http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
201

Burza

Autor płaci:
5000

  Trzecia przygoda łowcy potworów, Velarda. Legendarna anomalia szykuje się powrotu na stały ląd. Jako pierwszy cel obrała sobie Dremojew. Do miasta nadciągają tajemniczy kapłani Burzy.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lutym nagrodą jest książka
Rok 1984
George Orwell
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Burza

Trzecia przygoda łowcy potworów, Velarda. Legendarna anomalia szykuje się powrotu na stały ląd. Jako pierwszy cel obrała sobie Dremojew. Do miasta nadciągają tajemniczy kapłani Burzy.

I choćbym szedł doliną ciemną - rozdzial II

Powieść kryminalno-obyczajowa. W Cieszynie zostają znalezione upozowane zwłoki kobiety, a użyte do scenografii akcesoria wskazują, że nie jest to zwykłe zabójstwo.

Do Kochanka

mój powrót do pisania po jakichś 10 latach.

The bank job

Kolorowe roztańczone ciałka, hektolitry najwyższego sortu brandy, miłe uśmiechy, piękne widoki - dokładnie tego wszystkiego tutaj nie znajdziecie :) Jest za to czterech panów i rutynowa robótka... a co było potem, no cóż...

Różowy Pinokio - rozdział II - Nad wielką wodą

Czasem warto przemilczeć burzę.

BERNARD MORAWIECKI cz.II. rozdz.VII i VIII

Wreszcie jest! Pełne 8 stron drugiej części opowieści o Bernardzie Morawiecki, Dentyście z Warszawy, osadzonym w autorskim świecie Horyzontu.

Korrida. Po drugiej stronie.

Korrida. Po drugiej stronie... Czy to oznacza "korrida widziana oczami byka"? Owszem. Może to oznaczać. Ale "druga strona" to bardzo szerokie pojęcie...

Rak pana Zbigniewa

Czy pan Zbigniew zasługuje na współczucie? Historia odchodzącego starszego człowieka.

Podróż Walerego

Podczas podróży tramwajem Walery przygląda się pasażerom krytycznym okiem.

Nokturn 4/4

Drzewa mnie zainspirowały. Skoro te przedziwne formy życia mogę nazywać najzupełniej normalnie, to niech to miejsce będzie po prostu domem.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
728
użytkowników.

Gości:
726
Zalogowanych:
2
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(16-02-06) do: Na krawędzi
Niech chociaż śmierć zostanie kwestią mojego wyboru
(16-02-05) do: PiekłoNiebo
Ciekawa wizja...Popraw błędy ortograficzne (drugiej, stróż)...Bramy po smierci zazwyczaj kojarzone sa w literaturze z pieklem, szczegolnie bramy z miedzi za ktorymi slychac ,,placz i zgrzytanie zebow,,..taktak682
(16-02-04) do: POWRÓT PAPY SMERFA
Dziś już nie ma już smerfowego szaleństwa, nie ma też Pinokia, ale dzieci są takie same, tylko biegną dużo szybciej. Sztuką jest umieć za nimi nadążyć. Tobie to się udało, odchudziłeś z powodzeniem Papę Smerfa.....i to na piątkę. Jolka
(16-02-04) do: W Różanej Kuli
Wyśmienite :). Jednakże tutaj: "mnie raczyła odwiedzić" Inwersja jest niepotrzebna, wręcz wygląda dziwnie. Radziłbym zapisać to po prostu tak: "raczyła mnie odwiedzić" Poezja to naturalność, nie trzeba się silić na przestawianie wyrazów, by było bardziej poetycko ;). Tak czy siak, stawiam piąteczkę.
(16-02-04) do: Kontrakt
Bardzo dobre opowiadanie, masz Talent...taktak682
Ostatnie oceny
(16-02-07) do: zNów

