http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
100

PUCHOWA RĘKAWICZKA

Autor płaci:
100

  Jeśli zrobisz wszystko najlepiej, jak umiesz, to nie ma się czym martwić…  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W kwietniu nagrodą jest książka
Rose Madder
Stephen King
Powodzenia.

SPONSOROWANE

PUCHOWA RĘKAWICZKA

Jeśli zrobisz wszystko najlepiej, jak umiesz, to nie ma się czym martwić…

Księżniczka i smok, cz.3

Chyba najdłuższe moje opowiadanie do tej pory :D

W moim domu nie gości głucha cisza

nie zostawiam dla niej wolnego krzesła i dlatego tak rzadko mnie odwiedza.

MÓJ

taka miniaturka wypełzła mi spod palców w deszczowy urlopowy dzień...

Ku gwiazdom – część I

na spotkanie z Wielką Przygodą, drogą usłaną gwiazdami, w pogoni za światłem odległych galaktyk.

Nie ścina się wierzb, które płaczą

Historia pewnej dziewczynki. Może ją znasz?

Korrida. Po drugiej stronie.

Korrida. Po drugiej stronie... Czy to oznacza "korrida widziana oczami byka"? Owszem. Może to oznaczać. Ale "druga strona" to bardzo szerokie pojęcie...

Dziewczyna o perłowych włosach

Historia w większości niestety prawdziwa

Podróż Walerego

Podczas podróży tramwajem Walery przygląda się pasażerom krytycznym okiem.

Nokturn 4/4

Drzewa mnie zainspirowały. Skoro te przedziwne formy życia mogę nazywać najzupełniej normalnie, to niech to miejsce będzie po prostu domem.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1153
użytkowników.

Gości:
1150
Zalogowanych:
3
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(16-05-02) do: Demonie człowieczy
Wstaw całe opowiadanie. Po tak krótkim fragmencie niewiele można powiedzieć. Póki co nie oceniam. Jak pojawi się całość, to chętnie wrócę. Pozdrawiam, Brenin!
(16-05-01) do: MATEO
Krytykujesz "współczesność" z przymrużeniem oka, nie wskazując, co byłoby Twoim zdaniem lepsze. Umiejętnie przeplatasz humor z przesłaniem, pokazujesz absurdy ale bez zbędnego bicia piany. Czytając tekst nie ma się wrażenia, że się czyta "ból dupy" kogoś, kto nie umie się odnaleźć albo komu nie wyszło, lecz po prostu fajną groteskę. Dodam, że miałem kilka razy do czynienia z &q...
(16-05-01) do: Opowieści starego magnata 1
Bardzo ciekawy tekst. Daje do myślenia w ten rzadki sposób, że otwiera setki możliwości wyobrażeniowych i interpretacyjnych. Mój umysł wyruszył już na wojaże po nieznanych wodach wyobraźni i historii (wg. mnie obie mają wiele wspólnego). Wydaje mi się, że Twój pomysł można byłoby rozwinąć i stworzyć ciekawy obraz literacki. Co do historycznej wartości tekstu nie potrafię jeszcze się ustosunkować...
(16-04-30) do: 1.05.2004 :)
Najładniejszy fragment: "W księgach opasłych, a głupich/ W tych, co upadły, tronach/ Byłam tutaj i będę/ Cudowna, nienasycona"
(16-04-30) do: * * * [Rzeki, które nie płyną]
Rzeczywiście ładne.
Ostatnie oceny
(16-05-01) do: MATEO

Ocena 5.00

(16-05-01) do: Opowieści starego magnata 1

Ocena 5.00

(16-04-30) do: 1.05.2004 :)

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2016-04-26 14:01:17) od: Ja80

