http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
101

Władcy Kosmosu

  Humorystyczne opowiadanie, którego bohater doznaje niezwykłych halucynacji.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lutym nagrodą jest książka
Gra anioła
Carlos Ruiz Zafon
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Władcy Kosmosu

Humorystyczne opowiadanie, którego bohater doznaje niezwykłych halucynacji.

Podejdźmy bliżej

Oczy mojej córeczki zaszły łzami. Wyraz twarzy mówił to nie balonik, to szczęście uciekło.

Cierpienia początkujacej pisarki - Epilog

Grozi ci samotność, odrzucenie,"wypadn ięcie z toru", oraz brak zewnętrznego powodzenia. Zbyt daleko poszłaś w niewłaściwym kierunku, i już nie jesteś w stanie brnąć tam dalej.

Ofiara w kroplach deszczu - Prolog

Początek powieści kryminalnej. Proszę o opinie.

Wegetariańska miłość

Opowiadanie jest tendencyjne i nieobiektywne i właśnie o to chodzi. Dla jego osłodzenia w dalszej części "troszkę" erotycznych uniesień.

Przemiana

"Coś we mnie narastało, coś nieuchronnego i groźnego, przekraczającego wszelkie znane ludzkości stany, coś nieporównanie większego niż pan Aleksander i jego szkaradne postępowanie."

"Ściśle Tajne" - fragment książki

Fragment książki, która mam nadzieję stanie się kultowa w środowiskach lubiących paranoiczne, absurdalne teksty, unurzane w specyficznym humorze.

INNI

Och, młodzi moi, okultyzm to Wasz wróg! (Z dorosłymi nie inaczej...) Całość w księgarniach.

Rolf Kunerski na tropie obcego

Kolejna część przygód mechanika Rolfa Kunerskiego w świecie post apokalipsy. Tym razem jego losy powiązane zostaną z manifestacją obcej istoty.

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
750
użytkowników.

Gości:
750
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(17-02-26) do: Kiedy Bóg śpi
Świetny tekst, który aż się prosi, by go rozwinąć, stworzyć na jego podstawie dłuższe opowiadanie czy nawet książkę. Potrafisz zainteresować czytelnika, fajnie prowadzisz narrację i masz nietuzinkowe pomysły, jak widzę. Czytałem z dużym zaangażowaniem. :)
(17-02-26) do: Ściana
Od strony technicznej doskonałe, od strony fabuły również - tak bym opisał ten krótki tekst. Krótki, a jednak ciekawy, nawet wciągający i niebanalny. Gratuluję! :)
(17-02-26) do: Ofiara w kroplach deszczu - Prolog
Nie czytam kryminałów. Po prostu nie lubię. Zachęcona, przeczytałam początek i muszę przyznać szczerze, że jest świetny. Świetnie oddaje mroczny klimat, gęstniejącą atmosferę niejasności i sam finał. Że aż się chce czytaj co dalej. Ja raczej tego nie zrobię, bo to nie moja bajka, ale sam prolog świetny!:) Pozdrawiam deszczowo, Sylwiana
(17-02-25) do: Ofiara w kroplach deszczu - Rozdział 1
Technicznie dobrze, chociaż na początku trochę za dużo powtórzeń. „Nieludzkie” piszemy razem. Ciekawie, bez zbędnego przynudzania. Mam trochę uwag, ale one dotyczą kwestii merytorycznych. - Policjanci kryminalnego pracują nominalnie od 7.30, więc Marek raczej nie powinien się spóźnić. - Szefami wydziałów są naczelnicy, nie komendanci. - Kryminalni chodzą w cywilu, w mundurach t...
(17-02-25) do: Ofiara w kroplach deszczu - Rozdział 1
Technicznie dobrze, chociaż na początku trochę za dużo powtórzeń. „Nieludzkie” piszemy razem. Ciekawie, bez zbędnego przynudzania. Mam trochę uwag, ale one dotyczą kwestii merytorycznych. - Policjanci kryminalnego pracują nominalnie od 7.30, więc Marek raczej nie powinien się spóźnić. - Szefami wydziałów są naczelnicy, nie komendanci. - Kryminalni chodzą w cywilu, w mundurach t...
Ostatnie oceny
(17-02-26) do: Ofiara w kroplach deszczu - Prolog

Ocena 5.00

(17-02-25) do: Ofiara w kroplach deszczu - Rozdział 1

Ocena 4.00

(17-02-25) do: Ofiara w kroplach deszczu - Prolog

Ocena 4.50

Ostatnio na forum
(2017-02-27 19:48:02) od: Sylwiana
Nie wiem, czy to miejsce na takie coś, ale mam ochotę rozweselić tę straszliwie poważną, nie wiedzieć czemu, kolumnę. A więc... A ku-ku:)))
(2017-01-06 14:08:37) od: mozets

