http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
132

"Po Słońcu zachoda”

  czyli przypadkowo wykonany eksperyment (fakty autentyczne*)  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W kwietniu nagrodą jest książka
Sukkub
Edward Lee
Powodzenia.

SPONSOROWANE

"Po Słońcu zachoda”

czyli przypadkowo wykonany eksperyment (fakty autentyczne*)

KRONIKA 2014 - LUTY

Przegląd wydarzeń lutego okraszony odrobinę złośliwymi komentarzami

Wyprawa w głąb człowieczeństwa

Recenzja książki Stanisława Lema pt. "Solaris"

Euromajdan

I każde inne takie miejsce. Kobieta i mężczyzna.

Na niby

Tym razem podrasowana vilanella.

Pocałunek Boga (fragment)

To historia nie z tego świata, która dzieje się w rytm ziemskich wydarzeń: fikcja splata się tu z autentycznymi wydarzeniami historycznymi. Powieść kryminalna i przygodowa z akcentem biblijnym.

Szklana góra

Szukając na skróty drogi do szczęścia, bohater powieści popada w alkoholizm.

Asekuracyjnie

...................

jakoś

po co te opisy ?

Koszmary dni - Rozdział 4

Każdy nasz czyn składa się na to jakim staniemy się człowiekiem. To co robimy teraz, wpływa na nasze późniejsze poczynania. Czy zatem jakikolwiek wybór w życiu jest iluzją? Czy może istnieje w nas jakiś, choćby najmniejszy, ułamek wolnej woli...

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
448
użytkowników.

Gości:
444
Zalogowanych:
4
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(14-04-23) do: Tylko nie zapalaj światła
Nie licząc kilku literówek opowiadanie naprawdę dobre.
(14-04-23) do: Sylwester.
Na początku zapytam o tytuł. Czym jest "Sylwestra"? To jakaś samica od słowa "Sylwester"? Pytam, bo ten wyraz nijak nie pasuje do czegokolwiek i nie wiem, skąd się wziął. Od pewnego czasu widzę, że publikujesz tutaj wiele tekstów dotyczących serii J. K. Rowling. Przyznam, że sam swego czasu uwielbiałem Harry'ego Pottera i mam sentyment do każdej książki opowiadającej o ...
(14-04-23) do: Walczący chrześcijanin
"Uważaj na to, co mówisz na temat Boga. Oj, uważaj" - dlaczego? Ja bym się za to nie obraził. Nie rozumiem dlaczegop Bóg miałby:)
(14-04-23) do: Na niby
Dość Interesujący. Nie odleciałam przy nim jakoś bardzo wysoko ale też mnie nie nudził a nawet się ubawiłam więc nie będe specjalnie marudzić. Pozdrawiam cieplutko
(14-04-23) do: Na niby
Dość Interesujący. Nie odleciałam przy nim jakoś bardzo wysoko ale też mnie nie nudził a nawet się ubawiłam więc nie będe specjalnie marudzić. Pozdrawiam cieplutko
Ostatnie oceny
(14-04-23) do: Tylko nie zapalaj światła

Ocena 5.00

(14-04-23) do: Sylwester.

