http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
352

PUCHOWA RĘKAWICZKA

Autor płaci:
100

  Jeśli zrobisz wszystko najlepiej, jak umiesz, to nie ma się czym martwić…  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lipcu nagrodą jest książka
4 pory mroku
Paweł Paliński
Powodzenia.

SPONSOROWANE

PUCHOWA RĘKAWICZKA

Jeśli zrobisz wszystko najlepiej, jak umiesz, to nie ma się czym martwić…

Odczyt (ze zbioru "Psychiatra")

O tym, jak pewien psychiatra napotkał na niezwykłe problemy podczas wygłaszania przemowy.

Rolf Kunerski na tropie obcego

Kolejna część przygód mechanika Rolfa Kunerskiego w świecie post apokalipsy. Tym razem jego losy powiązane zostaną z manifestacją obcej istoty.

SKRZYDŁA ANIOŁA

czasem rzeczywistość potrafi wykręcić łeb i zmusić do popatrzenia z innej perspektywy...

Gdy podrosłam

Między nimi wisiały MAJTKI. Tak, różowe gacie w białe kropki, dziewczęce, rozmiaru XL.

Wyrwane z kontekstu

Przez tamtą krótką chwilę należeli do siebie. Tylko do siebie. Aż.

Specjalne miejsce

Miejsce wyglądało tak samo jak zwykle. To znaczy – niezwykle. (opowiadanie lekko fantastyczne)

Księżniczka i smok, cz.3

Chyba najdłuższe moje opowiadanie do tej pory :D

Blizna

Gdy patrzę w jej oczy mam wrażenie, że ptaki milkną.

Przemiana

"Coś we mnie narastało, coś nieuchronnego i groźnego, przekraczającego wszelkie znane ludzkości stany, coś nieporównanie większego niż pan Aleksander i jego szkaradne postępowanie."

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
701
użytkowników.

Gości:
700
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(16-07-24) do: Weronika, poświęcenie żony. Część I.
Bardzo hipnotyczne. Z każdym słowem wciągałam się w historię, które nęci i zachęca do odkrywania jej dalszego ciągu. Pozdrawiam Jolka
(16-07-23) do: Zimą
Umiarkowanie i śpiewnie... Po przeczytaniu ostatniej zwrotki odniosłem wrażenie, tęsknisz za mieszkającym na szklanej górze księciem oraz za pilnującym go smokiem.
(16-07-21) do: O umieraniu...
Jakkolwiek by to nie brzmiało w kontekście tematyki Twojego opowiadania, jestem pod ogromnym wrażeniem. W tak krótkim tekście zdołałeś dosyć powszechny temat ująć w niezwykle oryginalny sposób, czym zdobyłeś moją uwagę. Wbrew pozorom do końca nie wiedziałem, jak to się wszystko skończy. Nie wiem, czy tekst można nazwać kontrowersyjnym, ale dla mnie z pewnością był dosyć prawdziwy, brutalny, prosty...
(16-07-21) do: Znasz ten stan?
Ciekawy styl, dobrze budujesz npięcie i przelewasz emocje na papier. Wszystko fajnie, tylko to nie jest opowiadanie. Opowiadanie ma fabułę, są w nim opisane wydarzenia, które mają miejsce w życiu bohatera (bohterów). Myślę, że ten tekst wyczerpuje znmiona eseju.
(16-07-21) do: Rolf Kunerski na tropie konsulów
Historia dość ciekawa, aczkolwiek nie mój klimat. Rzuca się w oczy kilka błędów interpunkcyjnych. Można ogólnie przyjąć, że fajne opowiadanie. Zastanawiam się tylko czy lepiej byłoby wprowadzić narratora, który miał szersze pole do zakreślenia tła i emocji wszystkich postaci. Taka forma, jak tutaj wprowadza ograniczenia i momentami stwarza wrażenie napuszenia. Ogólnie ciekawe, ale pewnie jak zawsz...
Ostatnie oceny
(16-07-24) do: Weronika, poświęcenie żony. Część I.

