http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
400

Szelest - Prolog

Autor płaci:
200

  Zapach krwi i ludzkiego ciała ma walor artystyczny. Roman zabija w imię wyższych wartości, a tak naprawdę czerpie z tego czystą przyjemność.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W marcu nagrodą jest książka
Makler
Michael Ridpath
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Szelest - Prolog

Zapach krwi i ludzkiego ciała ma walor artystyczny. Roman zabija w imię wyższych wartości, a tak naprawdę czerpie z tego czystą przyjemność.

Yellowknifer - rozdział 6

Watki zaczynają się łączyć, gdy Petra odkrywa powód włamania do Daniela.

Yellowknifer - rozdział 5

Ludzkie szczątki na ogół nie walają się po lesie. Nic więc dziwnego, że opanowana zazwyczaj Petra po ich znalezieniu nie potrafi zachować spokoju.

Yellowknifer - rozdział 1

Yellowknifer zabija, bo lubi. Żyje w przeświadczeniu, że może zabijać bezkarnie, gdyż stoi ponad prawem i jest poza wszelkim podejrzeniem. Czy istotnie jego czyny zasłużą sobie na miano zbrodni doskonałych?

Yellowknifer - rozdział 2

Yellowknifer zabija, bo lubi. Żyje w przeświadczeniu, że może zabijać bezkarnie. W Bielsku-Białej w środku nocy zdarza się dziwne włamanie...

Yellowknifer - rozdział 4

Rozdział, który niczego nie gmatwa, ale też nic nie wyjaśnia.

Yellowknifer - rozdział 3

Komisarz Rudzki przyjeżdża do Wisły w związku ze sprawą śmierci Klaudii, licząc na informacje i pomoc ze strony małomiasteczkowych policjantów.

Próg

Dokąd zmierza ewolucja człowieka, jak wpłynie na nią technologia? Czy ludzkość przetrwa kolejne stulecie? Nie odpowiem tu na te pytania, ale, mam nadzieję, że po przeczytaniu tego opowiadania, sam się nad tym, czytelniku, zastanowisz.

Anioł zasługuje na śmierć (ˆ by Boru)

Kobiety lubią chłopców o cukierkowej urodzie - Pawcio niewątpliwie był jak cukierek. A Darek go wciąż bije. Przecież to nie jego wina, że jest taki...

podejdź „szogunie”

podejdź „szogunie”, podaj mi strzelbę, będziemy bigosować!

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
290
użytkowników.

Gości:
289
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(15-03-28) do: Skowronki
Hmm, trudno właściwie napisać, czy to opowiadanie jest udane czy też nie. Z jednej strony widać, co chciałaś przekazać ale z drugiej mam wątpliwości, czy Ci się to udało. Może tekst powinien być dłuższy? Od strony technicznej nie jest źle ale dobrze też raczej nie. Robisz czasami proste błędy w konstrukcji zdań, często wplatasz do tekstu kolokwializmy. One niby nie rażą w oczy aż tak bardzo ale wa...
(15-03-27) do: Bilans życia - prolog
Zabawny tekst, fajnie sobie tak ponarzekać czasami, to takie oczyszczające..(Pozdrawiam panie Kern, wreszcie ja ,,wyprostuję,, Twój komentarz, bo Ty tyle razy prostujesz moje ,,wypociny,, tutaj...Twój mnie zadziwił teraz, taki ekspresyjny wewnętrznie)...taktak682
(15-03-27) do: Bilans życia - prolog
Jeżeli myślisz, że takie problemy mają tylko 20-latkowie to niestety się mylisz - dalej będzie tylko gorzej. Tak naprawdę to każdy idzie przez życie sam. Co gorsza idzie bez celu i bez sensu. Dzieciom to nie przeszkadza ale kiedyś trzeba niestety dorosnąć. Gdzieś na progu dorosłości znajdujemy sobie wytyczne i kurczowo się ich trzymamy patrząc prosto przed siebie, bo każde spojrzenie na bok przy...
(15-03-27) do: Zbrodnia Ikara - Rozdział 1 - Obłęd
Literacko niezłe... Dobrze opisany ,,tatuś,, z rozchwianą osobowością i nasz mały ,,bohater,, gotowy do ,,wielkich czynów,, ze strachu... Zobaczymy jak rozwiniesz akcję dalej - panie Dostojewski... O przepraszam tamten napisał ,,Zbrodnia i kara,,...taktak682
(15-03-26) do: Bilans życia - prolog
Mam wrażenie jakbym czytał o pewnym momencie w życiu każdej kobiety w moim wieku :) To opowiadanie jest napisane w taki sposób, że odczuwam zdenerwowanie podejściem do świata bohaterki, a to chyba dobrze świadczy ;) Zdarzyło się po drodze kilka błędów stylistycznych, ale nie kolą w oczy aż tak bardzo. Poza tym odrobinę chaotycznie napisane. Nie wiem czy taki był zamysł czy po prostu próbowałaś/eś ...
Ostatnie oceny
(15-03-27) do: Zbrodnia Ikara - Rozdział 1 - Obłęd

