http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
100

Podróż

Autor płaci:
50

  Podróżowanie to jeden z atrybutów współczesności. Czy każdy z nas jest podróżnikiem?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lutym nagrodą jest książka
Regulatorzy
Stephen King
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Podróż

Podróżowanie to jeden z atrybutów współczesności. Czy każdy z nas jest podróżnikiem?

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Czarny motyl

Ledwie mogłam uwierzyć, mój oddech się skrócił. Chyba tylko czarownica mogła przygonić na zatłoczoną po brzegi plażę wielką chmurę czarnych motyli?! Co one szykują?

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Wróg

Nie zawsze wszystko jest takie, na jakie wygląda...

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

Nowa Atlantyda

Jedna z przyszłości futurystycznych zawartych w e-booku "Futurystyka" (Przyszłość kiepska)

Kilka naiwnych słówek o myślach kobiecych

"Błogi spokój, który głupcy mylą z nudą."

Nowa płeć

Wierszyk satyryczny

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1451
użytkowników.

Gości:
1450
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 67824

67824

Hades. Pierwsze kroki.

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
11-04-02

Typ
P
-powieść
Kategoria
Fantastyka/Akcja/Wojna
Rozmiar
33 kb
Czytane
10868
Głosy
16
Ocena
4.56

Zmiany
14-03-23

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
P18-powyżej 18 lat

Autor: Yemoon Podpis: Ernest
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
wygrany konkurs miesięczny
Ludzkość opanowała technologię poruszania się w przestrzeni kosmicznej. Hades to planeta-kopalniana źródło konfliktów, nadchodzi rewolucja! Promocja ebooka do 8 zł!

Opublikowany w:

www.chomikuj.pl/Yemoon

KOMENTARZE

znalezionych: 30 na 3 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2  3    następna następna  ostatnia

232949
14-02-17

16104

swobby
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
"W przestrzeni kosmicznej, otaczającej ubogi w obiekty układ planetarny, pojawił
się nowy pojazd." - w przestrzeni kosmicznej pojawił się... Wyobrażasz sobie tę scenę? Ja widzę to tak, jakby ten pojazd nagle zmaterializował się w nieokreślonej przestrzeni, zamiast przylecieć z jakiegoś określonego miejsca. To zdanie przywołuje nielogiczny obraz, bo o ile się orientuję, tutaj statki poruszają się normalnie, nie "teleportują się".
Potężna bryła kolosa budziła respekt
swoim ogromem." - nie wystarczy np. "była ogromna"? Piszesz, że budziła respekt, w kim (bohaterów jeszcze nie ma)? We mnie, jako czytelniku? Po jednym zdaniu sorry, nie czuję "respektu" do przedstawionej maszyny. Dopiero dalej dajesz parę zdań opisu, z którego można, mniej-więcej, wywnioskować, że statek jest olbrzymi. Może to już zwykłe czepialstwo, ale mnie to razi - tak, jakbyś na samym wstępie, niczego jeszcze nie udowadniając (opis) wmawiał odbiorcy, że statek "budził respekt" i koniec kropka, nie można temu zaprzeczyć. Radzę to poprawić na coś w rodzaju "statek był ogromny i z tego względu budził respekt", już jest inne wrażenie, bo podane jest wyjaśnienie, dlaczego, do jasnej-ciasnej, budził ten respekt. Przydałoby się jeszcze rozwinięcie, w kim konkretnie je budził, np. "...w trafiających na nią ludziach", bo w tej historii, po zaledwie jednym zdaniu, tych ludków jeszcze "nie czuć" i stąd takie wrażenie wmawiania czytelnikowi, że od razu musi być tak, a nie inaczej nastawiony do właśnie przedstawionego obiektu. Uff...
"tylko dwa błyszczały strumieniem ognia" - przeczytaj powoli. Czy na pewno "błyszczeć" to właściwe słowo? Chodziło ci pewnie o coś w rodzaju "lśniły odbijanym blaskiem strumienia ognia", ale to też niezbyt fortunnie brzmi, trzeba by zastanowić się nad tym głębiej. Tylko błagam, nie "błyszczały".
"Najwidoczniej dyżurny kontroler zaczął tracić cierpliwość." - tu mówi narrator trzecioosobowy. On jest wszechwiedzący. "Najwidoczniej" jest wobec tego niepotrzebne.
"Przechodziła właśnie okres kształtowania się przyszłych kontynentów." - no a to już kompletna bzdura, o ile mi wiadomo na Ziemi nieustannie trwa proces tworzenia się "nowych kontynentów", jeśli twój Hades nie jest jakimś fenomenem (w końcu to fantastyka, nie sci-fi), to i na niej ta sprawa powinna tak wyglądać; z opisu na razie wynika, że to zwyczajna planeta bez życia.
"grzęzawisko wszystkich
znanych i nieznanych pierwiastków." - grzęzawisko pierwiastków... I znów kiepskie porównanie, nie może np. "skupisko"? Znacznie lepiej pasuje do określenia gromady pierwiastków, grzęzawisko to po prostu błoto. Nie odbieraj znaczenia temu słowu, pisząc "grzęzawisko pierwiastków".
"Patrząc na to zjawisko kosmiczne" - samo "zjawisko" wystarczy, każdy czytelnik orientuje się, że historia ma miejsce w kosmosie...
"Przez barki kontrolera przeszedł niekontrolowany dreszcz." - tu też jest powtórzenie, choć słowa nieco odmienne. Zastąpiłabym też "niekontrolowany" innym słowem - dreszcz z definicji jest czymś, czego nie da się powstrzymać, przechodzi przez ciało i już. Ale nie zawsze jest np. "lodowaty" czy "przejmujący", można jednego z takich słów użyć.

