http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
200

Nie musi boleć

Autor płaci:
200

  Przemoc domowa to nie tylko problem rodzin patologicznych zdarza się w tzw. porządnych rodzinach. Ból cierpienie, udawanie i wyzwolenie.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lipcu nagrodą jest książka
Nikt z rodziny
Arkadiusz Pacholski
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Nie musi boleć

Przemoc domowa to nie tylko problem rodzin patologicznych zdarza się w tzw. porządnych rodzinach. Ból cierpienie, udawanie i wyzwolenie.

Fiord

Opowiadanie napisane na konkurs strony chomikuj.pl.

Euromajdan

I każde inne takie miejsce. Kobieta i mężczyzna.

Na niby

Tym razem podrasowana vilanella.

Marzenia nie spełniają się same

Wielkie uczucie w którym pojawia się przemoc psychiczna a także fizyczna. Wzajemne uzależnienie,strach i huśtawka emocjonalna.

To tylko sen

Dziś bohaterka jest dojrzałą kobietą. Przypadkowo spotyka człowieka z którym łączyła ją kiedyś nie tylko miłość.

Szklana góra

Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater powieści popada w alkoholizm.

Grajek

Kolejne opowiadanie o wiedźmie Ostróżce.

Transporter

Niezobowiązujące, momentami śmieszne a momentami obrzydliwe opowiadanie o urokach jazdy pociągiem. OSTRZEŻENIE: Tylko dla miłośników groteski i ludzi z dużym poczuciem humoru, także tego mocno przerysowanego.

W kraju Polan

O abstrakcyjności tu bytu

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1011
użytkowników.

Gości:
1005
Zalogowanych:
6
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(14-07-24) do: Grajek
Smutne z nutką mądrości pod spodem. Dobrze i obrazowo napisane. Przyjemnie się czytało.
(14-07-24) do: Metafizyka i oklultyzm
Tekst jest totalnie niezrozumiały. Mylisz czesto pojęcia logiczne, nie prowadzisz rozumowaia. Nie dowodzisz. Nie stawiasz hipotez. Po prostu wypisujesz pewne elementy, które w żaden sposób sie nie łączą.
(14-07-24) do: Zdrada
Przeczytałem dwa razy i dalej nie wiem o co Ci chodzi. Brakuje porządku w tych przemysleniach.
(14-07-24) do: Sztuka
Nie sztuką jest przelewać bełkot na papier.
(14-07-24) do: Nie musi boleć
Jak zwykle bezlitośnie wymieniłem błędy - jest ich dużo. Jednak poza nimi (a wierzę, że zostaną poprawione) samo opowiadanie broni się i jest godne uwagi. Mój poprzednik napisał, że mogłoby być dłuższe. W 99% przypadków zgodziłbym się z taką uwagą, jednak osobiście uważam, że akurat Tobie udało się w tak niewielkim fragmencie opisać naprawdę wiele i nawet jeśli nie wyłożyłaś wszystkiego na tacy, c...
Ostatnie oceny
(14-07-24) do: KROPLE WODY

