http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
200

Słońce

Autor płaci:
200

  Gdy ktoś dla mnie był słońcem.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lipcu nagrodą jest książka
Nikt z rodziny
Arkadiusz Pacholski
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Słońce

Gdy ktoś dla mnie był słońcem.

Miejsce

--Długie opowiadanie-- Opowieść o tajemniczym, masowym morderstwie, w którego przyczyny zagłębianie się może doprowadzić do...

Nie musi boleć

Przemoc domowa to nie tylko problem rodzin patologicznych zdarza się w tzw. porządnych rodzinach. Ból cierpienie, udawanie i wyzwolenie.

Marzenia nie spełniają się same

Wielkie uczucie, uzależnienie,strach i huśtawka emocjonalna.

To tylko sen

Dziś bohaterka jest dojrzałą kobietą. Przypadkowo spotyka człowieka z którym łączyła ją kiedyś nie tylko miłość.

Euromajdan

I każde inne takie miejsce. Kobieta i mężczyzna.

Na niby

Tym razem podrasowana vilanella.

Szklana góra

Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater powieści popada w alkoholizm.

Grajek

Kolejne opowiadanie o wiedźmie Ostróżce.

Transporter

Niezobowiązujące, momentami śmieszne a momentami obrzydliwe opowiadanie o urokach jazdy pociągiem. OSTRZEŻENIE: Tylko dla miłośników groteski i ludzi z dużym poczuciem humoru, także tego mocno przerysowanego.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
862
użytkowników.

Gości:
862
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(14-08-01) do: Ilinor 45
Troszkę błędów masz , popraw je i będzie dobrze. co do opisu to ktury jest źle napisane, daj który i ludzie będą chętniej czytać:)Opowiadanie ciekawe
(14-08-01) do: Słońce
Krótkie ale fajne, mnie nawet się spodobało. pozdrawiam E. Xxx. ...
(14-08-01) do: Spotkania
Fajny kawał tekstu, uśmiałam się do łez. Zwłaszcza kawałek z wymyśloną śmiertelnie chorą dziewczyną rozbawił mnie do łez. Do tego szpilki, które mogły przebić oponę ciągnika - majstersztyk :) Wdarla się jedna mała literóweczka, która jednak w ogólnym rozrachunku wyszła dość zabawnie : "W każdym razie to właśnie na dworze znajdowała się teraz większość kości". Choć raz udało mi się Ciebi...
(14-08-01) do: Ilinor 45
Chamskie? Gdybyś stanął w księgarni i wziął do ręki książkę, na której okładce dostrzegłbyś rażący bład ortograficzny, logiczny, merytoryczny (w stlu "po wybuchu II wojny światowej 13 kwietnia 1940, a książka ma charakter opracowana historycznego), kupiłbyś ją? Poleciłbyś znajomym? Tak samo ja nie kupuję Twojego opowiadania,po prostu chcę Ci pokazać że ludziom jest szkoda czasu na "autor...
(14-07-31) do: Sen
Hm...ciekawe, nieco mroczne, ale...jeśli moge polecam swój wiersz "Sen i noc" ;) pozdrawiam
Ostatnie oceny
(14-08-01) do: Ilinor 45

