http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
351

Odczyt (ze zbioru "Psychiatra")

  O tym, jak pewien psychiatra napotkał na niezwykłe problemy podczas wygłaszania przemowy.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W sierpniu nagrodą jest książka
Mechaniczna pomarańcza
Anthony Burgess
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Odczyt (ze zbioru "Psychiatra")

O tym, jak pewien psychiatra napotkał na niezwykłe problemy podczas wygłaszania przemowy.

Wyrwane z kontekstu

Przez tamtą krótką chwilę należeli do siebie. Tylko do siebie. Aż.

Gwiezdni Kupcy

Niektórzy ludzie chcą i lubią być znanymi. Bohaterzy tego opowiadania próbują poznać samych siebie, nie posiadają zbytnich perspektyw życiowych za wyjątkiem swojej pracy zawodowej. Przybysze z odległego kosmosu są w stanie odmienić ich los.

Mężczyzna i pies

To był szczęśliwy zbieg okoliczności, los w grze o życie

Blizna

Gdy patrzę w jej oczy mam wrażenie, że ptaki milkną.

Przemiana

"Coś we mnie narastało, coś nieuchronnego i groźnego, przekraczającego wszelkie znane ludzkości stany, coś nieporównanie większego niż pan Aleksander i jego szkaradne postępowanie."

Opalanie - wyznanie ignoranta

O pułapkach wakacyjnych

Artysta i chwila

Jest o procesie twórczym i o przemijającej chwili

Dobry w złej skórze -- cz. 1

Bohater na granicy. Gangi. Część pierwsza. Mam nadzieję, że zmobilizujecie mnie do napisania kolejnej.

Belfer

Stary nauczyciel szuka winnych swojego upokorzenia.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
975
użytkowników.

Gości:
975
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(16-08-26) do: Dziewczyna, która bawiła się lodem. Prolog
Tu nie ma co oceniać.
(16-08-26) do: Wilk w stadzie owiec.
Uważam, że fabuła jest naprawdę interesująca. Rewelacyjnie oddałeś charakter nieśmiałej Jadźki, oraz intryganta Jureczka. Mam po przeczytaniu sporo refleksji, np.: czy Jureczek cokolwiek czuł do swojej żony? Czy interesowała go? Czy podobała mu się? Lubię teksty skłaniające do przemyśleń. Minusy, które zauważyłam: błędy interpunkcyjne, momentami zlewające się wypowiedzi bohaterów, "bynajm...
(16-08-25) do: Weronika. Część I. Poświęcenie żony.
Mistrzowska gra psychologiczna. Chylę czoła :)
(16-08-24) do: Rozmowa z telewizorem
Przepraszam z tego miejsca przepiękną Matyldę, za to, że nazwałem ją robalem. Wydawało mi się, że na końcu opowiadania właściciel mieszkania ją trochę potraktował jak niechcianego lokatora. PS. nadal nie mogę jeszcze oceniać.
(16-08-23) do: Rozmowa z telewizorem
Ciekawe opowiadanie. Ale wydaje mi się niedokończone. Przeskok między rozmową z robalem a odradzaniem kupienia fikusa jakiś olbrzymi... niezrozumiały. Poza tym - świetne :) Jeszcze nie mogę oceniać, ale masz piątkę ode mnie.
Ostatnie oceny
(16-08-26) do: Wilk w stadzie owiec.

Ocena 4.00

(16-08-25) do: Weronika. Część I. Poświęcenie żony.

Ocena 5.00

(16-08-19) do: Tajemnica...

