http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
160

Próg

Autor płaci:
2000

  Dokąd zmierza ewolucja człowieka, jak wpłynie na nią technologia? Czy ludzkość przetrwa kolejne stulecie? Nie odpowiem tu na te pytania, ale, mam nadzieję, że po przeczytaniu tego opowiadania, sam się nad tym, czytelniku, zastanowisz.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lutym nagrodą jest książka
Upadki
Anne Provoost
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Próg

Dokąd zmierza ewolucja człowieka, jak wpłynie na nią technologia? Czy ludzkość przetrwa kolejne stulecie? Nie odpowiem tu na te pytania, ale, mam nadzieję, że po przeczytaniu tego opowiadania, sam się nad tym, czytelniku, zastanowisz.

SuperMocne regulacje prawne

Stefan, prosty człowiek, uzyskał dostęp do ekskluzywnego klubu dżentelmenów obdarzonych niezwykłymi mocami. Dla wielu samo posiadanie SuperMocy byłoby wielkim przywilejem, lecz ambicje Stefana sięgają znaczenie dalej...

Bernard Dentysta cz.IV

Jest to czwarta część opowiadania o Bernardzie Morawieckim, dentyście z Warszawy. Cała historia osadzona jest w moim autorskim systemie "Horyzont". Jest to system fabularny post-apo z domieszką s-f.

Amen cz. 3

Dalsze przygody Jana i jego towarzyszy.

Gazeta Niezwykłości - Receptor Rzeczywistości

Cole Vronski jest reporterem, który tropi wszelkie przejawy niezwykłości w zwykłym, szarym świecie. Tym razem zbada niejakiego Doktora Ohmstilla i sprawę widzenia pozazmysłowego...

Będzie wojna

Putin na zatrzymał się na Czeczenii, Gruzji, Krymie - nie zatrzyma się też na Ukrainie i Białorusi

Tajemny protokół Biura Politycznego WKP(b)

Stalin i Instytut Neurogenetyki, czyli tajna jednostka NKWD do spraw telepatii i innych. Fikcja, ale mocno osadzona w kontekście historycznym.

INSTYNKT

"(...)Budziła się mokra, podniecona, pełna hormonów. Sypiała z przypadkowymi mężczyznami, ale żaden nie zaspokoił jej pragnienia i nie uciszył głosu...(...)"

Yellowknifer - rozdział 5

Ludzkie szczątki na ogół nie walają się po lesie. Nic więc dziwnego, że opanowana zazwyczaj Petra po ich znalezieniu nie potrafi zachować spokoju.

Yellowknifer - rozdział 1

Yellowknifer zabija, bo lubi. Żyje w przeświadczeniu, że może zabijać bezkarnie, gdyż stoi ponad prawem i jest poza wszelkim podejrzeniem. Czy istotnie jego czyny zasłużą sobie na miano zbrodni doskonałych?

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
303
użytkowników.

Gości:
300
Zalogowanych:
3
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(15-03-02) do: Próg
Pierwsze słowo i już błąd. Aula to pomieszczenie - czy mówisz "na pomieszczeniu", czy raczej "w pomieszczeniu"? Poza tym sądzę, że żaden szanujący się biznesmen nie poszedłby na wykład zatytułowany "Czy odwiedzają nas zielone ludziki" Kilka innych potknięć, które wyłapałem: "opanować technikę sterowania maszyn" - maszynami "oryginalnie odpowiadaj...
(15-03-02) do: Będzie wojna
Dajcie sobie spokój. Z takim podejściem to nigdy Polski nie zaczniecie nawet bronić. Jeszcze się nie zdazyło żeby podzielony kraj kiedykolwiek się obronił.
(15-03-02) do: Będzie wojna
A Dubis będzie walczył(o co ja pytam? Pewnie że tak), z Putinem jak Walęsa? Tusk wzywa Dubis do walki, Komorowski, Sikorski, Bujak, Duda ty jako wyznawca sekty po chyba nie odmówisz swoim idolom... Zrób sobie zrzut teraz i rzuć rzutnikiem powiększenie nad sufit i wpatruj się tępym wzrokiem... taktaktak682
(15-02-28) do: Bezcenność
Ciekawy i wymagający temat sobie wybrałeś i nawet dość realistycznie udało Ci się opisać przemyślenie bohatera. Nie ukrywam jednak, że czytanie tekstu, to taka droga przez mękę. Panuje w nim potężny chaos, nie tylko porażający brak akapitów, brak rozpoczynania nowej myśli w nowej linii, brak przecinków, ale też bałagan w rozmyślaniach bohatera. Zaczyna jakąś myśl, potem wtrąca o czymś innym, by z...
(15-02-28) do: Cudzołożnica
Wyraźna inspiracja "Greyem". Nawet nie udało się przenieść akcji do naszego kraju, co mogłoby ubarwić tekst. Trochę niedopracowane i zbyt przewidywalne, ale pewnie tak miało być. Pozdrawiam.
Ostatnie oceny
(15-03-01) do: ***

