http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
61

Nowy dzień

Autor płaci:
51

  Leży rozłożyście, w pozycji krzyżowej. Własne łóżko staje się miejscem jego kaźni, to na nim zostanie ukrzyżowany, cierpiętnik w niemal jezusowym wieku leży i nie ma nic do powiedzenia.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W grudniu nagrodą jest książka
Ostatnie dni
Joyce Carol Oates
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Nowy dzień

Leży rozłożyście, w pozycji krzyżowej. Własne łóżko staje się miejscem jego kaźni, to na nim zostanie ukrzyżowany, cierpiętnik w niemal jezusowym wieku leży i nie ma nic do powiedzenia.

Szklana góra

Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater popada w alkoholizm.

Krąg VII

Sugestywnie. Klimatycznie. Symbolicznie. I nic więcej nie napiszę, bo to byłby spoiler. Krótkie, więc zachęcam do zapoznania się, jeśli masz chwilę.

Przyjaciel

O pewnym przyjacielu z dawnych lat i o spotkaniu w ciężkich czasach.

Na drugim końcu Tęczy

taka tam bajeczka dla dzieci ;]

Zabawa z Piotrem.

Młody chłopak spędza wakacje u swojej babci, gdzie poznaje Piotra. Znajomość początkowo okazuje się fajną przygodą, która po czasie staje się koszmarem z tragicznym skutkiem.

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Ojcze Nasz

Nie za wszystko da się przeprosić.Nie wszystko można wybaczyć.Nie wszystko da się naprawić.Ale wszystko można zacząć od nowa.

Drugi raz

Dopadły mnie mdłości. Ślina napływała do ust i ciężko było ją przełykać. Przeznaczenie tych narzędzi było dla mnie jasne. Byłem przygotowany do sekcji zwłok. Moich własnych zwłok... (Nie każdy jednak otrzyma drugą szansę)

Chlorofilowie

Jedno z opowiadań przynależące do zbioru tekstów futurystycznych "Futurystyka"

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
424
użytkowników.

Gości:
422
Zalogowanych:
2
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(14-12-22) do: Skarb
Mam nadzieję, że nie siedzisz teraz gdzieś w jakiejś zamkniętej piwnicy przywiązany do krzesła, z laptopem w dłoniach.
(14-12-22) do: Topielec
Wciągające, lekkie, dobre.
(14-12-20) do: 13 grudnia 1981 (wywiad ze samym sobą)
Ja w roku 1981 zaczynałam pracę.Pamiętam zasypane śniegiem puste ulice,transporty czołgów wyjeżdżających z pobliskich zakładów wojskowych i jeszcze kompletny nonsens -ludzi, którzy chcieli pojechać zrobić zakupy świąteczny do ościennych miast, położonych o 2,3 przystanki autobusowe, szturmujących portiernię w Urzędzie Miejskim w celu zdobycia stosownej przepustki.Tak, tak, takie to były czasy i mo...
(14-12-19) do: Plotka
Czy budzi we mnie kontrowersje? Tego bym raczej nie powiedziała. Ukazuję po prostu zwyczajną, choć brutalną prawdę - plotka ma ogromną siłę, konsekwencje bezmyślnego obgadywania kogoś bywają okrutne, a nawet wówczas ludzie wiedzą lepiej. Osobiście nie znoszę plotkować i podoba mi się sposób, w jaki sam to przedstawiłeś. No i koniecznie muszę poczytać więcej Twoich prac, ta jedna była tak dobrze na...
(14-12-19) do: Nowy dzień
Nareszcie mogę to napisać; DZIĘKUJĘ, dziękuję po stokroć za to opowiadanie, choć może mi nie wypada, bo nie miało na celu wzbudzać pozytywnych emocji. Zanim jeszcze dobrnęłam do końca, zapisałam w gwiazdkę, to jest; w zakładkę, żeby nigdy go nie zgubić. Dziękuję, że ktoś wreszcie ujął w słowa to, o czym myślę po przebudzeniu i przed snem. Dziękuję za uporządkowanie myśli. Dziękuję, że zrobiłeś coś...
Ostatnie oceny
(14-12-22) do: Skarb