Ocena 4.50

(16-07-24) do: Relacja z wędrówki po Piekle

Ocena 5.00

(16-07-23) do: Zimą

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2016-07-08 18:01:30) od: Pioroman
Z okazji swoich pierwszych urodzin portal Pióromani organizuje konkurs na opowiadanie drogi. Nagrodą za najlepszy tekst będzie 500zł w gotówce. W przypadku wysokiego poziomu utworów, nie wykluczamy możliwości przyznania dwóch takich nagród. Rolą autora, poza przedstawieniem przewijającego się motywu podróży, powinna być niedosłowna sugestia wartości samej drogi ponad jej cel, ale to już pozostawiamy waszej interpretacji. Czas na nadsyłanie prac to dokładnie miesiąc. Zainteresowanych zapraszamy pod: www.pioromani.pl/konkurs_specjalny.php
(2016-07-04 18:03:47) od: taktak682
Bitwa na Psim Polu(pod Wrocławiem) była większa niż bitwa pod Grunwaldem w 1410 roku... Król Polski Krzywousty (nie żaden książe Polski- co za idiotyzm), a właściwie Princeps Krzywousty pokonał, a właściwie zmiażdżył, wojska cesarza niemieckiego Henryka V... Bitwa była rozegrana, by zrzucić Krzywoustego z tronu polskiego i zastąpić go przyrodnim bratem Zbigniewem... Polska odrzuciła Niemców, aż na Bawarię i wróciła do granic wywalczonych przez Chrobrego... Historycy, którzy zaprzeczają istnieniu tej bitwy, sami sobie zbudowali pole minowe (strzał w stopę) w postaci miasta... Berlina... Berlin ...
(2016-06-29 21:06:14) od: taktak682
Obejrzyjcie sobie ,,Szczerbiec,, (miecz koronacyjny królów Polskich) i napis żle przetłumaczony z łaciny... Napiszę jak interpretują go znawcy tematu, a nie jak jest nielogicznie i nie gramatycznie(bezsensownie) zapisany w wikipedii... ,,Ten znak umacnia miłość królów i książąt, lecz sprowadza gniew sędziego,,...Słowo PRINCEPS jest tu kluczowe, bo Princeps to król, królów... Princeps to Bolesław Chrobry na przykład, lecz także Bolesław Krzywousty... Princeps przyjmował hołd lenny z Rusi, Czech i Węgier, ale nie tylko, z innych krain także...taktak682
(2016-06-24 15:16:45) od: taktak682
A zna ktoś bliżej postać świętej Jadwigi Sląskiej? Mówili może choć jednemu z Was na lekcji historii o tej postaci, że miała dwie siostry królowe Francji (krótko) i Węgier? A jej mąż Henryk I Brodaty z rodu Piastów Sląskich władał oprócz śląska także Saksonią i częścią Brandenburgii włącznie z dzisiejszym Berlinem (Lubuszą po słowiańsku)... Historię Polski trzeba znać brzmi temat tej dyskusji, no więc się uczmy...taktak682
(2016-06-19 20:59:01) od: tomek3000xxl
Rozdział 1 – Dzień dobry, sąsiadko – znajomy głos kobiety z domu naprzeciwko przerwał mi kolejny odcinek Doktora House’a. Historii o prawdziwym lekarzu, który naprawdę leczy i choć jest cholernym sukinsynem, lekomanem i ma wszystkich w dupie, to naprawdę wie o co chodzi w tej zabawie „ Oszukać ZUS i doczekać osiemdziesiątki” Zdjąłem nogi ze stołu i zacząłem rozmasowywać bolące łydki. Nie miałem czucia w udach. Ciężko było kogoś o to winić, skoro nie robienie niczego było moim życiowym celem. Sięgnąłem po papierosa z paczki Pall Malli, która rywalizowała o...
16-07-10 Autor najlepszego opowiadania lipca przeczyta "4 pory mroku" (Paweł Paliński, Wydawnictwo Fabryka Słów, oprawa miękka, 424 strony). Powodzenia.
