http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
260

Na huśtawce

Autor płaci:
200

  Wielkie uczucie, uzależnienie,strach i huśtawka emocjonalna.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W styczniu nagrodą jest książka
Pułapka na skorpiony
Richard A. Clarke
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Na huśtawce

Wielkie uczucie, uzależnienie,strach i huśtawka emocjonalna.

Baśń z tysiąca świetlistych poranków i gwieździsty

Krótkie opowiadanie, jak najbardziej współczesne, zainspirowane moją ulubioną książką "Baśnie z tysiąca i jednej nocy". O tym jak zamiast złotej rybki można złowić osła.

Nie musi boleć

Przemoc domowa to nie tylko problem rodzin patologicznych zdarza się w tzw. porządnych rodzinach. Ból cierpienie, udawanie i wyzwolenie.

Arg

Opowieść o pewnej nietypowej przyjaźni...

Era gówna

Żyjemy w nowej lepszej erze: erze gówna. Gówno dla każdego!

Anioł zasługuje na śmierć (ˆ by Boru)

Kobiety lubią chłopców o cukierkowej urodzie - Pawcio niewątpliwie był jak cukierek. A Darek go wciąż bije. Przecież to nie jego wina, że jest taki...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Cud

O pasji i o tym, jakie cuda może uczynić nawet w obliczu tragedii.

Tajemny protokół Biura Politycznego WKP(b)

Stalin i Instytut Neurogenetyki, czyli tajna jednostka NKWD do spraw telepatii i innych. Fikcja, ale mocno osadzona w kontekście historycznym.

INSTYNKT

"(...)Budziła się mokra, podniecona, pełna hormonów. Sypiała z przypadkowymi mężczyznami, ale żaden nie zaspokoił jej pragnienia i nie uciszył głosu...(...)"

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
586
użytkowników.

Gości:
584
Zalogowanych:
2
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(15-01-31) do: Na huśtawce
Często mylisz czas. - "Rozmowa początkowo nie układa nam się najlepiej, potem zaczęłam się nawet uśmiechać. Poczułam się dobrze, wspominałyśmy dawne czasy, Kaśka opowiadała mi o swoim życiu o córeczce, której nie widziałam nigdy."- Widzisz, raz masz czas teraźniejszy, a później zmieniasz na przeszły. W tekście masz jeszcze kilka takich błędów, ale nie chce mi się pisać wszystkiego. ...
(15-01-31) do: Bajeczka o królewnie Wandzi
Notorycznie gubisz spacje lub dla odmiany wstawiasz je w absurdalnych miejscach (np. przed kropkami), co może robić i robi fatalne wrażenie. Po prostu tekst jest niechlujny. Domyślam się, że adresatem tej bajki nie miały być dzieci, jednak ja, student, również jej nie zrozumiałem (może jestem mało domyślny)? Piszesz strasznie chaotycznie, nie wiadomo, co masz na myśli. Właściwie nie wiem, o czym b...
(15-01-30) do: Czarodziejka i matematyk
Gdyby istnieli magowie pewnie byliby matematykami... A kobiety nic by się nie zmieniły, na szczęście.
(15-01-30) do: Na huśtawce
Mnie się podoba :) I w taki oto sposób, uwalniamy się od "potworów".
(15-01-30) do: Czarodziejka i matematyk
W poprzednim komentarzu "Twój" oczywiście chciałam napisać z dużej litery :) ;) Pozdrawiam :)
Ostatnie oceny
(15-01-31) do: Na huśtawce