Niestety, ale jest tutaj sporo banalnych błędów (interpunkcja, literówki, sporo powtórzeń), co dziwi mnie, skoro jest to fragment e-booka. Tekst powinien być pod kątem takich błędów wypieszczony.
Zwróciłam ci uwagę na sprawy trochę trudniejsze do uchwycenia. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako zwykłe "czepianie się", próbowałam wytłumaczyć, jak istotne jest pamiętanie o znaczeniach słów, których się używa, by potem nie tworzyć takich nielogicznych kombinacji i unikać nieporozumień. Trzeba opisywać tak, by czytelnik nie miał wątpliwości, co chcesz mu pokazać. Trzeba się czasami stawiać w roli czytelnika.

Przeczytałam fragment, ale na resztę nie mam niestety ochoty (przynajmniej nie w tej chwili, może jak skończę pisać komentarz...:p). Lubię sci-fi, kosmos, statki itp. choć wiele tego nie znam (czytam Lema i znam jeszcze prawie całą serię o Honor Harrington), jednak początek nie zachęca do zapoznania się z twoją wizją. Narracja jest zbyt nudna i przewidywalna, opisy jak na ten gatunek literacki słabo rozwinięte i mało obrazowe. W dialogach raziły mnie wulgarne zwroty (że niby bohaterowie są taaacy dorośli i doświadczeni przez życie, taa...), ale ogólnie te kilka wypowiedzi zapisane zostały naturalnym językiem. Jest też spora ilość prostych błędów, widać niedbalstwo i brak redakcji.
Jak na e-book to mocno słabo, niestety. Trzeba jeszcze wiele pracy nad warsztatem. Oczywiście oceniam tylko pierwszy fragmencik, więc kto wie, ile zdążyłeś już napisać i jak wielki masz obecnie progres. Radzę skupić się nad poprawą warsztatu, by przynajmniej szkolne błędy nie biły po oczach. Oraz popracować nad opisami i dokładnością w przekazywaniu wizji.
Pozdrawiam i życzę widocznych efektów z dalszej pracy :).

Odpowiedź autora (14-02-18)

Dziękuję za zapoznanie się z treścią, jak i za wyrażenie swojego zdania. Nie znam pisarza który byłby w pełni zadowolony ze swojego dzieła. Zawsze znajdzie się coś, co można poprawić. To kwestia indywidualnego podejścia. Obawiam się że przy tak drobiazgowym podejściu jak Twoje, nigdy nic bym nie wydał. Jedyne co mogę na swoją obronę przytoczyć to ilość sprzedanych książek, 593 szt. w roku 2013. Dzięki tym czytelnikom pracuję właśnie nad IV tomem. Choć przyznam, że z rosnącą ilością napisanego materiału, poprawiał się mój warsztat. No i tyle mojego komentarza. Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze.