Ocena 5.00

(15-03-26) do: Bilans życia - prolog

Ocena 4.50

(15-03-26) do: Pozory

Ocena 3.50

Ostatnio na forum
(2015-03-27 11:16:12) od: Z@BIEL@CZEK
Polecam wszystkim "Alfabet Suworowa". Autorem jest były oficer GRU. Zaskakuje nawet osoby dobrze znające historię. Gdybym był ministrem edukacji narodowej wpisałbym ją na listę lektur obowiązkowych.
(2015-03-24 19:53:48) od: Smith12
Zakończyliśmy przyjmowanie utworów na konkurs "Wiersze z szuflady". Dzięki za zainteresowanie! Jeśli ktoś chciałby się pojawić na wieczorku poetyckim, kończącym projekt, serdecznie zapraszam. Widzimy się już 15.04 w Poznaniu. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce na facebookowej stronie naszego wydarzenia. :)
(2015-03-15 16:19:07) od: Smith12
Lubicie pisać wiersze? Wiem, że tak, przecież jestem tutaj nie od dziś. :) Wobec tego zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie "Wiersze z szuflady", organizowanym w ramach Festiwalu Twórczości Studenckiej - Studencka Wiosna przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wszelkie informacje, instrukcje i regulaminy znajdziecie na Facebooku, pod hasłem, i tu Was zaskoczę, ..."Wiersze z szuflady". ;) Nie ukrywam, że byłoby mi bardzo miło zwerbować Was, publikujących tutaj, do konkursu. Do zobaczenia na wieczorku poetyckim podsumow...
(2015-03-11 14:18:49) od: belladonna
Może byście tak, Panowie, dla odmiany, zamiast rzucać w siebie g...nem, i okazywać bezmiar niżu intelektualnego, coś skomentowali? Tekstów tu tyle, a ja od wczoraj widzę swój komentarz, zostawiony około południa. Jeśli chcecie sobie popyskować na tematy polityczno- religijne, przenieście się na formum o takim profilu i drzyjcie koty do bólu. Tutaj jednak chyba by wypadało zachować MINIMUM, kultury osobistej i dobrego smaku.
(2015-03-11 13:21:57) od: SzaryCzłowiek
Zabielaczku ależ oczywiście że możemy spotkać się w sądzie jeśli masz ochotę. Histerycznie wrzeszczysz "NIESŁUSZNIE OSKARŻYŁEŚ MNIE, że każdy mój komentarz kończy się atakiem na kościół" - podaj cytat gdzie napisałem coś takiego? Nie potrafisz tego zrobić, bo to kłamstwo z twojej strony. Napisałem "Niektórzy" a ty zacząłeś lamentować że chodzi o ciebie. Podjąłem temat bo sam się dopisałeś do grona niektórych. "Uderz w stół a nożyce się odezwą". Zanim przyślesz mi pozew radzę przeczytać jak ty mnie oczerniałeś na tym forum. Bo sędzia może być obiektywny i co wte...
15-03-08 Nagrodą marca jest książka "Makler" (Michael Ridpath, wydawnictwo Książnica, oprawa miękka, 392 strony). Powodzenia.
Przyciśnięty biedą miłośnik Puszkina, Nick Elliot, znajduje zatrudnienie w firmie maklerskiej Dekker Word, dominującej na południowoamerykańskim niestabilnym rynku obligacji. Szefem zielonego jak dolar maklera jest Ricardo Ross - makler nad maklerami, zwany Twórcą Rynków. Kiedy Nick stawia pierwsze kroki w nowym zawodzie, u Dekkera zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Doświadczony pracownik traci pracę, inny ginie w podejrzanych okolicznościach. W atmosferze narastającego napięcia Nick nie kryje uczuć, jakie wzbudza w nim atrakcyjna Isabel. Kiedy ona pada ofiarą porwania, Nick zastanawia się, czy nie wziąć spraw w swoje ręce. Tymczasem potężny Twórca Rynków nie zasypia gruszek w popiele.