W ciemności nie widzi się własnych dłoni. Dzień w dzień pokornie zakładasz ciasny kołnierz istnienia. Przeżuwasz, trawisz, wydalasz. Pomału, niezauważalnie ślepniesz na ohydę codzienności. Ludzie wokół zżerają się nawzajem. Tym, którzy żrą najszybciej stawia się pomniki. Rzeczywistość coraz mocniej zaciska się na szyi. Debiutancki zbiór opowiadań mistrza metafory, o którym Łukasz Orbitowski napisał: Momentami, Paliński jest Kingowski po obłęd, ale jego tekst przeraża nieludzką zwyczajnością - potworność przyczajona w człowieku czasem jest przecież banalna. Zbiór zawiera 10 opowiadań.
16-07-10 W maju wygrało opowiadanie "Krzyż", autora remi. Gratulacje. Wyślemy książkę "W głębi lasu" (Harlan Coben).
16-06-07 Dla autora najlepszego opowiadania czerwca mamy książkę "Światła września" (Carlos Ruiz Zafon, Wydawnictwo MUZA S.A. oprawa miękka, 256 stron). Powodzenia.
Jest rok 1936, Simone Sauvelle po śmierci męża zostaje praktycznie bez środków do życia. Dzięki pomocy sąsiada udaje jej się dostać pracę jako ochmistrzyni normandzkiej rezydencji Lazarusa Janna, wynalazcy i właściciela fabryki zabawek. Pani Sauvelle wraz z dziećmi: 14-letnią Irene i młodszym Dorianem wyjeżdża do Normandii. Podczas pierwszej wizyty u gospodarza rodzina Sauvelle zostaje oprowadzone po części domu pełnego przedziwnych mechanicznych zabawek. Dowiaduje się również o dziwnej chorobie żony Lazarusa. Po pewnym czasie Irene zaprzyjaźnia się z Hannah, kucharką wynalazcy, dzięki której poznaje Ismaela. Kiedy Hannah zostaje odnaleziona martwa, Irene i Ismael postanawiają zgłębić tajemnicę jej śmierci. Aby tego dokonać, będą musieli rozwiązać szereg zagadek związanych z Lazarusem i jego żoną.
16-06-07 Z tytułów kwietnia wybraliście opowiadanie "Jonaszek", autora majkel30005. Gratulacje. Wyślemy książkę "Rose Madder" (Stephen King).
16-05-08 W maju nagrodą jest książka "W głębi lasu" (Harlan Coben, Wydawnictwo: Albatros, oprawa miękka, 430 stron). Powodzenia.
Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z poderżniętymi gardłami. Pozostała dwójka jakby zapadła się pod ziemię, nie pozostawiając po sobie nawet najdrobniejszego śladu. Była wśród nich siostra Paula Copelanda, obecnie prokuratora i owdowiałego ojca sześcioletniej Cary.
Paul ma ambicje polityczne, ale jego plany mogą lec w gruzach, gdy w zastrzelonym na Manhattanie mężczyźnie rozpoznaje ofiarę tamtej tragedii. Nie ma wyjścia, musi postawić sobie pytanie - czy jego siostra żyje? Jaką tajemnicę skrywa milczący las? Co naprawdę wydarzyło się owej pamiętnej nocy?
16-05-08 Konkurs marcowy wygrało opowiadanie "Oczy Topielicy", autora Losek. Gratulacje. Wyślemy "Punk Fiction" (Marius Melanż).

starsze >

Odczyt (ze zbioru "Psychiatra") Rolf Kunerski na tropie obcego SKRZYDŁA ANIOŁA
O tym, jak pewien psychiatra napotkał na niezwykłe problemy podczas wygłaszania przemowy. Kolejna część przygód mechanika Rolfa Kunerskiego w świecie post apokalipsy. Tym razem jego losy powiązane zostaną z manifestacją obcej istoty. czasem rzeczywistość potrafi wykręcić łeb i zmusić do popatrzenia z innej perspektywy...
Sponsorowane: 351Sponsorowane: 150
Auto płaci: 450
Sponsorowane: 150
Auto płaci: 100

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2016 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.