230045
13-04-01

22703

agawlos
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Może nie czytałam wszystkich dostępnych części, ale dla mnie tekst jest niezrozumiały... Nie orientuję się w tym nieznanym świecie.

Odpowiedź autora (13-04-03)

Powieść kierowana jest przede wszystkim dla miłośników space oper. Umieszczone tutaj fragmenty są zapowiedziami przygotowywanych kolejnych tomów. Czytanie ich oddzielnie bez zapoznania się z całością mija się z celem.

226178
12-09-18

-

Konto usunięte
"To byłą nieduża, wciąż aktywna sejsmicznie" - była
" Tak, Potwierdzam." - potwierdzam z małej
"kontroli transportu przestrzennego systemu VP393, nadzorowało cały ruch w" -niepotrzebny przecinek
"objęła jego głowę w obje dłonie. Przysunęła swoją twarz do niego. Przez chwilę" - obie
Ciekawe opowiadanie, dobry pomysł, akcja, wszystko fajnie tylko popracuj nad warsztatem, opowiadanie zapowiada się ciekawie, ale zdecydowanie nie jest warte ośmiu złotych. :)
Pozdrawiam.

Odpowiedź autora (12-09-19)

Do kupienia nie jest opowiadanie, a cała powieść 249 stron. Tutaj umieszczone są fragmenty pierwszych prac, bez korekt. Dla porównania można ściagnąć darmowy fragment z dowolnej księgarni internetowej: amazon, merlin, gandalf, empik...

224557
12-07-10

16484

brudnopis
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Wlazłam żeby napisać że naprawdę warto kupić ebooka - kawał dobrej powieści i to prawie za darmola. KUPUJCIE LUDZIE - po przeczytaniu na pewno będziecie czekać na II część tak jak ja.
Pozdrawiam,
B

Odpowiedź autora (13-04-03)

Dzięki!

217713
11-09-19

21394

TomaszMaj
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Ocena 5 to dla Ciebie za mało. Po prostu mnie wessało. Gdzieś tam po drodze przewinęło się kilka literówek, ale to drobiazg. Dawno nie czytałem czegoś tak dobrego. Wpisuję Cie na moją listę i zamierzam śledzić co dalej napiszesz.
Co prawda mam kilka 'ale', więc do początku:
1 opis statku- karmieni 'Star Trekiem', "Gwiezdnymi wojnami" itp. tak właśnie wyobrażamy sobie statki kosmiczne, ale w rzeczywistości ma to mało wspólnego z prawdą.
2 W taki sposób mógłby się zgłaszać do kontroli lotów ktoś kto zabłądził albo ktoś taki. Jeżeli pilot ma brudne interesy z wojskowymi to łączyłby się od razu z nimi, a nie z cywilnymi. Ten fragment jest dla mnie niejasny. Mam parę przypuszczeń, ale wynikają one chyba z niejasności opisu niż są zamierzone przez autora; tak jakbyś sam pisząc to jeszcze nie wiedział jak dalej pociągnąć. Przynajmniej takie mam wrażenie.
3 Lot na obcą planetę zabiera trochę czasu i ta rozmowa żony z mężem na temat powodu przylotu logicznie powinna się odbyć trochę wcześniej niż dopiero przy lądowaniu. Jeżeli nie jeszcze w poprzednim miejscu zamieszkania (np. przy pakowaniu), to przynajmniej podczas nudnej podróży. Tak to widzę.

Odpowiedź autora (11-09-20)

Wielkie dzieki za miłe słowa, od razu mam chęć pisać dalej.
Co do uwag: 1. Jasne że statki kosmiczne latają tylko w literaturze, przynajmniej jeśli chodzi o odległości mierzone w parsekach, a czas podróży w tygodniach. 2. Chcę dać do zrozumienia, że korupcja istnieje w całym kierownictwie, zarówno cywilnym jak i wojskowym. Szarzy zjadacze chleba są cykani wszędzie 3. Hades jest planetą w której dominują korporacje. Nie istnieje swobodny transport wolnorynkowy. Nie ma możliwości kupna biletu i przylotu. Tylko nieregularne transfery czarterowe, a firmy nie przejmują się co podpisują. Jak wylądujesz na Hadesie, masz przesrane.
Uwagi Twoje są dla mnie cenne i na bank przeanalizuję wszystko raz jeszcze. Gdy tylko napiszę ostatni rozdział. Pozdrawiam!!!

