http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
120

Szklana góra

  Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater popada w alkoholizm.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W listopadzie nagrodą jest książka
James Joyce
Arturo Marcelo Pascual
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Szklana góra

Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater popada w alkoholizm.

Farma 2 (Siegiel)

Druga cześć Farmy zapraszam do czytania i komentowania. Opowiadanie zawiera błędy. Mam nadzieje,że mimo to dacie radę przeczytać

Krąg VII

Sugestywnie. Klimatycznie. Symbolicznie. I nic więcej nie napiszę, bo to byłby spoiler. Krótkie, więc zachęcam do zapoznania się, jeśli masz chwilę.

Będzie co ma być

krótki przegląd przez pory roku ze szczególnym uwzględnieniem tego co za oknem.

Farma

Farma na której dzieje się zło. Zachęcam do przeczytania

Krzyż

Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Ojcze Nasz

Nie za wszystko da się przeprosić.Nie wszystko można wybaczyć.Nie wszystko da się naprawić.Ale wszystko można zacząć od nowa.

Nokturn 2/4

Poczułem się jak Adam. Opanował mnie szał nadawania nazw. I tak pomieszczenie A1-a zostało salonem, a A1-b sypialnią.

Drugi raz

Dopadły mnie mdłości. Ślina napływała do ust i ciężko było ją przełykać. Przeznaczenie tych narzędzi było dla mnie jasne. Byłem przygotowany do sekcji zwłok. Moich własnych zwłok... (Nie każdy jednak otrzyma drugą szansę)

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
521
użytkowników.

Gości:
520
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(14-11-27) do: Gwiazdy
W przedostatnim wersie zamiast Słońca dałbym kosmos albo wszechświat, lub po prostu niebo. Ale Słońce też może być
(14-11-27) do: W majowym autobusie
Bardzo ładny, subtelny obrazek literacki. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję.
(14-11-26) do: "Wyznania galerianki"
Mało wiarygodnie to wyszło. Dużo banałów i uproszczeń. Wygląda jakbyś "poleciała" po kontrowersyjnym temacie.
(14-11-26) do: Krąg VII
Czytałem kiedyś opowiadanie o podobniej temtyce. O gościu który skopał hipisa. Może Twoje?
(14-11-26) do: W Imię Dobra
Nie przekonała mnie ta wizja. Napisana bez błędów logicznych, składniowych i tak dalej. Widać jakąś wizję, widać jakieś przesłanie, ale dla mnie wyszło nieprzekonywująco.
Ostatnie oceny
(14-11-27) do: Gwiazdy