Ocena 4.00

(14-12-22) do: Topielec

Ocena 5.00

(14-12-19) do: Plotka

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2014-12-11 23:04:40) od: Voyager
Chodzi mi o to, żeby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa, żeby był czasem jako piorun prędki, a czasem śpiewny, jako pieśń stepowa, żeby ogarniał wszystko swoim skrzydłem, strofa być winna taktem, nie wędzidłem. Myślę, że ta strofa z Beniowskiego, Juliusza Słowackiego, koresponduje z poruszonym tutaj zagadnieniem. Mogą być przekłamania, bo zacytowałem z pamięci, ale sens zachowałem :))
(2014-12-03 15:29:27) od: belladonna
Oczywiście, że nie należy trwać w ustalonych kanonach. Skostnielibyśmy w nich. Jednak na odrzucenie tego czy tamtego może, moim zdaniem, pozwolic sobie wyłacznie świadomy twórca, który wie, co odrzuca. Nie można dopuscić do sytuacji, gdy młody gniewny, nie mający pojęcia o podstawach pisze, co mu ślina na język przyniesie i swoją ignorancję tłumaczy nową formą. Dlatego też młodym twórcom nie tylko trzeba zwracać uwagę, ale wręcz powziąć to za swój obowiązek. Prawdziwy talent hartuje się w ogniu, a ci u ktorych ambicja przerasta możliwość wykruszą się sami i to też jest dobre :)
(2014-12-02 22:34:32) od: Hedban
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem co chcesz powiedzieć, ja jednak chyba nie do końca fortunnie się wyraziłam - chodziło mi, pozostając przy tym porównaniu bardziej o to, że trzymając się do końca zasad i ustalonych form nigdy nie powstałby rock'n'roll :) Jestem jak najbardziej za gramatyką i ortografią, miałam na myśli np często zarzucany mi brak interpunkcji w wierszach itp, złe rymy itp... a przecież żeby powstało coś NOWEGO, w sensie nawet mówiąc o "nowym wymiarze sztuki", słowa które przytoczyłam w temacie są PODWALINĄ.. czy należy zatem się "czepiać" mło...
(2014-12-02 14:51:16) od: belladonna
Hedban, nawet najlepszy wirtuoz potrzebuje instrumentu. Gdyby, tak dla przykładu, Szopenowi zabrać fortepian, te wszystkie dzięła byłyby tylko w jego głowie. Nikt by ich nie rozumiał i nawet gdyby ten usiłował je wyrazić, no nie wiem, nucąc, wzbudziłby co najwyżej politowanie. A przecież fortepian to tylko narzędzie. Gramatyka i ortografia to narzędzia pisarza. Bez nich to co robimy to tylko nucenie (bredzenie). Ja wiem, że zaraz się podniosą głosy, że James Joyce i Ulisses itd. Tylko jedno jest istotne, on wiedział co pomija. Robił to z premedytacją przynależną twórcom o silnych podwalinach w...
(2014-12-01 00:13:31) od: gufy
Kiedyś przechodził przez pokład Admin i zdarzało się, że coś zmieniał. Ostatnio chyba wyskoczył, bo dawno go nie widziałem.
14-12-07 Nagrodą konkursu grudniowego jest zbiór opowiadań "Ostatnie dni" (Joyce Carol Oates, wydawnictwo: Jacek Santorski, oprawa: miękka, 384 stron). Powodzenia.
Tom Ostatnie dni, zawierający 11 opowiadań, potwierdza klasę Joyce Carol Oats jako mistrzyni krótkiej formy. Gatunkowo odmienne, od realistycznych po fantastyczne, i osadzone w innych realiach , wszystkie pełne są dramatyzmu i celnych obserwacji, choć wyłania się z nich dość posępny obraz świata. Podziw budzi wyobraźnia, z jaką autorka kreśli sylwetki różnorodnych bohaterów: małej dziewczynki, która jest świadkiem morderstwa; błyskotliwego studenta college`u z wolna pogrążającego się w szaleństwie; dyplomaty, który nie może się otrząsnąć po powrocie z afrykańskiego kraju dotkniętego głodem; amerykańskiej intelektualistki, która tak identyfikuje się z polskością, że zatraca poczucie własnej tożsamości. Wszystkie postaci tchną szczerością i autentyzmem. Autorka bez trudu przekonuje nas, że takie właśnie są. Jej wizja życia staje się naszą wizją.
14-12-07 Konkurs październikowy wygrało opowiadanie "Przypadki szczególne - Kaśka." autora ciotka_od_wariatów. Gratulacje. Wyślemy powieść Davida Schicklera "Czarująca i niebezpieczny".
14-11-11 W konkursie listopadowym można wygrać biografię  Arturo Marcelo Pascual "James Joyce". Powodzenia.
Książka "James Joyce. Człowiek i Twórca" to podstawowy przewodnik pozwalający zrozumieć życie i poznać działalność twórczą autora Ulissesa, Dublińczyków i Portretu artysty w wieku młodzieńczym. Napisany w sposób przystępny i zajmujący przez Arturo Marcelo Pascuala, dobrego znawcę Joyce`a, ułatwi czytelnikowi poruszanie się w labiryncie literackim i egzystencjalnym tego giganta literatury europejskiej.
1
4-11-11 We wrześniu najlepszym opowiadaniem został  "Czarny dzień" autora Smith12. Gratulacje. Wyślemy książkę "Tuan" (Cizia Zyke).
14-10-11 Na październik przygotowaliśmy powieść Davida Schicklera "Czarująca i niebezpieczny" (Dom Wydawniczy Rebis, oprawa: miękka, 240 stron). Powodzenia.
Po tragicznych przejściach piękna Grace postanawia unikać mężczyzn do czasu, aż spotka tego jedynego, który jest jej przeznaczony. Kiedy po wielu latach do miasteczka przyjeżdża Henry Dante, Grace od razu rozumie, że to właśnie na niego czekała. Ale Henry nie jest zwykłym, przeciętnym mężczyzną. Ma przy sobie skradzioną kolekcję brylantów, a w ślad za nim podążają gangsterzy gotowi na wszystko, by ją odzyskać. Grace i Henry, opętani namiętnością, ruszają razem w dalszą drogę... 
Czarująca i niebezpieczny to niezwykła, poruszająca powieść o miłości, która potrafi wszystko zmienić, nawet to, co wydaje się z gruntu złe.
14-10-11 Z opowiadań sierpnia wybraliście "Starzy ludzie na cmentarzu" autora bili. Gratulacje. Wyślemy książkę "Stephen King pod lupą" (Lois H. Gresh).

starsze >

Szklana góra Krąg VII Przyjaciel
Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater popada w alkoholizm. Sugestywnie. Klimatycznie. Symbolicznie. I nic więcej nie napiszę, bo to byłby spoiler. Krótkie, więc zachęcam do zapoznania się, jeśli masz chwilę. O pewnym przyjacielu z dawnych lat i o spotkaniu w ciężkich czasach.
Sponsorowane: 60Sponsorowane: 50
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 50
Auto płaci: 50

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2014 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.