Ocena 2.00

(14-04-23) do: Na niby

Ocena 4.00

Ostatnio na forum
(2014-04-15 21:54:42) od: niepoprawny
Przede wszystkim dziękuję bardzo za odpowiedzi i wyrażenie swoich wątpliwości / zadanie pytań. Zacznę od tego, że wciąż jest to w fazie projektu. Nic nie jest jeszcze przesądzone - włączając w to jego ostateczny kształt oraz zasady, jakimi będzie się kierował. Chciałbym odnieść się indywidualnie do każdej z odpowiedzi. @Z@BIEL@CZEK Założenie jest takie, że jest to sprzedaż - nie "wynajem". Zatem odpowiadając na Twoje pytanie, Autor sprzedający (załóżmy) tekst o tytule "Anioł", traciłby prawo jego publikacji - gdziekolwiek. Prawo do rozporządzania opowiadaniem posiad...
(2014-04-15 19:25:00) od: Smith12
Pomysł rzeczywiście interesujący ale coś mnie zastanawia. Naprawdę trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek, kiedykolwiek, komukolwiek chciałby zapłacić za jakiekolwiek opowiadanie czy raczej prawa do niego. Chciałbym się mylić ale czy naprawdę znalazłaby się chociaż jedna osoba, która by kupowała opowiadania? Czy jest popyt na tego typu "dobra"? Sam nie wiem, obawiam się, że naprawdę ciężko będzie znaleźć kupców na amatorskie teksty bo i dlaczego ktoś miałby je kupować? Czemu miałby służyć taki zakup? Tym bardziej, że prawo do autorstwa tekstu jest niezbywalne, więc posiadając jedynie (lub...
(2014-04-15 16:41:16) od: Z@BIEL@CZEK
Pomysł bardzo dobry. Mam tylko pytanie - prawa autorskie będą odsprzedane na jakiś określony czas (jak to ma miejsce w przypadku podpisania umowy wydawniczej), czy na zawsze?
(2014-04-14 22:20:00) od: niepoprawny
Witam wszystkich Autorów, Planowane jest stworzenie Profesjonalnej PLATFORMY SPRZEDAŻY OPOWIADAŃ, która wedle obecnych planów ma ruszyć w czerwcu tego roku (2014), w ramach portalu gieldatekstow.pl (Giełda Tekstów). W chwili obecnej jest to pomysł w fazie projektowej i wiele jego aspektów jest dopiero na etapie uzgodnień. Rzeczą pewną na chwilę obecną są następujące wymagania względem autorów, którzy będą chcieli wystawiać na sprzedaż swoją twórczość w ramach nowatorskiego projektu Giełdy Tekstów: 1. Dodawane opowiadania nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane; 2. Opowiadania będzie mó...
(2014-04-10 20:43:48) od: taktak682
I to jest godne pochwały, a nawet szacunku... Wszystkie regionalne inicjatywy warto wspierać...taktak682
14-04-06 Nagroda kwietnia jest horror "Sukkub" (Edward Lee, Wydawnictwo Replika, oprawa: miękka, 328 stron). Powodzenia.
Witajcie w Lockwood, spokojnej i cichej mieścinie... gdzie sukkuby wychodzą na żer kiedy zapada zmrok. Wyuzdany seks, bezkompromisowa przemoc i niepokojąca, stara przepowiednia, która wypełni się w tym nadprzyrodzonym horrorze. Seksowna prawniczka Ann Slavik wraca do rodzinnego miasteczka w poszukiwaniu swoich korzeni... ale znajdzie tam coś zgoła innego: śmierć, rozpustę, kanibalizm, diaboliczne tajemnice, strach, strach i jeszcze WIĘCEJ STRACHU! A dwóch zwariowanych, podążających za nią psychopatów to małe piwo w porównaniu z tym, co czeka na nią w Lockwood. Sam Kaligula uklęknąłby z szacunkiem przed perwersjami, których będziecie świadkami. Ta książka przeznaczona jest dla dorosłych czytelników o mocnych nerwach. 
14-04-06 Z opowiadań lutego wybraliście "Autoportret przy sztaludze, 1894" autora M. Fitzner Wyślemy książkę "Terapia" (Sebastian Fitzek). Gratulacje.
14-03-09 W marcu nagrodą jest zbiór opowiadań grozy "13 ran" (Wydawnictwo Replika, oprawa: miękka, 376 stron). Powodzenia. 
Graham Masterton, Stefan Darda, Kazimierz Kyrcz jr, Łukasz Radecki, Robert Cichowlas, Aleksandra Zielińska, Jonathan Maberry, Jack Ketchum, Anna Klejzerowicz, Magdalena Maria Kałużyńska, Edward Lee, Rick Hautala, Rob Kayman, Carlton Mellick III.
Niepowtarzalny zbiór opowiadań najpopularniejszych autorów polskich i zagranicznych. Ghost story, slasher, gore, bizarro. Inspirowane życiem i śmiercią, jasną i ciemną stroną ludzkiej natury. Niepokojące, zaskakujące, krwawe, dziwne. Opowiadania zawarte w tym tomie mogą odmienić Wasze spojrzenie na to, co do tej pory wydawało się zwyczajne i pozbawione ikry. Zranią was. Od środka. Z pełną premedytacją. Uderzą mocno, nie znając współczucia. Trzynaście razy...
14-03-09 Konkurs styczniowy wygrało opowiadanie "Twarze z Przeszłości" autora Koziobrody. Wyślemy zbiór opowiadań "11 cięć". Gratulacje. 
14-02-07 W lutym nagrodą jest książka "Terapia"
 (Sebastian Fitzek, Wydawnictwo G+J, 285 stron).
Powodzenia.
Nie ma świadków, nie ma żadnych śladów, nie ma zwłok. Dwunastoletnia córka znanego psychiatry Viktora Larenza znika w tajemniczych okolicznościach. Nic nie wiadomo o jej losie. Cztery lata później pogrążony w smutku Viktor zaszywa się w położonym na uboczu domku letniskowym na niewielkiej wyspie. Odnajduje go tam pewna piękna nieznajoma, którą dręczą obłąkańcze wizje. Pojawia się w nich mała dziewczynka, która znika bez śladu. Czy jej halucynacje mają coś wspólnego ze zniknięciem córki psychiatry? Viktor zgadza się poddać tajemniczą kobietę terapii, która stopniowo przekształca się w dramatyczne śledztwo. 
14-02-07 Z opowiadań grudnia wybraliście "Brewiarz" autora potworyck. Nagrodą jest "Arisjański fiolet. Cisza" Poli Pane. Gratulacje.

starsze >

KRONIKA 2014 - LUTY Wyprawa w głąb człowieczeństwa Euromajdan
Przegląd wydarzeń lutego okraszony odrobinę złośliwymi komentarzami Recenzja książki Stanisława Lema pt. "Solaris" I każde inne takie miejsce. Kobieta i mężczyzna.
Sponsorowane: 131
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 130Sponsorowane: 121
Auto płaci: 250

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2014 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.