http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
220

Gdy gwiazdy upadły

Autor płaci:
530

  Bibilijna wizja końca świata  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

We wrześniu nagrodą jest książka
Tuan
Cizia Zyke
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Gdy gwiazdy upadły

Bibilijna wizja końca świata

Los

Z zbioru Wspomnienia

Baśń prawdziwa

Z dedykacją dla Bartka Danielkiewicza. Człowieka, który wierzy w dobro.

Co u nas, w Polsce

"Jedliście bez zastawy i sztućców na białym obrusie. Nie używaliście dłoni. Macie to? W takim razie mowa tu o wielkiej sztuce wspomnianego wyżej magistra z tą różnicą, iż została wykonana przy pomocy farb, pędzli i płótna."

Robak

Kilka słów o zrujnowanej Kamienicy i losach jej ponurych mieszkańców.

Pierzeja I

Papieros. Ulica. Czy już czujesz obrzydzenie do samego siebie?

Wigilia i Mruczek

Co się zdarzyło w Wigilię.

Wigilia w górach

Opowiadanie o niezwykłej podróży z nutką przygody w tle...

***

Krótki wiersz współczesny

Szklana góra

Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater popada w alkoholizm.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
296
użytkowników.

Gości:
296
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(14-10-02) do: Życie, które sobie wymyśliłem
Powiem tak - ci, którzy myślą, że pieniądze dają szczęście, to jak sądzę tacy, którzy pieniędzy nie mieli i nie mają. Zgadzam się ze Smithem - mogą pomóc być szczęśliwszym i niewątpliwie rządzą. Jeśli twierdzisz, że można kupić miłość, bo wypchany portfel przyciąga kobiety, to albo jest to faktycznie miłość, tyle że do portfela, anie do jego posiadacza, albo - co bardziej prawdopodobne - chciwość,...
(14-10-02) do: Oto ja
Zwykle nie oceniam wierszy, ale ten mi się spodobał.
(14-10-02) do: Karafka
Nie zgadzam się z DanNight. Ale współczuję mu.
(14-10-02) do: Depresja
To też mi się podoba.
(14-10-02) do: Wolność
Wiersze to nie moja branża, ale podobało mi się.
Ostatnie oceny
(14-10-02) do: Życie, które sobie wymyśliłem