217379
11-08-29

20852

Lirael
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
,,W przestrzeni KOSMICZNEJ, otaczającej ubogi w obiekty układ planetarny, pojawił
się nowy pojazd KOSMICZNY. Potężna bryła tego KOSMICZNEGO kolosa budziła respekt" po-wtó-rze-nia

na początku myślałam ,,kiedy koniec" (jak już zaczynam czytać to kończe, nie ważne jak nie interesujący jest tekst). Nie przepadam za s-fi, ale ten opek był niezły. Może przeczytam i następne części

Odpowiedź autora (11-09-09)

Zapraszam więc do przeczytania następnych rozdziałów. Pozdrawiam ciepło.

216969
11-08-16

21320

TheDarkVenom
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Cały czas trzymające w napięciu. Poprawnie językowo i ortograficznie. Kawał dobrego sci-fi.

Odpowiedź autora (11-08-17)

Ten tekst powstał generalnie dla miłośnikłów sci-fi. Dzięki za miły komentarz.

216559
11-08-04

-

Konto usunięte
Fajne ale trochę nudne.Jest w tym dużo brutalności-Kopnął żołnierskim kamaszem zaskoczonego chłopaka w brzuch. A gdy ten zgiął
się w pół, powiedział.
– Nigdy nie celuj do moich podwładnych! - uderzeniem łapy wielkości pajdy
chleba posłał go w błogosławioną, pozbawioną bólu ciemność. ,Co durna pało? Chyba na odprawie mówiłem co jest dozwolone a co nie?-Te momenty[między innymi]były brutalne.Pomimo to,jest to ciekawe opowiadanie.

Odpowiedź autora (11-08-04)

Powieść ta z założenia ma być o niesprawiedliwości, korupcji i dorastaniu młodego człowieka w ekstremalnych warunkach. Nie można tego odczuć raczej pijąc ziołową cherbatkę? Hades nie kojarzy się nikomu przyjemnie. W kolejnych rozdziałach dzieje się zdecydowanie gorzej. Pozdrawiam.

216560
11-08-04

-

Konto usunięte
Fajne ale trochę nudne.Jest w tym dużo brutalności-Kopnął żołnierskim kamaszem zaskoczonego chłopaka w brzuch. A gdy ten zgiął
się w pół, powiedział.
– Nigdy nie celuj do moich podwładnych! - uderzeniem łapy wielkości pajdy
chleba posłał go w błogosławioną, pozbawioną bólu ciemność. ,Co durna pało? Chyba na odprawie mówiłem co jest dozwolone a co nie?-Te momenty[między innymi]były brutalne.Pomimo to,jest to ciekawe opowiadanie.

216558
11-08-04

-

Konto usunięte
Fajne ale trochę nudne.Jest w tym dużo brutalności-Kopnął żołnierskim kamaszem zaskoczonego chłopaka w brzuch. A gdy ten zgiął
się w pół, powiedział.
– Nigdy nie celuj do moich podwładnych! - uderzeniem łapy wielkości pajdy
chleba posłał go w błogosławioną, pozbawioną bólu ciemność. ,Co durna pało? Chyba na odprawie mówiłem co jest dozwolone a co nie?-Te momenty[między innymi]były brutalne.Pomimo to,jest to ciekawe opowiadanie.

znalezionych: 30 na 3 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2  3    następna następna  ostatnia
Taedium vitae Czarny motyl Topielec
Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi? Ledwie mogłam uwierzyć, mój oddech się skrócił. Chyba tylko czarownica mogła przygonić na zatłoczoną po brzegi plażę wielką chmurę czarnych motyli?! Co one szykują? - Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad
Sponsorowane: 65
Auto płaci: 65
Sponsorowane: 50Sponsorowane: 16

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.