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2016-08-26 10:22:07) od: taktak682
,,Starożytne groby obok średniowiecznego zamku,, taki tytuł może każdy sobie wpisać na przeglądarkę. Obok zamku w Czersku woj. mazowieckie odkryto groby sprzed 2 tys.lat, a może nawet starsze? Teraz każdy musi sobie zadać pytanie, czy zamek jest naprawdę ,,średniowieczny,, czy jednak starożytny - jak groby tuż obok zamku. Dziewięć lat kopią tam archeolodzy i są ,,zdziwieni,, przedmiotami z brązu i żelaza... Sam byłbym zdumiony, przecież tu mogły być tylko skóry na zarośniętych grzbietach prawie jaskiniowców, drewniane szałasy i łuki z drewna, może proce jeszcze, ale nie miecze z metalu...takta...
(2016-08-25 22:54:12) od: belladonna
Ach dodam jeszcze, że mój e-mail podany na potrzeby tego potralu zagubił hasło. piszcie więc w komentarzach nie na pv, ja się odezwę :)
(2016-08-25 22:52:36) od: belladonna
Kochani moi pisarze. Psim swędem udało mi się zostać niszowym redaktorem niszowego pisma. Mam jednak parcie, by się wykazać. Poszukuję więc dobrych tekstów o tematyce ogólnosłowiańskiej i rodzimowierczej. Piszcie, dzwońcie, smsujcie. Czekam :)
(2016-08-18 16:56:12) od: taktak682
Cegła-podstawowy materiał budowlany wynaleziono ponad 7000 lat temu, a może nawet wcześniej... Więc budowa zamków ceglanych jak i całych miast jest zupełnie możliwa od zamierzchłych czasów... Ludzie nawet przed 100 000 mieli pojemność mózgu identyczną jak człowiek współczesny, więc już wśród nich znalażć by można wybitnych rzeźbiarzy, architektów, inżynierów, taktyków wojskowych, wynalazców, lekarzy, nauczycieli itd... Gdy mieszkasz w rynku miasta pomyśl czasem czytelniku, kto to budował i kiedy? Zajrzyj jak masz możliwość w głębokie wykopy w czasie remontu ulic w rynku, zawsze ulice są wielop...
(2016-08-04 17:59:03) od: taktak682
Teraz na Onecie jest ,,pokaz,, zamku neolitycznego z Jury krakowsko -częstochowskiej... Zamek Olsztyn k/Częstochowy bo o nim mowa, ma studnię w skale wykutą na 160 metrów w głąb! To chyba więcej niż 10 piętrowy budynek... Ktoś jeszcze wierzy, że w XIII nie mieli nic innego do roboty tylko ryć studnię w litej skale? Ile by to zajęło? Chyba do dziś by ryli tą studnię... Tak naprawdę, tam odlewano w neolicie metale(w tym zamku) i studnia była do ,,hartowania,, odlanych elementów... Za Pierwszych właścicieli takich zamków, zawsze podają kler lub zakonników, bo oni ,,tworzyli nowe dowody,, budowy ...
16-08-13 W sierpniu mamy dla Was książkę "Mechaniczna pomarańcza" (Anthony Burgess, Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda, oprawa miękka, 254 strony). Powodzenia.
Miasto nie może sobie poradzić z bandami mordujących i gwałcących wyrostków. Ale pełna makabra zaczyna się, gdy sąd i policja biorą stronę bandytów i zapewniają im bezkarność. Skąd my to znamy? Kiedy skóra nam cierpnie przy wyczynach 15-letniego Alexa i jego młodocianych zwyrodnialców, uświadamiamy sobie, że obecnie doświadczamy tego na własnej skórze. Chociaż cenzura przez wiele lat prowadziła wojnę z Mechaniczną pomarańczą do jej sławy przyczynił się kultowy film Stanleya Kubricka.
16-08-13 Najlepszym opowiadaniem czerwca jest "Hades. Pierwsze kroki." autora Yemoon. Gratulacje. Wyślemy książkę "Światła września" (Carlos Ruiz Zafon).
16-07-10 Autor najlepszego opowiadania lipca przeczyta "4 pory mroku" (Paweł Paliński, Wydawnictwo Fabryka Słów, oprawa miękka, 424 strony). Powodzenia.
W ciemności nie widzi się własnych dłoni. Dzień w dzień pokornie zakładasz ciasny kołnierz istnienia. Przeżuwasz, trawisz, wydalasz. Pomału, niezauważalnie ślepniesz na ohydę codzienności. Ludzie wokół zżerają się nawzajem. Tym, którzy żrą najszybciej stawia się pomniki. Rzeczywistość coraz mocniej zaciska się na szyi. Debiutancki zbiór opowiadań mistrza metafory, o którym Łukasz Orbitowski napisał: Momentami, Paliński jest Kingowski po obłęd, ale jego tekst przeraża nieludzką zwyczajnością - potworność przyczajona w człowieku czasem jest przecież banalna. Zbiór zawiera 10 opowiadań.
16-07-10 W maju wygrało opowiadanie "Krzyż", autora remi. Gratulacje. Wyślemy książkę "W głębi lasu" (Harlan Coben).
16-06-07 Dla autora najlepszego opowiadania czerwca mamy książkę "Światła września" (Carlos Ruiz Zafon, Wydawnictwo MUZA S.A. oprawa miękka, 256 stron). Powodzenia.
Jest rok 1936, Simone Sauvelle po śmierci męża zostaje praktycznie bez środków do życia. Dzięki pomocy sąsiada udaje jej się dostać pracę jako ochmistrzyni normandzkiej rezydencji Lazarusa Janna, wynalazcy i właściciela fabryki zabawek. Pani Sauvelle wraz z dziećmi: 14-letnią Irene i młodszym Dorianem wyjeżdża do Normandii. Podczas pierwszej wizyty u gospodarza rodzina Sauvelle zostaje oprowadzone po części domu pełnego przedziwnych mechanicznych zabawek. Dowiaduje się również o dziwnej chorobie żony Lazarusa. Po pewnym czasie Irene zaprzyjaźnia się z Hannah, kucharką wynalazcy, dzięki której poznaje Ismaela. Kiedy Hannah zostaje odnaleziona martwa, Irene i Ismael postanawiają zgłębić tajemnicę jej śmierci. Aby tego dokonać, będą musieli rozwiązać szereg zagadek związanych z Lazarusem i jego żoną.
16-06-07 Z tytułów kwietnia wybraliście opowiadanie "Jonaszek", autora majkel30005. Gratulacje. Wyślemy książkę "Rose Madder" (Stephen King).

starsze >

Wyrwane z kontekstu Gwiezdni Kupcy Mężczyzna i pies
Przez tamtą krótką chwilę należeli do siebie. Tylko do siebie. Aż. Niektórzy ludzie chcą i lubią być znanymi. Bohaterzy tego opowiadania próbują poznać samych siebie, nie posiadają zbytnich perspektyw życiowych za wyjątkiem swojej pracy zawodowej. Przybysze z odległego kosmosu są w stanie odmienić ich los. To był szczęśliwy zbieg okoliczności, los w grze o życie
Sponsorowane: 100
Auto płaci: 1000
Sponsorowane: 100
Auto płaci: 650
Sponsorowane: 100

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2016 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.