istniał skutek ( w tym wypadku impreza ) musi pojawić się przyczyna ( w tym wypadku karnawał )). Owe balangi znacznie różnią się od typowych „wieśparty”, muzyka dochodzi rozmaita, demolowania mienia publicznego jeszcze nie stwierdzono, a ilości alkoholu są znikome.

GRUPA III, TWARDZI GRACZE
Mają doskonałą równowagę – co rok idealnie balansują między awansem do klasy wyższej, a widmem poprawki i ewentualnym „powtarzaniem materiału”. Wyznają zasadę, że jest wiele ciekawszych rzeczy, niż nauka. Na ogół są nieszkodliwi i są bardzo oddanymi kumplami.
Gdy zadałem pytanie przewodnie naszego artykuły, bez wahania odpowiadali pierwszym wersem, mało znanej rymowanki z czasów nauczania zintegrowanego, „w karnawale to są bale”. Oznacza to mniej więcej, że częstotliwość i natężenie balang jest porównywalne do zwykłej, przeciętnej normy, jednak ich „wartość” jest znacznie większa – skoro jest karnawał, to można się „ciekawiej zabawić”.

Jak widzimy skojarzenia z karnawałem to głównie ( a może tylko i wyłącznie? ) – imprezy, balangi, parties… No bo jak wiemy, zabawa rzecz potrzebna, a skoro okazja się nadarza – trzeba korzystać. Czy wy nie podnieślibyście 100zł z chodnika?

Podpis: 

Constantine11 grudzień 2006
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Miłość z internetu - czytaj kolejne części
nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.