Ocena 4.50

(14-11-25) do: Prześladawca doskonały

Ocena 5.00

(14-11-24) do: Krąg VII

Ocena 4.50

Ostatnio na forum
(2014-11-27 13:00:00) od: Smith12
Zgadzam się - temat był już poruszany, jednak chyba warto o tym przypominać. Oczywiście jestem za tym, by "goście" mogli jednie (lub "aż") komentować, w żadnym wypadku nie oceniać (za i przeciw wypisałem w innym, podobnym temacie). Uniemożliwienie komentowania osobom "spoza" Opowiadania.pl ma pewnie jakieś swoje uzasadnienia, np. kulturalne, jednak można chyba założyć, że serwis literacki odwiedzają zazwyczaj ludzie kulturalni. Zawsze też można umożliwić komentowanie osobom niezalogowanym na okres próbny - jeśli pomysł się nie sprawdzi, np. komentarzy wcale nie pr...
(2014-11-27 09:28:04) od: Kern
Loguję się na opo i 5 ostatnich komentarzy to moje komentarze z poprzedniego dnia!!! To chyba oznacza, że w ciągu 24h nie dodano ani jednego komentarza. Może trzeba jednak umożliwić komentarze gością? W przeciwnym wypadku ten portal umrze i zmieni się w szufladę na nieczytane pisemka.
(2014-11-06 15:18:45) od: Kern
W moim starym i wysłużonym MS Wordzie brakuje wzmacniacza weny. Nie rozumiem jak można było zapomnieć o takiej podstawowej funkcjonalności. A tak na serio to chyba nic więcej co już dali nie jest potrzebne, szczególnie jak pod ręką jest też google. Może przy bardzo profesjonalnym i intensywnym uzytkowaniu fajnie by było wersjonować opowiadania czy pojedyncze zdania, łączyć pliki w projekty, budować biblioteki ciekawych zwrotów czy podłączyć słowniki. Przydałaby się też lepsza opcja korekty, ale wątpię czy to jest realne.
(2014-10-29 18:33:41) od: gufy
Araksol, nic się nie przejmuj, przelewy24 tak mają, Twój przypadek nie pierwszy. Jeśli teraz poprosisz o zwrot tych pieniędzy to już zapomnij żebyś dostał zwrot całości. Potrącą swój udział. Nie ważne, że usługi nie wykonali, czyli, kasa nie dotarła do odbiorcy, ważne że poleżało u nich, a za zwrot musisz zapłacić /no możesz jeszcze zrezygnować ze zwrotu, oni chętnie tymi pieniążkami poobracają/, swoje potrącą i dostaniesz zwrot tylko części. Ja po takim numerze przestałem kupować punkty, jeśli opo.pl korzysta z nieuczciwego kontrahenta samo traci na tym fakcie, bo ludzie przestają kupować. Ki...
(2014-10-29 15:32:20) od: irask2
Czego Wam brakuje w edytorach tekstu? Jakich opcji? Jest jakiś program, który chcielibyście aby istniał, a który ułatwił by Wam życie? Czy może jednak zadowalacie się tym co jest? :)
14-11-11 W konkursie listopadowym można wygrać biografię  Arturo Marcelo Pascual "James Joyce". Powodzenia.
1
4-11-11 We wrześniu najlepszym opowiadaniem został  "Czarny dzień" autora Smith12. Gratulacje. Wyślemy książkę "Tuan" (Cizia Zyke).
Książka "James Joyce. Człowiek i Twórca" to podstawowy przewodnik pozwalający zrozumieć życie i poznać działalność twórczą autora Ulissesa, Dublińczyków i Portretu artysty w wieku młodzieńczym. Napisany w sposób przystępny i zajmujący przez Arturo Marcelo Pascuala, dobrego znawcę Joyce`a, ułatwi czytelnikowi poruszanie się w labiryncie literackim i egzystencjalnym tego giganta literatury europejskiej.
14-10-11 Na październik przygotowaliśmy powieść Davida Schicklera "Czarująca i niebezpieczny" (Dom Wydawniczy Rebis, oprawa: miękka, 240 stron). Powodzenia.
Po tragicznych przejściach piękna Grace postanawia unikać mężczyzn do czasu, aż spotka tego jedynego, który jest jej przeznaczony. Kiedy po wielu latach do miasteczka przyjeżdża Henry Dante, Grace od razu rozumie, że to właśnie na niego czekała. Ale Henry nie jest zwykłym, przeciętnym mężczyzną. Ma przy sobie skradzioną kolekcję brylantów, a w ślad za nim podążają gangsterzy gotowi na wszystko, by ją odzyskać. Grace i Henry, opętani namiętnością, ruszają razem w dalszą drogę... 
Czarująca i niebezpieczny to niezwykła, poruszająca powieść o miłości, która potrafi wszystko zmienić, nawet to, co wydaje się z gruntu złe.
14-10-11 Z opowiadań sierpnia wybraliście "Starzy ludzie na cmentarzu" autora bili. Gratulacje. Wyślemy książkę "Stephen King pod lupą" (Lois H. Gresh).
14-09-07 Nagrodą w konkursie wrześniowym jest książka "Tuan" (Cizia Zyke, Wydawnictwo Reporter, oprawa: miękka, 330 stron).
Przygoda, sensacja, podróż, awantura, przyjaźń, lojalność, honor - to wszystko znajdziecie właśnie w tej książce! Akcja książki toczy się w Złotym Trójkącie, Laosie, Birmie, Australii, Indonezji. Wszystkie części łączy postać bohatera, Europejczyka noszącego przydomek "Tuan". 
Autor to wyjątkowo barwna postać. Były legionista, poszukiwacz złota, prekursor rajdu Paryż-Dakar, właściciel nielegalnych kasyn gry. I doskonały pisarz. W 1989 roku wydaje pierwszą książkę "Złoto", która natychmiast stała się bestsellerem w 23 krajach. Do dziś wydał 21 powieści, z których każda jest potwierdzeniem klasy tego pisarza, opowiadającego o życiu pełnym walki i obfitującym w niesamowite przygody. 
14-09-07 Najlepszym opowiadaniem lipca została "HISTORIA JEDNEJ MIŁOŚCI" autora Z@BIEL@CZEK. Gratulacje. Wyślemy książkę Nikt z rodziny" (Arkadiusz Pacholski).

starsze >

Farma 2 (Siegiel) Krąg VII Będzie co ma być
Druga cześć Farmy zapraszam do czytania i komentowania. Opowiadanie zawiera błędy. Mam nadzieje,że mimo to dacie radę przeczytać Sugestywnie. Klimatycznie. Symbolicznie. I nic więcej nie napiszę, bo to byłby spoiler. Krótkie, więc zachęcam do zapoznania się, jeśli masz chwilę. krótki przegląd przez pory roku ze szczególnym uwzględnieniem tego co za oknem.
Sponsorowane: 112
Auto płaci: 50
Sponsorowane: 50
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 50
Auto płaci: 50

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2014 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.