Ocena 3.50

(14-08-01) do: Słońce

Ocena 4.50

(14-08-01) do: Spotkania

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2014-08-01 17:10:30) od: Nowy
Tak naprawdę pisze od dwóch lat ale dopiero niedawno postanowiłem opublikować moje teksty. Jestem strasznie ciekawy zdania innych. Jestem otwarty na krytykę i sugestie. Bardzo chce rozwijać swój warsztat i liczę na pomoc.
(2014-07-30 03:02:26) od: karol44
Rozwijanie pasji pisania to niesamowita przygoda. Z każdą następną linijką czujemy się bardziej wartościowymi ludźmi. Zapraszam na bloga sci-fi o apokaliptycznej fabule : www.lastsurvivor.pl miłej lektury mam nadzieję, że komuś przypadnie do gustu.
(2014-07-20 21:12:09) od: Kamisha
"Wakacje Grozy" - to hasło przewodnie konkursu literackiego, organizowanego przez ekipę z portalu literackiego extrastory.pl. Nagrody przewidziane dla zwycięzców, ale także dla recenzujących. Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa na stronie www.extrastory.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zabawie.
(2014-07-17 19:46:14) od: haj22pl
Wielkie dzięki. Dopiero się uczę. Jutro zajmę się korygowaniem tego czegoś. Na szczęście mam tylko 4 strony :). To całe górnolotne słownictwo bierze się stąd, że chyba zbyt mocno wzoruję się na P.H.Lovecraftcie. Nie te czasy :)
(2014-07-17 18:18:16) od: Kamisha
Z mojej strony rada taka… Postaw na prostotę. Przede wszystkim na prostotę w budowaniu zdań. Nie nadużywaj przymiotników przy opisach, a jeśli ich używasz lepiej użyj prostych i powszechnych niż wyszukanych. Sprawdzaj znaczenie słów, nawet takich, które Tobie wydają się właściwe. Ograniczaj do absolutnego minimum zaimki, szczególnie dzierżawcze: twój, swój, nasz itd. Po napisaniu kawałka tekstu przeczytaj go kilkakrotnie na głos, równocześnie wykreślając bez miłosierdzia wszystko, co wyda Ci się zbędne. To, co z mojego punktu widzenia jest błędem w powyższym fragmencie… ̶...
14-07-13 W lipcowym konkursie czeka na Was książka "Nikt z rodziny" (Arkadiusz Pacholski, Rebis, oprawa: miękka, 424 strony). Powodzenia.
Wiadomość, że zmarły właśnie wielki uczony pozostawił po sobie pamiętniki wzbudza popłoch pośród niektórych jego bliskich i współpracowników. Jedno z nich nie zawaha się zabić, aby wejść w posiadanie manuskryptu, mogącego zawierać kompromitujące go tajemnice. Pierwsza powieść Arkadiusza Pacholskiego, łącząca wątek kryminalny i obyczajowy, traktuje o zbrodni na pamięci, jaką wielokrotnie próbowano popełnić po roku osiemdziesiątym dziewiątym zbrodni prymitywnej i głupiej, bo przecież pamięci, nawet milcząc, zabić się nie da. Nikt z rodziny to pierwszy z zaplanowanego na kilkanaście tomów cyklu, pokazującego barwną panoramę współczesnej Polski. W każdym z nich dwójka bohaterów rozwiązuje kryminalną zagadkę, wpisującą się w soczysty obrazek obyczajowy, ideowe i polityczne waśnie, palące problemy moralne.
14-07-13 W maju najlepszym opowiadaniem został tytuł "Czarny gołąb" autora Ariel. Gratulacje. Nagrodą jest "PROTOKÓŁ" (Jean-Marie Gustave Le Clézio).
14-06-03 Na konkurs czerwcowy przygotowaliśmy powieść "Zbieracz truskawek" (Monika Feth, Nasza Księgarnia, oprawa: miękka, 352 stron). Powodzenia.
Nagie ciało dziewczyny znajdują dzieci bawiące się w lesie. Obcięto jej włosy. Została zgwałcona. Szeroko otwarte oczy wpatrują się w niebo. Jakby w chwili śmierci była przede wszystkim zdziwiona. Na szyi ma ślad po zerwanym łańcuszku. To ofiara niebezpiecznego i jak dotąd nieuchwytnego psychopaty. Prasa wrze. Wszyscy są przerażeni. A potem ginie następna dziewczyna. I następna. Jette jest wstrząśnięta. Na pogrzebie przyjaciółki przysięga publicznie, że znajdzie mordercę. Ta deklaracja musi zwrócić jego uwagę...
14-06-03 Konkurs kwietniowy wygrało opowiadanie "Błotne dzieci" autora IwonaUrbi. Gratulacje. Wyślemy książkę "Sukkub" (Edward Lee).
14-05-04 W maju mamy dla Was coś ambitniejszego - "PROTOKÓŁ" (Jean-Marie Gustave Le Clézio, Państwowy Instytut Wydawniczy, oprawa: miękka, 237 stron). Powodzenia.
Nagrodzony prestiżową Prix Renaudot błyskotliwy debiut  noblisty J.M.G. Le Clézio.
„...to historia człowieka, który nie wie, czy wyszedł z wojska, czy z zakładu dla obłąkanych”. Adam Pollo zerwał związki ze światem, teraz pragnie za wszelką cenę ów świat odtworzyć. Z braku miłości wymyśla (?) Michèle. Z braku namiętności utożsamia się z psem i odbywa pogoń za suką. Z braku wroga mianuje nim białego szczura i toczy morderczą walkę. Adam zaprzestał żyć, ale nie chce umierać, kataloguje więc przejawy istnienia. Oddalił się od ludzi, ale wciąż wokół nich krąży. Chce rozstrzygnąć wszystko i wszystko ustalić.
Dwudziestotrzyletni autor we wstępie do Protokołu wyznaje: „nie tracę nadziei, że uda mi się kiedyś napisać prawdziwą powieść”.
14-05-04 W marcu nagrodę miesiąca zdobyło opowiadanie "Pamięć" autora Smith12. Gratulacje. Wyślemy książkę "13 ran".

starsze >

Miejsce Nie musi boleć Marzenia nie spełniają się same
--Długie opowiadanie-- Opowieść o tajemniczym, masowym morderstwie, w którego przyczyny zagłębianie się może doprowadzić do... Przemoc domowa to nie tylko problem rodzin patologicznych zdarza się w tzw. porządnych rodzinach. Ból cierpienie, udawanie i wyzwolenie. Wielkie uczucie, uzależnienie,strach i huśtawka emocjonalna.
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 200
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 200
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 200

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2014 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.