Ocena 5.00

(15-02-28) do: Kolory

Ocena 5.00

(15-02-28) do: nim zacznę wszystko od nowa

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2015-02-27 15:25:28) od: SzaryCzłowiek
@ Z@BIEL@CZEK -rzeczywiście, twoje stwierdzenie że księża nie będą modlić się za darmo wcale nie atakuje Kościoła :) i ta agitka w bardzo merytoryczny sposób odnosi się do dyskusji czy niezalogowani mogą komentować publikacje.
(2015-02-23 10:44:11) od: Kern
W pięciu ostatnich komentarzach widzę dwa swoje z piątku (okolice 16.00). Czyli przez weekend mamy dwa nowe komentarze!
(2015-02-18 08:59:22) od: Kern
Sprzątał będzie admin, od tego jest.
(2015-02-16 16:58:20) od: frut
A ja uważam, że nikt z poza, nie powinien komentować tutaj tekstów. Byłoby wtedy sporo problemów z punktami, z tym kto skomentował dany tekst, jak też ze wspomnianymi trollami. To najgorszy z możliwych wyjść. Na każdym portalu jest tak, że tylko zalogowany użytkownik może pisać i komentować. Nie ma sensu robić burdelu, bo przecież kto później będzie go sprzątał. Pozdrawiam.
(2015-02-14 15:02:15) od: Z@BIEL@CZEK
A niektórzy w praktycznie każdej wypowiedzi dopatrują się ataku na ten kościół.
15-02-08 W lutym mamy dla Was książkę "Upadki" (Anne Provoost, wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska, oprawa miękka, 228 stron). Powodzenia.
17-letni Lukas spędza wakacje na południu Francji w rodzinnym domu matki. Dramatyczne wydarzenia tego upalnego lata na zawsze odmienią jego życie. Chłopak odkryje mroczną tajemnicę swojego dziadka sięgającą czasów wojny i będzie musiał się z nią zmierzyć. Jednocześnie zwiedziony fałszywą przyjaźnią wplącze się w działania grupy młodych nacjonalistów, prześladujących arabskich imigrantów, i zapłaci za to bardzo wysoką cenę. Kiedy wreszcie odważy się zerwać z organizacją, ofiarą zemsty bojówkarzy stanie się jego dziewczyna, młoda Amerykanka, Caitlin. Okaleczona w sprowokowanym przez bojówkę wypadku, na zawsze będzie musiała porzucić marzenia o tańcu.
15-02-08  Konkurs grudniowy wygrało opowiadanie "Ojcze Nasz" autora AnneDeVill. Gratulacje. Wyślemy "Ostatnie dni" Joyce Carol Oates.
15-01-11 Początek roku zaczynamy sensacyjnie,  książką "Pułapka na skorpiony" (Richard A. Clarke, wydawnictwo: Vizja Press &IT, oprawa: miękka, 250 stron). Powodzenia.
W tym fascynującym geopolitycznym thrillerze, pełnym nowatorskiego autentyzmu, Clarke przenosi czytelników kilka lat w przyszłość, kiedy to Bliski Wschód i Stany Zjednoczone są na progu kolejnej wojny. Tym razem sprawy wyglądają poważnie, a planowany atak może okazać się wojną nuklearną i rozprzestrzenić na Azję i jeszcze dalej. Zamach stanu obalił wreszcie szejków Arabii Saudyjskiej i zastąpił ich zorientowanym na reformy, ale chwiejnym rządem. Woń ropy zaczyna wabić skorpiony, wśród nich są ludzie z Waszyngtonu i przedstawiciele innych stolic, gotowi wykorzystać każdą okazję, by zmienić mapę Bliskiego Wschodu. Plany nie są jednak zbieżne - chociaż niektórym ich twórcom tak się wydaje. Tajne zamiary, chore ambicje, wewnętrzne rozdarcia, błędy wywiadu, katastrofalne pomyłki - wkrótce dominia zaczną upadać i nawet wysiłki grupy oddanych ludzi nie mogą powstrzymać tego szaleństwa.
15-01-11 Z opowiadań listopada wybraliście tytuł "Impresja", autora balianna. Gratulacje. Wyślemy biografię  Arturo Marcelo Pascual "James Joyce".
14-12-07 Nagrodą konkursu grudniowego jest zbiór opowiadań "Ostatnie dni" (Joyce Carol Oates, wydawnictwo: Jacek Santorski, oprawa: miękka, 384 stron). Powodzenia.
Tom Ostatnie dni, zawierający 11 opowiadań, potwierdza klasę Joyce Carol Oats jako mistrzyni krótkiej formy. Gatunkowo odmienne, od realistycznych po fantastyczne, i osadzone w innych realiach , wszystkie pełne są dramatyzmu i celnych obserwacji, choć wyłania się z nich dość posępny obraz świata. Podziw budzi wyobraźnia, z jaką autorka kreśli sylwetki różnorodnych bohaterów: małej dziewczynki, która jest świadkiem morderstwa; błyskotliwego studenta college`u z wolna pogrążającego się w szaleństwie; dyplomaty, który nie może się otrząsnąć po powrocie z afrykańskiego kraju dotkniętego głodem; amerykańskiej intelektualistki, która tak identyfikuje się z polskością, że zatraca poczucie własnej tożsamości. Wszystkie postaci tchną szczerością i autentyzmem. Autorka bez trudu przekonuje nas, że takie właśnie są. Jej wizja życia staje się naszą wizją.
14-12-07 Konkurs październikowy wygrało opowiadanie "Przypadki szczególne - Kaśka." autora ciotka_od_wariatów. Gratulacje. Wyślemy powieść Davida Schicklera "Czarująca i niebezpieczny".

starsze >

SuperMocne regulacje prawne Bernard Dentysta cz.IV Amen cz. 3
Stefan, prosty człowiek, uzyskał dostęp do ekskluzywnego klubu dżentelmenów obdarzonych niezwykłymi mocami. Dla wielu samo posiadanie SuperMocy byłoby wielkim przywilejem, lecz ambicje Stefana sięgają znaczenie dalej... Jest to czwarta część opowiadania o Bernardzie Morawieckim, dentyście z Warszawy. Cała historia osadzona jest w moim autorskim systemie "Horyzont". Jest to system fabularny post-apo z domieszką s-f. Dalsze przygody Jana i jego towarzyszy.
Sponsorowane: 150
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 113Sponsorowane: 112
Auto płaci: 50

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2015 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.