Ocena 5.00

(14-07-23) do: Różowy sweterek

Ocena 1.00

(14-07-23) do: Nie musi boleć

Ocena 4.50

Ostatnio na forum
(2014-07-20 21:12:09) od: Kamisha
"Wakacje Grozy" - to hasło przewodnie konkursu literackiego, organizowanego przez ekipę z portalu literackiego extrastory.pl. Nagrody przewidziane dla zwycięzców, ale także dla recenzujących. Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa na stronie www.extrastory.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zabawie.
(2014-07-17 19:46:14) od: haj22pl
Wielkie dzięki. Dopiero się uczę. Jutro zajmę się korygowaniem tego czegoś. Na szczęście mam tylko 4 strony :). To całe górnolotne słownictwo bierze się stąd, że chyba zbyt mocno wzoruję się na P.H.Lovecraftcie. Nie te czasy :)
(2014-07-17 18:18:16) od: Kamisha
Z mojej strony rada taka… Postaw na prostotę. Przede wszystkim na prostotę w budowaniu zdań. Nie nadużywaj przymiotników przy opisach, a jeśli ich używasz lepiej użyj prostych i powszechnych niż wyszukanych. Sprawdzaj znaczenie słów, nawet takich, które Tobie wydają się właściwe. Ograniczaj do absolutnego minimum zaimki, szczególnie dzierżawcze: twój, swój, nasz itd. Po napisaniu kawałka tekstu przeczytaj go kilkakrotnie na głos, równocześnie wykreślając bez miłosierdzia wszystko, co wyda Ci się zbędne. To, co z mojego punktu widzenia jest błędem w powyższym fragmencie… ̶...
(2014-07-17 13:59:11) od: haj22pl
W końcu udało się nam wyjechać z tego okropnego lasu. Jednak nasza ulga trwała bardzo krótko. Oto przed naszymi oczami rozległ się obraz miasta. Na pozór normalnego. Bezładnie rozrzucone domostwa, zbudowane ze starych już i lekko obrośniętych cegieł, mieszały się zapadłymi, drewnianymi chatami. Jedynie wokoło rynku budynki były jako tako zadbane. Po niedługim czasie można było dostrzec absolutny brak jakiegokolwiek życia, tak samo jak i w lesie. Po ulicach nikt nie chodził ani nikt nie jeździł. W oknach nie paliło się światło. Z kominów nie leciał dym. Ten brak rodził niesamowitą ciszę, która...
(2014-06-30 12:02:15) od: Smith12
Autorce wątku chodziło przypuszczalnie o to, byśmy czytali teksty na jej stronie, widocznej w portfolio. Ja jednak złośliwie poczekam na publikację w tym serwisie, bo wolałbym ewentualne komentarze wystawiać pod tekstami tutaj, nie gdzie indziej. Co nie zmienia faktu, że również nową autorkę witam! :)
14-07-13 W lipcowym konkursie czeka na Was książka "Nikt z rodziny" (Arkadiusz Pacholski, Rebis, oprawa: miękka, 424 strony). Powodzenia.
Wiadomość, że zmarły właśnie wielki uczony pozostawił po sobie pamiętniki wzbudza popłoch pośród niektórych jego bliskich i współpracowników. Jedno z nich nie zawaha się zabić, aby wejść w posiadanie manuskryptu, mogącego zawierać kompromitujące go tajemnice. Pierwsza powieść Arkadiusza Pacholskiego, łącząca wątek kryminalny i obyczajowy, traktuje o zbrodni na pamięci, jaką wielokrotnie próbowano popełnić po roku osiemdziesiątym dziewiątym zbrodni prymitywnej i głupiej, bo przecież pamięci, nawet milcząc, zabić się nie da. Nikt z rodziny to pierwszy z zaplanowanego na kilkanaście tomów cyklu, pokazującego barwną panoramę współczesnej Polski. W każdym z nich dwójka bohaterów rozwiązuje kryminalną zagadkę, wpisującą się w soczysty obrazek obyczajowy, ideowe i polityczne waśnie, palące problemy moralne.
14-07-13 W maju najlepszym opowiadaniem został tytuł "Czarny gołąb" autora Ariel. Gratulacje. Nagrodą jest "PROTOKÓŁ" (Jean-Marie Gustave Le Clézio).
14-06-03 Na konkurs czerwcowy przygotowaliśmy powieść "Zbieracz truskawek" (Monika Feth, Nasza Księgarnia, oprawa: miękka, 352 stron). Powodzenia.
Nagie ciało dziewczyny znajdują dzieci bawiące się w lesie. Obcięto jej włosy. Została zgwałcona. Szeroko otwarte oczy wpatrują się w niebo. Jakby w chwili śmierci była przede wszystkim zdziwiona. Na szyi ma ślad po zerwanym łańcuszku. To ofiara niebezpiecznego i jak dotąd nieuchwytnego psychopaty. Prasa wrze. Wszyscy są przerażeni. A potem ginie następna dziewczyna. I następna. Jette jest wstrząśnięta. Na pogrzebie przyjaciółki przysięga publicznie, że znajdzie mordercę. Ta deklaracja musi zwrócić jego uwagę...
14-06-03 Konkurs kwietniowy wygrało opowiadanie "Błotne dzieci" autora IwonaUrbi. Gratulacje. Wyślemy książkę "Sukkub" (Edward Lee).
14-05-04 W maju mamy dla Was coś ambitniejszego - "PROTOKÓŁ" (Jean-Marie Gustave Le Clézio, Państwowy Instytut Wydawniczy, oprawa: miękka, 237 stron). Powodzenia.
Nagrodzony prestiżową Prix Renaudot błyskotliwy debiut  noblisty J.M.G. Le Clézio.
„...to historia człowieka, który nie wie, czy wyszedł z wojska, czy z zakładu dla obłąkanych”. Adam Pollo zerwał związki ze światem, teraz pragnie za wszelką cenę ów świat odtworzyć. Z braku miłości wymyśla (?) Michèle. Z braku namiętności utożsamia się z psem i odbywa pogoń za suką. Z braku wroga mianuje nim białego szczura i toczy morderczą walkę. Adam zaprzestał żyć, ale nie chce umierać, kataloguje więc przejawy istnienia. Oddalił się od ludzi, ale wciąż wokół nich krąży. Chce rozstrzygnąć wszystko i wszystko ustalić.
Dwudziestotrzyletni autor we wstępie do Protokołu wyznaje: „nie tracę nadziei, że uda mi się kiedyś napisać prawdziwą powieść”.
14-05-04 W marcu nagrodę miesiąca zdobyło opowiadanie "Pamięć" autora Smith12. Gratulacje. Wyślemy książkę "13 ran".

starsze >

Fiord Euromajdan Na niby
Opowiadanie napisane na konkurs strony chomikuj.pl. I każde inne takie miejsce. Kobieta i mężczyzna. Tym razem podrasowana vilanella.
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 50
Sponsorowane: 121
Auto płaci: 250
Sponsorowane: 113
Auto płaci: 113

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2014 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.