Ocena 5.00

(16-02-06) do: Miłość wyborna

Ocena 5.00

(16-02-06) do: Na krawędzi

Ocena 4.50

Ostatnio na forum
(2016-01-27 12:42:04) od: IwonaUrbi
Ciekawe, że najgłośniej dopominają się o komentarze Ci, którzy sami niewiele się pod tym względem udzielają. Co się stanie, jak ktoś odejdzie? Nic. Przyjdą następni. Polecam zastanowić się nad przyczyną i skutkiem własnego zachowania (się) na portalu. Trzeba coś dać, by coś otrzymać. Pozdrawiam.
(2016-01-27 12:29:04) od: Mikiruki
Ludzie w końcu mogą zrezygnować z publikowania tutaj i tyle będzie.
(2016-01-21 06:43:09) od: Melanz
Najdroższy, najukochańszy, najwspanialszy, i w ogóle cały naj Czytelniku oraz przeszanowni Autorzy. Publikowałem sobie kiedyś na Opowiadaniach.pl jako nylowaty75. Tak się złożyło, że przeczytało mnie ponad 10000 osób. W związku z powyższym, zdecydowałem się teksty opublikować. I tak oto powstała sobie książka - "Punk Fiction". Dzieło jest dostępne na: http://ksiegarnia.pwn.pl/Punk-Fiction,269353027,p.html http://www.gandalf.com.pl/b/punk-fiction/ http://www.ravelo.pl/marius-melanz,a216946.html http://www.zinamon.pl/artykul/Melanz-Marius/Punk- Fiction,76203900100KS http://bookmaster.c...
(2016-01-04 10:55:57) od: kartonbezpudla
Hmm... Co tu mówić o "długich" tekstach, jak generalnie ocenianie i komentowanie prawie nie istnieje nawet dla najkrótszych tekstów... Przez tydzień jest około 20 komentarzy "w ogóle". Wszyscy tylko intensywnie czekają i za bardzo nie chcą dawać nic od siebie... Poza paroma osobami, które od czasu do czasu coś skrobną to niestety jest ... źle. Portal pisarzy, a z pisaniem jest kłopot :)
(2016-01-03 18:15:05) od: Sylwiana
Dlaczego nikt nie komentuje, ani nie ocenia dłuższych tekstów? Wiem, że wymaga to więcej czasu i wysiłku. Trzeba przeczytać, nie tylko przelecieć pobieżnie tekst, nie bacząc, że ma ponad 20 kb, nie mówiąc już o tych, które mają nawet 30 czy 40kb. Tacy autorzy też tu są i też czekają na jakieś konstruktywne uwagi. Wiadomo, że nikt nie będzie od razu drugim Fitzgeraldem czy Steinbeckiem, może nigdy nie będzie, ale bez pomocy lepszych nie można pójść o krok do przodu.
16-02-07 W lutym lektura obowiązkowa "Rok 1984" (George Orwell, Wydawnictwo: Muza, oprawa miękka, 360 stron). Powodzenia.
Wielki Brat Patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”.
Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary. Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak ‘wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją.
Na kuli ziemskiej są miejsca, gdzie ten świat wciąż trwa. I zawsze znajdą się cudotwórcy gotowi obiecywać stworzenie nowego, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami. A dwa plus dwa wcale nie musi się równać cztery.
16-02-07 Z opowiadań grudnia wybraliście "Drzewo Wody", autora zaszumiał-wiatr. Gratulacje. Wyślemy książkę "Uciekinier" (Stephen King).
16-01-12 Nagrodą stycznia jest książka "Przyjdź i weź" (Robert Sterling, Wydawnictwo: Anta, oprawa miękka, 334 stron). Powodzenia.
Młody chłopak, student, wskutek dramatycznego splotu okoliczności staje się współwinny śmierci żony przyjaciela, z którą się niebacznie przespał. Musi całkowicie odmienić swoje życie. Wyjeżdża z Polski, wraca po paru latach, już jako ktoś zupełnie inny...
16-01-12 Konkurs listopadowy wygrało (zdecydowanie) opowiadanie "Grzesznicy", autora Smith12. Gratulacje. Wyślemy  "Powrót do Ford County. Opowieści z Missisipi" (John Grisham).
15-12-13 W konkursie grudniowym mamy dla Was powieść "Uciekinier" (Stephen King, Wydawnictwo Albatros, oprawa miękka, 336 stron). Powodzenia.
Przerażająca wizja Ameryki ze zdegradowanym środowiskiem naturalnym, wyraźnym podziałem na dwie klasy społeczne (biednych oraz bogatych) i wszechobecną telewizją Free Vee. Jedyną rozrywką są liczne teleturnieje i gry, których uczestnicy ryzykują życiem, gdyż rząd praktycznie zalegalizował morderstwo. Przebojem jest prowadzona na żywo i wzbudzająca w ludziach najgorsze instynkty gra zwana UCIEKINIEREM, gdzie zgłaszający się mają szanse wygrać miliard dolarów – muszą tylko przez trzydzieści dni zwodzić pogoń polujących nań morderców, zwanych łowcami. Oraz wszechobecnej policji. Do tej pory nikomu się to nie udało. Dla Bena Richardsa udział w Free Vee to jedyna szansa na zdobycie pieniędzy niezbędnych do uratowania jego osiemnastomiesięcznej córeczki Cathy. Przechodzi pomyślnie wymagane testy umysłowe i sprawnościowe i przystępuje do Gry. Rozpoczyna się pościg. Przegrana oznacza tylko jedno – śmierć. Ale „zwierzyna” okazuje się sprytniejsza od myśliwego...
15-12-13 Najlepszym opowiadaniem października został tytuł "Twarz motocyklisty ciąg dalszy" autora GreyWolf. Gratulacje. Wyślemy "Smutek Gabi" (Anna Szczęsna).

starsze >

I choćbym szedł doliną ciemną - rozdzial II Do Kochanka The bank job
Powieść kryminalno-obyczajowa. W Cieszynie zostają znalezione upozowane zwłoki kobiety, a użyte do scenografii akcesoria wskazują, że nie jest to zwykłe zabójstwo. mój powrót do pisania po jakichś 10 latach. Kolorowe roztańczone ciałka, hektolitry najwyższego sortu brandy, miłe uśmiechy, piękne widoki - dokładnie tego wszystkiego tutaj nie znajdziecie :) Jest za to czterech panów i rutynowa robótka... a co było potem, no cóż...
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 300
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 171
Auto płaci: 100

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2016 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.