15-03-08 Konkurs styczniowy wygrało opowiadanie "PUSTELNIK I KALIA" autora lunatyk. Gratulacje. Wyślemy książkę "Pułapka na skorpiony" (Richard A. Clarke).
15-02-08 W lutym mamy dla Was książkę "Upadki" (Anne Provoost, wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska, oprawa miękka, 228 stron). Powodzenia.
17-letni Lukas spędza wakacje na południu Francji w rodzinnym domu matki. Dramatyczne wydarzenia tego upalnego lata na zawsze odmienią jego życie. Chłopak odkryje mroczną tajemnicę swojego dziadka sięgającą czasów wojny i będzie musiał się z nią zmierzyć. Jednocześnie zwiedziony fałszywą przyjaźnią wplącze się w działania grupy młodych nacjonalistów, prześladujących arabskich imigrantów, i zapłaci za to bardzo wysoką cenę. Kiedy wreszcie odważy się zerwać z organizacją, ofiarą zemsty bojówkarzy stanie się jego dziewczyna, młoda Amerykanka, Caitlin. Okaleczona w sprowokowanym przez bojówkę wypadku, na zawsze będzie musiała porzucić marzenia o tańcu.
15-02-08  Konkurs grudniowy wygrało opowiadanie "Ojcze Nasz" autora AnneDeVill. Gratulacje. Wyślemy "Ostatnie dni" Joyce Carol Oates.
15-01-11 Początek roku zaczynamy sensacyjnie,  książką "Pułapka na skorpiony" (Richard A. Clarke, wydawnictwo: Vizja Press &IT, oprawa: miękka, 250 stron). Powodzenia.
W tym fascynującym geopolitycznym thrillerze, pełnym nowatorskiego autentyzmu, Clarke przenosi czytelników kilka lat w przyszłość, kiedy to Bliski Wschód i Stany Zjednoczone są na progu kolejnej wojny. Tym razem sprawy wyglądają poważnie, a planowany atak może okazać się wojną nuklearną i rozprzestrzenić na Azję i jeszcze dalej. Zamach stanu obalił wreszcie szejków Arabii Saudyjskiej i zastąpił ich zorientowanym na reformy, ale chwiejnym rządem. Woń ropy zaczyna wabić skorpiony, wśród nich są ludzie z Waszyngtonu i przedstawiciele innych stolic, gotowi wykorzystać każdą okazję, by zmienić mapę Bliskiego Wschodu. Plany nie są jednak zbieżne - chociaż niektórym ich twórcom tak się wydaje. Tajne zamiary, chore ambicje, wewnętrzne rozdarcia, błędy wywiadu, katastrofalne pomyłki - wkrótce dominia zaczną upadać i nawet wysiłki grupy oddanych ludzi nie mogą powstrzymać tego szaleństwa.
15-01-11 Z opowiadań listopada wybraliście tytuł "Impresja", autora balianna. Gratulacje. Wyślemy biografię  Arturo Marcelo Pascual "James Joyce".

starsze >

Yellowknifer - rozdział 6 Yellowknifer - rozdział 5 Yellowknifer - rozdział 1
Watki zaczynają się łączyć, gdy Petra odkrywa powód włamania do Daniela. Ludzkie szczątki na ogół nie walają się po lesie. Nic więc dziwnego, że opanowana zazwyczaj Petra po ich znalezieniu nie potrafi zachować spokoju. Yellowknifer zabija, bo lubi. Żyje w przeświadczeniu, że może zabijać bezkarnie, gdyż stoi ponad prawem i jest poza wszelkim podejrzeniem. Czy istotnie jego czyny zasłużą sobie na miano zbrodni doskonałych?
Sponsorowane: 250
Auto płaci: 500
Sponsorowane: 250
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 250
Auto płaci: 100

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2015 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.