Ocena 4.00

(15-01-30) do: Wpis z dziennika

Ocena 4.50

(15-01-30) do: Na huśtawce

Ocena 4.00

Ostatnio na forum
(2015-02-01 10:49:53) od: Z@BIEL@CZEK
Goście (czyli osoby zupełnie anonimowe) zostawialiby tylko komentarze typu "co za gówno", "dno", "grafomania" itd. I stawialiby pałę za pałą. Nie liczcie na komentarze osób, którym nawet nie chce się zadać trudu, żeby się zarejestrować. Poza tym, ci niby "goście" to nikt inny tylko niezalogowani portalowicze.
(2015-01-31 22:38:19) od: Mikiruki
Zważywszy na ilość osób która udziela się na stronie to sądzę że nie wyjdzie ale mogę się mylić.
(2015-01-31 22:09:45) od: efterlyst
Pomysł spółdzielni to świetny pomysł. Padł już kiedyś, o ile dobrze pamiętam sam to zaproponowałem :) http://opowiadania.pl/main.php?id=ftopic&topic=138m Ale nie poszło. Życzę powodzenia
(2015-01-31 17:47:22) od: Mikiruki
Ja w ogóle nie rozumiem czemu osoby po rejestracji nie mogą ani oceniać tekstów ani ich komentować od razu tylko muszą poczekać aż dostaną zezwolenie.
(2015-01-30 18:48:03) od: DiValldi
"Obecność" horror który rzeczywiście trzyma poziom "Badabook" jak wyżej jednak koncept i wykonanie są dość nietypowe i mogą zaskoczyć część widowni Później dodam kilka propozycji w innych kategoriach
15-01-11 Początek roku zaczynamy sensacyjnie,  książką "Pułapka na skorpiony" (Richard A. Clarke, wydawnictwo: Vizja Press &IT, oprawa: miękka, 250 stron). Powodzenia.
W tym fascynującym geopolitycznym thrillerze, pełnym nowatorskiego autentyzmu, Clarke przenosi czytelników kilka lat w przyszłość, kiedy to Bliski Wschód i Stany Zjednoczone są na progu kolejnej wojny. Tym razem sprawy wyglądają poważnie, a planowany atak może okazać się wojną nuklearną i rozprzestrzenić na Azję i jeszcze dalej. Zamach stanu obalił wreszcie szejków Arabii Saudyjskiej i zastąpił ich zorientowanym na reformy, ale chwiejnym rządem. Woń ropy zaczyna wabić skorpiony, wśród nich są ludzie z Waszyngtonu i przedstawiciele innych stolic, gotowi wykorzystać każdą okazję, by zmienić mapę Bliskiego Wschodu. Plany nie są jednak zbieżne - chociaż niektórym ich twórcom tak się wydaje. Tajne zamiary, chore ambicje, wewnętrzne rozdarcia, błędy wywiadu, katastrofalne pomyłki - wkrótce dominia zaczną upadać i nawet wysiłki grupy oddanych ludzi nie mogą powstrzymać tego szaleństwa.
15-01-11 Z opowiadań listopada wybraliście tytuł "Impresja", autora balianna. Gratulacje. Wyślemy biografię  Arturo Marcelo Pascual "James Joyce".
14-12-07 Nagrodą konkursu grudniowego jest zbiór opowiadań "Ostatnie dni" (Joyce Carol Oates, wydawnictwo: Jacek Santorski, oprawa: miękka, 384 stron). Powodzenia.
Tom Ostatnie dni, zawierający 11 opowiadań, potwierdza klasę Joyce Carol Oats jako mistrzyni krótkiej formy. Gatunkowo odmienne, od realistycznych po fantastyczne, i osadzone w innych realiach , wszystkie pełne są dramatyzmu i celnych obserwacji, choć wyłania się z nich dość posępny obraz świata. Podziw budzi wyobraźnia, z jaką autorka kreśli sylwetki różnorodnych bohaterów: małej dziewczynki, która jest świadkiem morderstwa; błyskotliwego studenta college`u z wolna pogrążającego się w szaleństwie; dyplomaty, który nie może się otrząsnąć po powrocie z afrykańskiego kraju dotkniętego głodem; amerykańskiej intelektualistki, która tak identyfikuje się z polskością, że zatraca poczucie własnej tożsamości. Wszystkie postaci tchną szczerością i autentyzmem. Autorka bez trudu przekonuje nas, że takie właśnie są. Jej wizja życia staje się naszą wizją.
14-12-07 Konkurs październikowy wygrało opowiadanie "Przypadki szczególne - Kaśka." autora ciotka_od_wariatów. Gratulacje. Wyślemy powieść Davida Schicklera "Czarująca i niebezpieczny".
14-11-11 W konkursie listopadowym można wygrać biografię  Arturo Marcelo Pascual "James Joyce". Powodzenia.
Książka "James Joyce. Człowiek i Twórca" to podstawowy przewodnik pozwalający zrozumieć życie i poznać działalność twórczą autora Ulissesa, Dublińczyków i Portretu artysty w wieku młodzieńczym. Napisany w sposób przystępny i zajmujący przez Arturo Marcelo Pascuala, dobrego znawcę Joyce`a, ułatwi czytelnikowi poruszanie się w labiryncie literackim i egzystencjalnym tego giganta literatury europejskiej.
1
4-11-11 We wrześniu najlepszym opowiadaniem został  "Czarny dzień" autora Smith12. Gratulacje. Wyślemy książkę "Tuan" (Cizia Zyke).

starsze >

Baśń z tysiąca świetlistych poranków i gwieździsty Nie musi boleć Arg
Krótkie opowiadanie, jak najbardziej współczesne, zainspirowane moją ulubioną książką "Baśnie z tysiąca i jednej nocy". O tym jak zamiast złotej rybki można złowić osła. Przemoc domowa to nie tylko problem rodzin patologicznych zdarza się w tzw. porządnych rodzinach. Ból cierpienie, udawanie i wyzwolenie. Opowieść o pewnej nietypowej przyjaźni...
Sponsorowane: 250
Auto płaci: 250
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 200
Sponsorowane: 120
Auto płaci: 120

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2015 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.