CYTAT:
Ja80 napisał: Witam! Mam dylemat w kwestii przecinka między czasownikiem i przymiotnikiem. Podaję przykład: "– Cześć! Co takie luzy?! Do roboty! – krzyknęła, rozweselona." Czy po "krzyknęła" powinien być przecinek, czy też nie? Bardziej pasuje mi z przecinkiem i trochę się gubię. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam!
(2016-04-26 14:00:28) od: Ja80
Witam! Mam dylemat w kwestii przecinka między czasownikiem a przymiotnikiem. Podaję przykład: "– Cześć! Co takie luzy?! Do roboty! – krzyknęła, rozweselona." Czy po "krzyknęła" powinien być przecinek, czy też nie? Bardziej pasuje mi z przecinkiem i trochę się gubię. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam!
(2016-04-21 16:58:49) od: Hircyn
Ano, marazm zauważyłem. Mam wrażenie, że kiedyś działo się tu więcej i wpadłem w momencie, kiedy mało kto tu już bywa. Może się kiedyś ożywi. Mam nadzieję, bo pisanie bez kogoś komentującego/oceniającego trochę mija się z celem.
(2016-04-21 16:30:35) od: Irysja
I jak? Humorki lepsze? Oby. HE, HE...
(2016-04-21 11:10:19) od: Irysja
To, pa, pa Ludkowie Drodzy. Pozdrawiam. Humor mam dobry, tez polecam. Dzielę się nawet nim. Niech bierze, kto chce. Mam go dużo. A humor ma taką właściwość, że im więcej się go daje, tym więcej się go dostaje. Jak wspaniałe uczucie- miłość . Tylko nie z kamieniem. Zacytuję "Dałem Ci kamień z napisem love". Po co? Aby dźwigała brzemię? Bywajta, zatem. Irysja.
16-04-09 W konkursie kwietniowym mamy książkę "Rose Madder" (Stephen King, Wydawnictwo: Albatros, oprawa miękka, 448 stron). Powodzenia.
Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany „Rose Madder”, który – jak się okazuje – pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant-psychopata, gotowy zabić każdego, kto się mu sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat „Rose Madder” może ocalić życie Rosie…
16-04-09 Z opowiadań lutego wybraliście "Zły pies", autora Millie. Gratulacje. Wyślemy książkę "Rok 1984" (George Orwell).
16-03-06 Tym razem książka jednego z autorów Opowiadań. Do wydania książki czasami potrzeba wewnętrznego przekonania, impulsu lub zachęty innych. W przypadku autora dzisiejszej nagrody (nylowaty75), wystarczyło dziesięć tysięcy odsłon jego tytułów w serwisie. "Punk Fiction" (Marius Melanż, Wydawnictwo: Rozpisani.pl, oprawa miękka, 104 strony). Powodzenia.
„Punk Fiction” Mariusa Melanża to zbiór osiemnastu niezwiązanych ze sobą opowiadań. Teksty zawierają sporą notę sarkazmu oraz specyficznego poczucia humoru autora. Bywają dosadne i niekiedy wyjątkowo naturalistyczne. Pojawiają się w nich wątki kryminalne, obyczajowe, miłosne, społeczne, fizjologiczne. W związku z tym, że w publikacji występują opisy scen erotycznych oraz język autora bywa od czasu do czasu nieco wulgarny, lektura przeznaczona jest wyłącznie dla czytelników pełnoletnich. Czytelnicy będą definitywnie usatysfakcjonowani z lektury - styl autora sprawia, że książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.
16-03-06 Najlepszym opowiadaniem stycznia został tytuł "Przystanek: Rozkosz" autora lamia. Gratulacje. Wyślemy "Przyjdź i weź" (Robert Sterling).
16-02-07 W lutym lektura obowiązkowa "Rok 1984" (George Orwell, Wydawnictwo: Muza, oprawa miękka, 360 stron). Powodzenia.
Wielki Brat Patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”.
Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary. Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak ‘wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją.
Na kuli ziemskiej są miejsca, gdzie ten świat wciąż trwa. I zawsze znajdą się cudotwórcy gotowi obiecywać stworzenie nowego, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami. A dwa plus dwa wcale nie musi się równać cztery.
16-02-07 Z opowiadań grudnia wybraliście "Drzewo Wody", autora zaszumiał-wiatr. Gratulacje. Wyślemy książkę "Uciekinier" (Stephen King).

starsze >

Księżniczka i smok, cz.3 W moim domu nie gości głucha cisza MÓJ
Chyba najdłuższe moje opowiadanie do tej pory :D nie zostawiam dla niej wolnego krzesła i dlatego tak rzadko mnie odwiedza. taka miniaturka wypełzła mi spod palców w deszczowy urlopowy dzień...
Sponsorowane: 100Sponsorowane: 95Sponsorowane: 90
Auto płaci: 90

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2016 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.