CYTAT:
mozets napisał: Miast narzekać na zwykłych zjadaczy chleba - którymi w 80% są Polacy proponuję zwrócić uwagę jaką rolę pełniło PRL - aż do dzisiaj i jeszcze pełni (PRL bis trwa nadal - razwiedka rządzi) - patrz ulice , spółki skarbu państwa, media, banki, "kultura", szkolnictwo itp. itd.etc. Polityka informacyjna była nacechowana niszczeniem prawdy i historii, relatywizowaniem prawdziwych wrogów, walkę z Kościołem i jego hierarchią. Niszczeniem przedwojennej warstwy ziemiańskiej, inteligencji i wprowadzaniem na jej miejsce tępych czekistów. Za to oddanych Wielkiemu Bratu. Có...
(2017-01-06 13:45:50) od: mozets
Miast narzekać na zwykłych zjadaczy chleba - którymi w 80% są Polacy proponuję zwrócić uwagę jaką rolę pełniło PRL aż do dzisiaj i jeszcze pełni (PRL bis trwa nadal - razwiedka rządzi) - patrz ulice , spółki skarbu państwa, media, banki, "kultura", szkolnictwo itp. itd.etc. Polityka informacyjna była nacechowana niszczeniem prawdy i historii, relatywizowaniem prawdziwych wrogów, walkę z Kościołem i jego hierarchią. Niszczeniem przedwojennej klasy ziemiańskiej, inteligencji i wprowadzaniem na jej miejsce tępych czekistów. Za to oddanych Wielkiemu Bratu. Cóż chcieć od zwykłych ludzi....
(2017-01-04 13:16:14) od: Kern
Boże, ale ty jesteś mądry! Myślałeś żeby zostać jakimś guru czy kimś w tym rodzaju?
(2017-01-03 10:13:59) od: mozets
Porady dla młodych pisarzy Szanowni młodzi ludzie z ambicjami twórczymi. Jest stary niezawodny sposób, by opowiadanie , powieść - nie tylko nie było nudne ale by w ogóle mogło dojść do pierwszej strony. A nawet by od pierwszej strony "ruszyło z kopyta". Na początku ( ale nie tylko, można i w połowie książki) trzeba kogoś ubić. Zaszlachtować, zarezać, zatłuc młotkiem, siekierą, zakłuć widłami, zglanować podkutymi butami na śmierć, udusić, utopić, spalić żywcem, podciąć gardło brzytwą aż do kręgosłupa, rozjechać samochodem terenowym lub TIR-em, zastrzelić z samopału lub poniemieck...
17-02-12 Dla autora najlepszego opowiadania lutego mamy powieść "Gra anioła" (Carlos Ruiz Zafon, wydawnictwo: MUZA SA, oprawa miękka, 512 stron). Powodzenia.
W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej.
Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarza Zapomnianych Książek, by obdarować niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.
17-02-12 Z opowiadań grudnia wybraliście opowiadanie "Na szlaku nostalgii" autora black orchid. Gratulacje. Wyślemy "Upadki" (Anne Provoost).
17-01-08 Na początek roku mamy dla Was "Miłość w czasach zarazy" (Gabriel Garcia Marquez, wydawnictwo: MUZA SA, oprawa miękka, 496 stron). Powodzenia.
„Miłość w czasach zarazy”, napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy, spełniającego się po półwieczu oczekiwania. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości – młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne. Ta niespotykana w dotychczasowej twórczości Garcii Marqueza tematyka i tonacja przysporzyła pisarzowi miliony nowych czytelników na całym świecie.
17-01-08 Najwięcej głosów w konkursie listopadowym zdobyło opowiadanie "Drzwi lewe" autora coca monka. Gratulacje. Wyślemy "Rose Madder" (Stephen King).
16-12-04 W grudniu mamy dla Was książkę "Upadki" (Anne Provoost, wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska, oprawa miękka, 228 stron). Powodzenia.
17-letni Lukas spędza wakacje na południu Francji w rodzinnym domu matki. Dramatyczne wydarzenia tego upalnego lata na zawsze odmienią jego życie. Chłopak odkryje mroczną tajemnicę swojego dziadka sięgającą czasów wojny i będzie musiał się z nią zmierzyć. Jednocześnie zwiedziony fałszywą przyjaźnią wplącze się w działania grupy młodych nacjonalistów, prześladujących arabskich imigrantów, i zapłaci za to bardzo wysoką cenę. Kiedy wreszcie odważy się zerwać z organizacją, ofiarą zemsty bojówkarzy stanie się jego dziewczyna, młoda Amerykanka, Caitlin. Okaleczona w sprowokowanym przez bojówkę wypadku, na zawsze będzie musiała porzucić marzenia o tańcu.
16-12-04  Konkurs październikowy wygrało opowiadanie "Nie są tym, na co wyglądają" autora fifian. Gratulacje. Wyślemy "Tako rzecze Zaratustra" (Fryderyk Nietzsche).

starsze >

Podejdźmy bliżej Cierpienia początkujacej pisarki - Epilog Ofiara w kroplach deszczu - Prolog
Oczy mojej córeczki zaszły łzami. Wyraz twarzy mówił to nie balonik, to szczęście uciekło. Grozi ci samotność, odrzucenie,"wypadnięcie z toru", oraz brak zewnętrznego powodzenia. Zbyt daleko poszłaś w niewłaściwym kierunku, i już nie jesteś w stanie brnąć tam dalej. Początek powieści kryminalnej. Proszę o opinie.
Sponsorowane: 70Sponsorowane: 65Sponsorowane: 62
Auto płaci: 500

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2016 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.