Ocena 5.00

(14-10-02) do: Oto ja

Ocena 5.00

(14-10-02) do: NEGOCJATOR

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2014-09-12 20:55:26) od: Smith12
Tomdzio, nie mogę się z Tobą zgodzić. Komentarze są (zazwyczaj, z punktu widzenia autora) bardziej wartościowe od samych ocen i gdyby serwis miał się "otworzyć" na niezarejestrowanych użytkowników, powinni oni otrzymać prawo komentowania, nie oceniania. W przeciwnym razie ktoś mógłby wystawić komuś słabą ocenę a autor nie miałby szansy dowiedzieć się, co w jego tekście było nie tak. Poza tym nie oszukujmy się - mogąc oceniać bez logowania wielu ludzi (najpewniej również samych użytkowników) wystawiałoby niskie oceny innym użytkownikom chociażby z czystej zemsty lub po prostu oceniało...
(2014-09-12 16:46:21) od: MariuszKrycki1
Drodzy użytkownicy, a w szczególności autorzy w najbliższych tygodniach zamierzam stworzyć bloga, na którym początkujący pisarze będą zamieszczać swoje utwory. Teksty będą grupowane tematycznie, na rozgrzewkę temat Mięso. Interpretacja dowolna, ważne, żeby tekst był raczej krótki, przyswajalny dla czytelników bloga, najlepiej opowiadanie, może być konspekt, zarys większego tekstu, czy też fragment Dziennika, Pamiętnika odnoszący się do tematu. Z ciekawością czekam na Wasze teksty, proszę o wysyłanie na maila: krotszehistorie@gmail.com Dzięki:) P.S. nie mam zamiaru robienia konkurencji serwis...
(2014-09-12 12:42:57) od: Widelec
Tomdzio - na forach jest limit co najmniej 10 postów, tutaj, trzy dni czekania. Nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie i co chodzi mu po głowie, więc lepiej jeśli ochłonie, zanim wrzuci komentarz lub ocenę w przypływie złości (niektórzy i tak wstawiają, ale większość odpadnie). Co do samego komentowania. Wydaje mi się, że nie każdy jest świadom, po co. W większości są to krótkie stwierdzenia: {i}Podobało się{/i}/{i}nie podobało się{/i} (generalizuję rzecz jasna). Jednak jestem tego zdania, że nie tylko dzięki pisaniu opowiadań się uczymy, ale dzięki pisaniu, czytaniu i komentowaniu. Zwł...
(2014-09-12 11:13:27) od: KulkaKurdayati
Witajcie - chłopaki chyba :). Staram się komentować, kiedy tylko czas pozwoli. Oceniam rzadziej - czasami zwyczajnie trudno wystawić ocenę, zwłaszcza z dostępnej skali. W komentarzach skupiam się na tym, co w tekście rzuciło mi się w oczy - powiedzmy "zazgrzytało" - i jeśli wymieniam te miejsca, to w nadziei, że będzie to autorowi służyło pomocą. Chociaż czasami jest trochę niezręcznie, bo przecież nie jestem jakimś ekspertem. Chciałam jeszcze tylko dodać w temacie oceny i komentarzy - mam konto także na innym portalu, nazwijmy to pseudo literackim. W ostatnich dniach zauważyłam kr...
(2014-09-11 13:51:35) od: tomdzio
Z@BIEL@CZEK, nie chodzi o lenistwo w skleceniu kilku zdań komentarza. Problem jest w tym, że przypadkowy czytelnik po skończeniu lektury jest pozbawiony możliwości napisania tych kilku zdań, a nawet kliknięcia w skalę ocen! Aby to zrobić musi przebrnąć przez procedurę rejestracyjną i swoje odczekać, a na to przeciętny internauta jest już za leniwy ;-).
14-09-07 Nagrodą w konkursie wrześniowym jest książka "Tuan" (Cizia Zyke, Wydawnictwo Reporter, oprawa: miękka, 330 stron).
Przygoda, sensacja, podróż, awantura, przyjaźń, lojalność, honor - to wszystko znajdziecie właśnie w tej książce! Akcja książki toczy się w Złotym Trójkącie, Laosie, Birmie, Australii, Indonezji. Wszystkie części łączy postać bohatera, Europejczyka noszącego przydomek "Tuan". 
Autor to wyjątkowo barwna postać. Były legionista, poszukiwacz złota, prekursor rajdu Paryż-Dakar, właściciel nielegalnych kasyn gry. I doskonały pisarz. W 1989 roku wydaje pierwszą książkę "Złoto", która natychmiast stała się bestsellerem w 23 krajach. Do dziś wydał 21 powieści, z których każda jest potwierdzeniem klasy tego pisarza, opowiadającego o życiu pełnym walki i obfitującym w niesamowite przygody. 
14-09-07 Najlepszym opowiadaniem lipca została "HISTORIA JEDNEJ MIŁOŚCI" autora Z@BIEL@CZEK. Gratulacje. Wyślemy książkę Nikt z rodziny" (Arkadiusz Pacholski).
14-08-03 Autor najlepszego opowiadania sierpnia przeczyta książkę o twórczości Kinga - "Stephen King pod lupą" (Lois H. Gresh, Robert Weinberg, Wydawnictwo Fontanna, oprawa: miękka, 244 strony). Powodzenia.
Niektórzy ludzie rodzą się pisarzami Tak z pewnością było z Stephenem Kingiem. Zresztą sam to potwierdza na własnej oficjalnej stornie internetowej: "Zostałem stworzony do pisania. Lubię pisać. Właśnie dlatego to robię". Ta książka to prawdziwy skarbiec! Roboty, kosmici, Einstein, czarne dziury, podróże w czasie - te i inne tematy poruszane w książkach Stephena Kinga wyłaniają się jak zabawki z kuferka. Dużo tu zabawy, mnóstwo nauki i hołd złożony Stephenowi Kingowi. 
14-08-03 Z opowiadań czerwca wybraliście "BIAŁY LEW" autora Brian. Gratulacje. Wyślemy książkę "Zbieracz truskawek" (Monika Feth).
14-07-13 W lipcowym konkursie czeka na Was książka "Nikt z rodziny" (Arkadiusz Pacholski, Rebis, oprawa: miękka, 424 strony). Powodzenia.
Wiadomość, że zmarły właśnie wielki uczony pozostawił po sobie pamiętniki wzbudza popłoch pośród niektórych jego bliskich i współpracowników. Jedno z nich nie zawaha się zabić, aby wejść w posiadanie manuskryptu, mogącego zawierać kompromitujące go tajemnice. Pierwsza powieść Arkadiusza Pacholskiego, łącząca wątek kryminalny i obyczajowy, traktuje o zbrodni na pamięci, jaką wielokrotnie próbowano popełnić po roku osiemdziesiątym dziewiątym zbrodni prymitywnej i głupiej, bo przecież pamięci, nawet milcząc, zabić się nie da. Nikt z rodziny to pierwszy z zaplanowanego na kilkanaście tomów cyklu, pokazującego barwną panoramę współczesnej Polski. W każdym z nich dwójka bohaterów rozwiązuje kryminalną zagadkę, wpisującą się w soczysty obrazek obyczajowy, ideowe i polityczne waśnie, palące problemy moralne.
14-07-13 W maju najlepszym opowiadaniem został tytuł "Czarny gołąb" autora Ariel. Gratulacje. Nagrodą jest "PROTOKÓŁ" (Jean-Marie Gustave Le Clézio).

starsze >

Los Baśń prawdziwa Co u nas, w Polsce
Z zbioru Wspomnienia Z dedykacją dla Bartka Danielkiewicza. Człowieka, który wierzy w dobro. "Jedliście bez zastawy i sztućców na białym obrusie. Nie używaliście dłoni. Macie to? W takim razie mowa tu o wielkiej sztuce wspomnianego wyżej magistra z tą różnicą, iż została wykonana przy pomocy farb, pędzli i płótna."
Sponsorowane: 140
Auto płaci: 220
Sponsorowane: 140Sponsorowane: 140

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2014 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.